Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

δωσε mhz στο cpu να δεις πως θα παει. ειχα και εδω το ιδιο προβλημα στα 3.6zghz, στα 4ghz πηρε πολυ πανω (i7 920/gtx460)

Έχεις δίκιο. Το cpu usage είναι πολύ χαμηλό. Έχουν πρόβλημα ακόμα και κάτοχοι 6950.

Skyrim frame rate slow, need help!? - Yahoo! Answers

Ίσως να έχει σσχέση με το AI που τρέχει παράλληλα ο επεξεργαστής μέσα σε πόλεις.

Ελπίζω να το διορθώσουν με κάποιο patch.

Link to comment
Share on other sites

Απο απόδωση δεν έχω παράπονο,το παιχνίδι είναι αρκετά ελαφρύ θα έλεγα σε 1680χ1050,αφού παίζω με όλα στο ultra με το συστημα της υπογραφής και ~40+ fps.

@filthy_dwarf

Τι εννοείς;Καλύτερα με dh weapon;Εμένα με dh μου φαίνεται δύσκολότερο γιατί δεν έχεις magicka.Εγώ παίζω με 1hd και magicka.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα στο setup μου, με ολα τεζα τα γραφικα (ΑΑ και AF) παει με 60αρι...

Μόλις τώρα έκανα δοκιμή με fraps έξω από το dragonsreach(whiterun) με τα πάντα όλα στο low, όχι απλά default low. 43-45 καρέ το αποτέλεσμα. Εκτός αυτού, μόλις έτρεχα σε άλλα μέρη κοιτώντας απότομα δεξιά, αριστερά, έπεφτα ελάχιστα και κάτω από τα 60 στα ίδια πάντα σέτινκς(όπως συμβαίνει και στο ultra).

Εσύ έχεις επεξεργαστή χρονισμένο στα 4,5 γι'αυτό δεν έχεις πρόβλημα. Εγώ 920 στα 3,2. Δεν θέλω να τον ζορίσω και πιστεύω ότι δεν θα χρειαζόταν να τον ζορίσω, ούτε μέχρι εκεί, αν η Bethesda έκανε σωστά τη δουλειά της. Αυτό το game έπρεπε να πιάνει 90άρια σε 4870, με τα γραφικά που έχει(όχι άσχημα, απλά low tech).

Νταξ όμως δεν με απασχολεί τόσο, αφού δεν συμβαίνει στις μάχες και το game είναι γενικά κορυφή.

Link to comment
Share on other sites

οταν αλλάξεις επίπεδο δυσκολίας πρέπει να κανεις load ή οι εχθροι δυσκολεύουν αμέσως?

αυτό που με ξενερώνει και θέλω να πάω expert είναι η ευκολία των δράκων, δηλαδή έλεος δεν χάνω με τίποτα ενώ με τρώνε snow sabre cats και οι γίγαντες με στέλνουν στο φεγγάρι με μια σφαλιάρα... :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.