Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

με το συμπάθειο αλλά το μισό βίντεο είναι από άλλο πλανήτη και δε στέκει τίποτα......είπαμε ρε....να ψάχνουμε οτιδήποτε διαφορετικό αλλά μη δίνουμε και βάση στον κάθε π@παρολόγο που μοντάρει ένα βίντεο.

Αυτο για τον Τσίπρα δεν ισχύει,για τον Βαρθολομαίο δε γνωρίζω,τα άλλα ισχύουν όμως.

Και αυτοί π@π@ρολογίες λέγανε πριν 10 χρόνια :

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AMScTXuwFIk]TXC Το Ξόδι (video clip) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

topontiki.gr/article/25402

καλά που έγινε ''άνοιξη'' , έφυγε ο τυρανος, και η ειρήνη και η ευημερία ήρθαν....

άκουσα για πλαστικές σφαίρες και πολύ κόσμο που έχασε τα μάτια του από αυτές

οι αρχές μίλησαν για μεμονωμένα περιστατικά επιθετικών διαδηλωτών και ο κόσμος για ειρηνική διαδήλωση...

copy paste σκηνικά aroung the globe...

Link to comment
Share on other sites

copy paste σκηνικά aroung the globe...

Αυτό ακριβώς...

Πως μπορεί αυτό να εξηγηθεί ?? πως είναι δυνατόν, από χώρες που έκαναν ήδη την επαναστασή τους -είτε μετο ''καλό'' (βλ. Γεωργία) είτε με το ''κακό'' (βλ. ιράκ - Αφγανιστάν)- μέχρι χώρες που τώρα μόλις τελείωσαν με αυτές (Αίγυπτος, Λιβυή) έως και τις υπόλοιπες όπου μοίαζουν με καζάνι που βράζει, ΠΑΝΤΑ κοινός παρονομαστής να είναι ότι ο λαος κακοπερνάει ?? Κοντολογίς αν ο κόσμος πείναει και πρίν και μετα την επανάσταση, ποιό το νόημα αυτής, και ποιά μπορεί να είναι πιο ενδεδειγμένη λύση ?

Έγινε επεξεργασία από colt3003
Link to comment
Share on other sites

378541_2444134535212_1007312951_32690916_780114045_n.jpg

Συσσίτιο στη Βαρκελώνη. Τραγικά τα πράγματα και στην Ισπανία*. Κι αυτοί τεμπέληδες θα είναι.

*Τέτοιες εικόνες, δεν έχω δει στην Ελλάδα, οπότε δεν ξέρω μήπως είναι και χειρότερα απ'ότι εδώ. Βέβαια, εδώ έχουμε και τα ανεξάρτητα media...

Link to comment
Share on other sites

συσσίτιο υπάρχουν εικόνες δεν έχω δει ούτε εγώ...

πέρα από τα συσσίτια εδώ έχουν γεμίσει και τα διάφορα "κοινωνικά" ιατρεία

π.χ. ιατρεία γιατρών χωρίς σύνορα.

οι οποίοι μαζεύουν πάντα ποσότητες υλικού και προωθούν έξω,

φέτος ακούστηκε οτι 2 κοντέινερ έμειναν εδώ, να καλύψουν τοπικές ανάγκες...

καλά πάμε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη που το γράφω εδώ αλλά δεν είχα πού αλλού να το γράψω, γιατί αποτελεί κι αυτό κατά κάποιο τρόπο μια είδηση που ασφαλώς όλοι γνωρίζουμε...Οι μη κερδοσκοπικές ιστοσελίδες στις μέρες μας σπανίζουν. Πράγματι ελάχιστα sites υπάρχουν χωρίς τη χρηματοδότηση των διαφημιζόμενων εταιριών.. Το λέω αυτό γιατί 2 χρόνια τώρα τέτοια εποχή, μπαίνοντας στη σελίδα της wikipedia βλέπω την προσπάθεια που κάνει ο ιδρυτής της, Jimmy Wales, για να την κρατήσει στη ζωή μέσω όποιοας δωρεάς μπορεί. Πραγματικά αν κοιτάξουμε την αναλογία σε server και εργαζόμενους θα εντυπωσιαστούμε με το γεγονός ότι η ιντερνετική αυτή εγκυκλοπέδια βρίσκεται στις 5 πρώτες ιστοσελίδες σε επισκεψιμότητα..και είναι κρίμα να κλείσει. Γιατί ξέρω ότι όλοι μας όταν ζητήσουμε κάτι το βρίσκουμε εκεί με μερικά κλικ απότ ο ποντίκι μας. Και γιατί οι κάθε είδους αφιλοκερδείς δραστηριότητες σε μια εποχή οικονομικού επεκτατισμού πρέπει να εξαίρεται...Μακάρι να συνεχιστεί το έργο της για καιρό ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνοδικείο είναι πρωτόδικη απόφαση η οποία είναι διαβλητή από ανώτερα δικαστήρια. Το ότι δικαιώθηκε από το ειρηνοδικείο δε σημαίνει τίποτα απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.