Jump to content



Elder Scrolls V: Skyrim


astrolabos

Recommended Posts

George θα πετάς οτι ειναι βαρύ και δεν αξιζει πχ αν εχεις 3 σπαθια απο 10kg και αξιζουν απο 200 gold και μια πανοπλια που ζυγιζει 30kg και κοστιζει 250gold την πετας .

Eπισης αν δεις παλι οτι τεζαρεις ξεκινας τρως οτι φαγητα εχεις μαζεψει συνηθως ζυγιζουν και δεν κανουν πολυ καλη δουλεια οσο τα potions .

Αν δεις οτι το dungeon ειναι γεματο θησαυρους και εισαι στην μεση τεζαρισμένος μπορεις να βγεις εξω να κανεις fast στην πολη τα πουλας - τα κανεις store σε σταθερο σημειο ( σεντουκι δικο σου πχ ) και γυρνας παλι .

Επισης πριν πας σε dungeon τα κανεις store οτι εχεις για να εισαι ελαφρυς και να παιρνεις οτι περισσοτερο μπορεις .

Link to comment
Share on other sites

H glass εχει το καλυτερο rating by default απο τις ελαφριες αλλα με τα enchantments και τα perks θα δεις οτι τι lether τι glass να φορας αν εχεις τα perks τερμα της light και τα enchantments σωστα & full smithing λιγο ρολο θα παιζει , οποτε στην τελικη αυτη που σου αρεσει πιο πολυ εμφανισιακα .

Εδω η 50ρα dark elf μου με ebony armor παρολο που στην γκαρτναρομπα εχω και dragon & deadric σετ . Ελαχιστες διαφορες εχουν 27x armor χωρις την ασπιδα αντε με την dragon η deadric να 300ριζε . Ουτως η αλλως το sword κανει 280dmg δεν θα προλαβει να φανει η διαφορα . : P

tesv2011121121514329.jpg

tesv2011121121583510.jpg

tesv2011121121590634.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμη στην αρχη σκέφτηκα και εγω να γυρισω σε light armor για να μην με τρωει stamina και να μην φορτωνω το inventory με το βαρος της heavy armor για να κουβαλαω περισσοτερα ειναι ανουσιο ομως γιατι αν δεις τα perks της heavy armor εχει επιλογες πχ οταν φορας full set heavy armor να εξαφανιζεται το βαρος της απο το inventory και επισης αλλο perk να μην σε κοβει stamina ( στο τρεξιμο ) οποτε my 2 cents light αρμορ μονο αν προτιμας εμφανισιακα κατι απο τις light.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθα και γω στην παρέα σας.:p

Ξεκίνησα κλασσικά με adenakiller wood elf archer-ά και δίνω βάση σε bow skills, thief skills, και light armor + 1hand weapon.

έχω παίξει σύνολο καμιά 20αριά ώρες είμαι level11 και μιλάμε για κόλλημα.

έκανα αρκετά λαθάκια και θέλω βοήθεια....

παρότι έβαλα points σε stamina και μετά σε health ο χαρακτήρας μόλις βγει μια γύρα για αποστολή γυρνάει πάντα φουλ βάρος και αναγκάζομαι να πετάω πράγματα για να κάνω fast return σε πόλη.

από θέμα εξοπλισμού λίγα πράγματα....ότι βρίσκω από boss-άκια και chests.

έχω μαζέψει ένα σκασμό από πέτρες κόκκαλα και γενικά materials....αλλά δε βρήκα κάνα noob οδηγό για crafting.

επίσης είμαι πλέον μέλος των Companion αλλά ψάχνω την Lydia και δεν την βρίσκω μετά το ταξίδι για αποστολή με τον Farkas.

Δεν πας πουθενά χωρις γκασμα. Μπορείς να βρεις μετάλλευμα οπουδήποτε.

Βρίσκεις μπότες που αυξάνουν το βάρος που μπορείς να κουβαλήσεις.

