Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

εγώ έχω διαλέξει κάποιο ελαφρύ όπλο όπως glass dagger κτλ κτλ το κάνω Improve και του βάζω πάνω soul trap. δεν θέλει απαραίτητα καλό gem. εγώ το έκανα με common και είμαι μιά χαρά. Όταν είναι χαμηλά ο οχθρός του παίζω ένα power attack με το όπλο αυτό και κάνω capture

Link to comment
Share on other sites

οκ τωρα καταλαβα

οποτε αν εχω ενα αντικειμενο που θελει γεμισμα θα δω διαφορα με το να χρησιμοποιήσω πχ great soul gem ή lesser soul gem?

όταν πας να το γεμίσεις, σου δείχνει με αχνό μπλε στην μπάρα πόσο θα γεμίσει με το επιλεγμένο soul gem

Link to comment
Share on other sites

ok thx

κατι αλλο πως μπορω να βαλω potions,weapons,spells στα πληκτρα 1,2,3...?

Για spells

Extra Spell Hotkeys at Skyrim Nexus - Skyrim Mods and community

Υπάρχει και για shouts το αντίστοιχο.

Θα χρειαστείς και το scriptdragon

Link to comment
Share on other sites

καλά αυτό αν το δίναν κανονικά, χωρίς mod, θα ήταν τέλειο το παιχνίδι... (τέλειο, τρόπος του λέγειν)

οντος το μονο μειονέκτημα για μενα ειναι που σου διακοπτη την μαχη με tab,q αλλα γενικος ειναι πολυ ωραιο παιχνιδακι σε κραταει για ωρες

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω διαλέξει κάποιο ελαφρύ όπλο όπως glass dagger κτλ κτλ το κάνω Improve και του βάζω πάνω soul trap. δεν θέλει απαραίτητα καλό gem. εγώ το έκανα με common και είμαι μιά χαρά. Όταν είναι χαμηλά ο οχθρός του παίζω ένα power attack με το όπλο αυτό και κάνω capture

Εγώ πάλι κυκλοφορώ με δύο Two - handed weapons

1 με soul trap με το οποίο βαράω όλα τα ζούδια αλλά και ανθρώπους αν έχω Black jem

1 με absorb life για τις πιο δύσκολες καταστάσεις

γενικά προτιμώ το absorb life από + στο damage, ποιά η γνώμη σας?

Link to comment
Share on other sites

Ενα one hand ebony sword με soul trap +20frost @ smithed με γάντια + κολιέ (+20% +20% απο το αρχικο damage του οπλου) και σε κατασταση μάχης αποστολής φοράω ενα δαχτυλίδι και ενα κολιέ τα οποια εχουν + 32% +32% @ one hand damage + 37 +37 carry weight ( τα εχω 2πλο enchanted ολα τα αντικειμενα )

σύνολο 163+121 : P

Kαι στο αλλο χέρι μαγεία συνηθως fast healing .

47592-frg3h.jpg

Ωπα , με έκλεψα : P Πιο πανω στην φωτο εχω το κολιε για 20% καλυτερες τιμες οποτε μετραει 1Χ32% one hand damage , να το σωστό

190+148

47593-nqtg3.jpg

Aπο την στιγμή που παίξει το enchanting 100% παντως και δώσεις το περκ για 2πλο enchanting γινεσαι immortal εχεις

1 κολιε + 1 δαχτυλίδι + κράνος + γάντια + πανοπλία + μπότες + ασπιδα + οπλο , Δηλαδη 8 Χ 2 , 16 enchantments

καταλαβαίνετε τι συνδυασμοί μπορούν να γίνουν απο sneaking , alchemy , fortify carry weight , one hand -two κλπ κλπ .

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

σου τελείωσαν; εγώ είμαι 40lvl και ακόμα έχω άπειρα.... βασικά πάω προς έναν προορισμό και στο δρόμο βλέπω μία σπηλιά η ruin ή whatever μπαίνω μέσα και τα σπάω :p

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι τι άλλο να κάνεις, περά από τα κλασσικά (main quests, guild quests, daedric quests, town quests κτλ)... πείτε καμιά ιδεά

Να κάνεις new char και να προσπαθήσεις να το παίξεις όσο πιο hardcore γίνεται. No exploits (βλ. daggers), no fast travel etc etc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.