Jump to content



HD69xx επιδοσεις και εντυπωσεις.


zpaf

Recommended Posts

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Last Reply

Zpafako το μαγικό 950/1450 που σου έλεγα!!!

Δωστα όλα!!! Με αερα θα βρεις τοιχο καπου στα 1000-1020mhz. Oσο για την μνημη για δωσε 1,5ghz να δουμε ποσο σταθερη ειναι!

Seb ακούσατε!....και πάλι κερδισμένοι βγήκατε ;)

Link to comment
Share on other sites

Zpafako το μαγικό 950/1450 που σου έλεγα!!!

Δωστα όλα!!! Με αερα θα βρεις τοιχο καπου στα 1000-1020mhz. Oσο για την μνημη για δωσε 1,5ghz να δουμε ποσο σταθερη ειναι!

Seb ακούσατε!....και πάλι κερδισμένοι βγήκατε ;)

Μαγικο οντως φιλε μου. Ακομη δεν μπορω να το πιστεψω.

Το καλυτερο ;

Ειμαι με την μαμα ταση που δινει η hd6970 και οι θερμοκρασιες μου ειναι 5 κατω απο πριν.

Τα ρολογια δεν πανε παραπανω ειμαι στα τεζα τους μεσα απο ccc. χαλιααααα :dance3:

Link to comment
Share on other sites

για κάντε πιο λιανά τι έγινε....εχουν ξεκλειδώσει τα υπόλοιπα 2 SIMDs (22 για την 6950 και 24 για την 6970); Εποχές nvidia 6600/6800 και έτσι; και δουλεύει μόνο με ASUS bios;

6950 all the way λοιπόν;

Οχι εγω ειμαι με το bios της sapphire hd6970.

Στην αρχη δωσανε το bios της asus μπας και παιξει το voltage tweak που εχει.

AMD Radeon HD 6950 to HD 6970 Mod | techPowerUp

Link to comment
Share on other sites

......βλέπω zpaf βγάλανε γλώσσα τα μωρά σου ;) (κάτι που το περίμενα)

Περιμενω fac cry 2, avp, metro 2033, stalker dx11 (δωστα παλι απο την αρχη στα 950/1450 με 1536sps)

.... μετά θα ζεστάνω τα δικά μου μωράκια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα και απο θερμοκρασιες.

Η μια απο τις δυο καρτες εχει καλυτερη θερμικη συμπεριφορα αλλα νομιζα επειδη την ειχα 2η οτι ηταν εξαιτιας αυτου.

Οποτε εγινε η απαραιτητη σκατζα και τωρα τα πραγματα δειχνουν ακομη καλυτερα απο πριν. :D

tempsm.jpg

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι έτσι τότε για ποιό λόγο η 6950 έχει δύο 6-pin PCIe PEG power connectors ενώ η 6970 6+8 ?

marketing δεν ειναι αλλα...

αυτό θα δώσει μόνο σε max oc! Μην περιμένεις εσύ να πιάσεις το max....

Link to comment
Share on other sites

Κατι γινετε σημερα με την HD6970 παντως.

Το πλαισιο την εβγαλε απο το site και το eshop την πηγε στο θεο SAPPHIRE RADEON HD6970 2GB PCI-E RETAIL - - E-SHOP.GR

Κοιτα μερα που διαλεξε το πλαισιο να ανεβασει παλι μετα απο μια εβδομαδα στο site την hd6970

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/SVGA.htm?CHIPSET_TYPE=HD%206970

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μερα που διαλεξε το πλαισιο να ανεβασει παλι μετα απο μια εβδομαδα στο site την hd6970

http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/SVGA.htm?CHIPSET_TYPE=HD%206970

Τους είπε ο sebastian ότι ξεκλειδώνει το bios γι'αυτό την ανέβασαν :p

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα με αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου είμαι σε νέο δίλημα και ανάμεσα σε 6950-570!Με δεδομένο ότι ότι και από τα δύο πάρω δε θα πληρώσω τπτ,ποια προτείνετε και με βάση τα νέα δεδομένα(bios flash...)

Με overclock ποια θα είναι και πιο πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα με αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου είμαι σε νέο δίλημα και ανάμεσα σε 6950-570!Με δεδομένο ότι ότι και από τα δύο πάρω δε θα πληρώσω τπτ,ποια προτείνετε και με βάση τα νέα δεδομένα(bios flash...)

Με overclock ποια θα είναι και πιο πάνω?

Aς ειναι καλα ο μεγας σπονσορας...το RMA του Πλαισιου :clap:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τώρα με αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου είμαι σε νέο δίλημα και ανάμεσα σε 6950-570!Με δεδομένο ότι ότι και από τα δύο πάρω δε θα πληρώσω τπτ,ποια προτείνετε και με βάση τα νέα δεδομένα(bios flash...)

Με overclock ποια θα είναι και πιο πάνω?

Εγώ είμαι ευχαριστημένος από θέμα 570. Εαν κόστιζε παραπάνω η 570 δεν θα την αγόραζα και θα πήγαινα για 6950 αλλά από θέμα τιμής απόδοσης αυτή την φορά η nvidia τα πήγε καλά!

Και από θέμα overclock/θερμοκρασίες είμαι ευχαριστημένος.

Επειδή ξέρω πως στην επόμενη γενιά θα θέλεις λογικά να ξανα-αναβαθμιστείς πήγαινε σε 6950(αν και δεν την έχω δουλέψει).

Αλλά νομίζω το καλύτερο απ'όλα θα ήταν να κρατήσεις την 5870 μέχρι την επόμενη γενιά, εξάλλου και 6950 να πάρεις ποιά καινούρια games θα παίζεις;

Σε μπέρδεψα ε... :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.