Jump to content



Ειδήσεις απο την Ελλάδα και όλο τον κόσμο (NewsLab)


Lakisss

Recommended Posts

Cosmo.gr - Η Αλβανία "ευχαριστεί" τον Μπους φτιάχνοντας άγαλμα του!

Αυτά είναι.....

Ρε που ξετυλίγονται όλα σιγά σιγά...."Ντακς μωρέ τώρα....ένας παλιοκοινοτάρχης μαζί με κάτι παπούδια με φουσκωμένα μυαλά πήραν μια χαζόπρωτοβουλία...Ντακς και τι έγινε..."

Link to comment
Share on other sites

Cosmo.gr - Η Αλβανία "ευχαριστεί" τον Μπους φτιάχνοντας άγαλμα του!

Αυτά είναι.....

Ρε που ξετυλίγονται όλα σιγά σιγά...."Ντακς μωρέ τώρα....ένας παλιοκοινοτάρχης μαζί με κάτι παπούδια με φουσκωμένα μυαλά πήραν μια χαζόπρωτοβουλία...Ντακς και τι έγινε..."

Ε καλά δεν πρόσφερε και πολλά ένα ρολόι του πήρανε...

Link to comment
Share on other sites

Με νοιάζει ότι το σύστημα είναι έτσι δομημένο που αντί να πάρεις εσύ που λυώνεις χρόνια στα θρανία να μάθεις μια επιστήμη, τα παίρνει η άλλη που απλά έτυχε να είναι ξανθιά και ωραία. Αν τη βρίσκεις να παίρνεις 500 € το μήνα με 4ετή φοίτηση σε σχολή και μπορεί κανένα μεταπτυχιακό και αυτή να παίρνει το πολλαπλάσια από εσένα, τότε πάω πάσο:p

Link to comment
Share on other sites

μωρε και εγω συμφωνω ..αλλα δεν γινεται να απαιτεις εξισωση μισθων σε οποιοδηποτε τομεα.

Ιδιωτικη επιχειρηση ειναι το οποιο καναλι δουλευει και προφανως για να τα παιρνει θα πρεπει by default και να τα φερνει..οποτε δεν μας πεφτει και ιδιαιτερος λογος.

Θα μας επεφτε λογος αν δηλωνε μερος αυτου του ποσου στην εφορια...που προς το παρων δεν τιθεται θεμα..

Να κραξουμε και τον συμμαθητη μας στο διπλανο θρανιο που κλωτσουσε ωραια την μπαλα και με τα 2 του ποδια αν ειναι ...

Link to comment
Share on other sites

Μας νοιάζει και μας παρανοιάζει, μιας και με αυτό το τρόπο "σπρώχνεται" η νέα γενιά να έχει τέτοια πρότυπα μιας και αυτά είναι επιτυχημένα.

Σε μία έρευνα του υπουργείου παιδείας το 2004, σχεδόν το 50% των μαθητών ήθελε να γίνει ή τραγουδιστής ή μοντέλο...

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάντως δε με είχαν ρωτήσει τότε, γιατί θα έλεγα ότι θέλω να γίνω εισοδηματίας :p Τώρα, να πω την αλήθεια, δεν ξέρω τι θέλω. Προς το παρόν να τελειώσω από το #@&^Φυσικό.

Link to comment
Share on other sites

(δεν αναφερεσαι σε ηλικια στους μαθητες οποτε .....)

Δεν νομιζω ποτε στην ιστορια να απαντηθηκε ποτε αυτη η ερωτηση με σεβαστα ποσοστα "δικηγοροι-γιατροι-μηχανικοι" κλπ.

Παντα ποδοσφαιριστες -αστροναυτες επαιζαν και τωρα στις πρωτες θεσεις φιγουραρουν παρουσιαστες τραγουδιστες...

Το οτι γενικοτερα η νεα γενια ειναι και θα ειναι πιο καλομαθημενη απο την προηγουμενη αυτο ειναι γεγονος...αλλα δεν νομιζω να εχει να κανει με τα προτυπα που προβαλλονται.

Τεσπα...αλλουνου παπα ευαγγελ...εεε....thread..

Link to comment
Share on other sites

100.000 € το μήνα δε σου φαίνεται περίεργο;:p

Ιδιωτικη επιχειρηση ειναι το οποιο καναλι δουλευει και προφανως για να τα παιρνει θα πρεπει by default και να τα φερνει.

Αυτό ακριβώς.

Μας νοιάζει και μας παρανοιάζει, μιας και με αυτό το τρόπο "σπρώχνεται" η νέα γενιά να έχει τέτοια πρότυπα μιας και αυτά είναι επιτυχημένα.

Σε μία έρευνα του υπουργείου παιδείας το 2004, σχεδόν το 50% των μαθητών ήθελε να γίνει ή τραγουδιστής ή μοντέλο...

Τα πρότυπα τα δημιουργεί ο άνθρωπος και η μ@λ@κί@ που κουβαλάει στο κεφάλι του...

Όταν ο 40άρης βάζει βύσμα και παρακαλάει να βρεί τραπέζι Πρωτοχρονιά στον Πλούταρχο, φταίει ο τραγουδιστής που θα ζητήσει 10.000 τη βραδιά?

Όταν οι μαμάδες σέρνουν τις κορούλες τους στα casting από 10χρονών (βλέπε Τζούλια) φταίνε τα παιδιά που όταν μεγαλώσουν θέλουν να γίνουν Τζούλιες?

Link to comment
Share on other sites

ρε αρχηγέ μου από το Δημόσιο τα παίρνει; τι σε νοιάζει; :p

Ναι από το δημόσιο τα παίρνει.

Επειδή ως γνωστόν τα κανάλια χρησιμοποιούνται από τους ομίλους στους οποίους ανήκουν σαν πολιορκητικοί κριοί εκβιάζοντας δουλειές του δημοσίου.

Link to comment
Share on other sites

(δεν αναφερεσαι σε ηλικια στους μαθητες οποτε .....)

Μαθητές Γυμνασίου. Παράλειψή μου.

Τα πρότυπα τα δημιουργεί ο άνθρωπος και η μ@λ@κί@ που κουβαλάει στο κεφάλι του...

Όταν ο 40άρης βάζει βύσμα και παρακαλάει να βρεί τραπέζι Πρωτοχρονιά στον Πλούταρχο, φταίει ο τραγουδιστής που θα ζητήσει 10.000 τη βραδιά?

Όταν οι μαμάδες σέρνουν τις κορούλες τους στα casting από 10χρονών (βλέπε Τζούλια) φταίνε τα παιδιά που όταν μεγαλώσουν θέλουν να γίνουν Τζούλιες?

MSJG6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.