Βρίσκεις τα φίλτρα Fortify Carry Weight και Draught of Strength.

Δεν πας πουθενά χωρις σύντροφο κουβαλητή.

Βάζεις οτι μπορείς σε πτώμα το ανασταίνεις και γρήγορο ταξίδι μέσο χάρτη.

The Elder Scrolls V – Skyrim: How to Increase Carrying Capacity

Method for Extremely Powerful Equipment

Επισης 5ο ποστ

Αυτά τα τρία σε ενδιαφέρουν άμεσα: Smithing, Enchanting, Alchemy

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=hotyAka8z9g]Skyrim max crafting, armor comparison[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=052TiX-HrDY]Getting Started with Smithing, Enchanting, Alchemy [/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fVEVcurktKg]Ανέβασμα Smithing[/ame]

Αυτο το κρατας ως επιλογη.

Βρίσκεις και αυτο στη Markarth.

Οταν βρίσκεις όπλα με επιπλέον ιδιότητες δεν τα πουλάς αλλά τα καταστρέφεις στο Arcane Enchanter table (οτι δεν σε ενδιαφέρει άμεσα να το φορέσεις).

Οι πιο έμπειροι θα σου πουν περισσότερα.:)

Link to comment
Share on other sites

όπως λέει και ο victor.....δεν είμαστε για επιστημονικές αναλύσεις...παιχνίδι είναι...το θέμα είναι να μπούμε να τα διαλύσουμε όλα και να το χαρούμε.....τόσο διάβασμα δεν έριχνα σε άλλες περιπτώσεις......κρατάω δυνάμεις για diablo3.....

αυτό θέλω απλά να το χαρώ λόγω γραφικών και ιστορίας....τα alchemy blacksmithing κλπ εξτρά αναλυτικά να μου λείπουν :p

άντε....μια παραχώρηση μπορώ να κάνω.....θέλω καλό τόξο και σπαθάκι.....έφτασα 15lvl και σκότωσα και 2ο δράκο πριν λίγο έξω από river

Link to comment
Share on other sites

Πρωταρχικό θέμα στο παιχνίδι ειναι να το διασκεδάζεις.

Το παιχνιδάκι είναι πολυ ωραίο , εθιστικό και για όλα τα γούστα.

Μεγάλο μειονέκτημα το σύστημα μάχης.

Μεγάλο πλεονέκτημα η μουσική του.

Link to comment
Share on other sites

τι μειονεκτημα εχει;

Ο χειρισμός που έχουν με το πληκτρολόγιο και το ποντική.

Σου την πέφτει ενας δράκος , πέντε έξι αρκούδες, καμιά 800 Forsworn και μέχρι να βρείς το όπλο που θέλεις θα κάνεις κανά δυό τσιγάρα , μεχρι να αλλάξεις spell θα πεις και ενα καφεδάκι και οταν τα βρεις, οχι πηγε στο αριστερο το χερι, αμαν πηγε στο δεξι και χαθηκε το σπαθι , η ασπιδα τωρα που ειναι, κανε και 5000 παυσεις και εχεις τελειωσει.

Μα να μην εχει και πυραυλους τομαχωκ για τους δρακους;:p

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα μπορουσαν να κανουν καλυτερη δουλεια με τα hotkeys αλλα δεν ειναι κατι τοσο τραγικο, τα favorites με το Q τα κανουν ολα πολυ απλα...

Και στο Q πόσα να βάλεις και να τα βρίσκεις άμεσα;

Το θέμα είναι ότι το όλο πακέτο στο σύνολο του είναι πολύ καλό.

Πάντως στο πληκτρολόγιο μου το F9 έχει καταστραφεί και το F5 έχει αρπάξει ήδη. Βλέπω οτι μέχρι να το τελειώσω θα χρειαστώ καινούργιο πληκτρολόγιο.:whip:

Και δεν βιάζομαι καθόλου να το τελειώσω.:man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.