Jump to content



RaceRoom Racing Experience


racer

Recommended Posts

Lol

Challenge accepted αγαπητέ. Επίτηδες έκανες το χρόνο με το R32 για extra in-your-face effect?[emoji14]

Δεν πρόκεται, αλλά έτσι και κάνω ταχύτερο χρόνο, χρωστάς 2 παρουσίες σε συναντήσεις R3E... Deal?

Από τη στιγμή που υπάρχει διαθέσιμο το Skyline R32, τα υπόλοιπα αυτοκίνητα στα μάτια μου είναι κονσερβοκούτια με ρόδες. Σιγά μην έπαιρνα ...volvo :D

Θα έρθω έτσι και αλλιώς στις συναντήσεις στο rre, μην το παρουσιάζεις σαν τιμωρία! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok τώρα είναι εντάξει το τιμόνι, σταθερή συμπεριφορά.

 

@gchristod, σου έχω challenge :)

 

Θα αλλάξω background.. Από "is better" θα το κάνω "is the best"  :D

 

Προσπάθησα να πείσω τον εαυτό μου και δοκίμασα το challenge για κανά μισάωρο.

 

Χάλι.

 

  • Ακόμα μηδενική πληροφόρηση αν θα στρίψεις ή όχι.Απλά δοκιμάζεις και αν βγεις έξω την επόμενη φορά φρενάρεις πιο νωρίς. ΑΝ τελικά στρίψεις, μέσα στην στροφή δεν νιώθεις τπτ. Απλά μια αντίσταση από ελατήριο. Μικρογλυστρίματα μηδέν.
  • Στρίβεις και το πίσω μέρος, ολισθαίνει στην άσφαλτο. Λες και δεν έχεις πίσω τροχούς αλλά ένα επίπεδο κομμάτι πλαστικού που τρίβεται στην άσφαλτο. Ή σαν hovercraft.

Ειλικρινά αναρωτιεμαι πως το παίζετε αυτό το πράγμα. Πλέον το PCars έχει ανώτερη αίσθηση. Κατάντια.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@liakjim, έχω βρει κάποιες ρυθμίσεις που δίνουν κάποια αίσθηση στο τιμόνι μου.

Αλλά κυρίως οδηγώ με βάση τι γίνεται στην οθόνη και όχι με το feedback που (δεν) παίρνω.

Link to comment
Share on other sites

@liakjim, έχω βρει κάποιες ρυθμίσεις που δίνουν κάποια αίσθηση στο τιμόνι μου.

Αλλά κυρίως οδηγώ με βάση τι γίνεται στην οθόνη και όχι με το feedback που (δεν) παίρνω.

 

Ακριβώς. Προσωπικά δεν με καλύπτει , οπότε κοιτάω αλλού.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για μένα για όλα υπάρχει χώρος.. (στο δίσκο :p). Χρόνος όμως όχι.

 

Τα challenges του Raceroom είναι καλά αν θες γρήγορη δράση με κάποιο στόχο. Μου αρέσουν τρομερά σαν concept.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Προσωπικά δεν με καλύπτει , οπότε κοιτάω αλλού.

Δεν θέλω να σε πείσω, άλλωστε κι εγώ σε παρόμοια θέση με σένα είμαι απλώς για άλλο παιχνίδι. Πληροφοριακά όμως, μιας κι εσύ έχεις G27 αν δεν κάνω λάθος, οι ρυθμίσεις στον logitech profiler για το assetto δεν κάνουν για το raceroom. Είχα ποστάρει αρκετά πιο πίσω, αλλα χοντρικά είναι όλα 100, το spring μηδέν ΚΑΙ ξε-τικαρισμένο με τικαρισμένο το allow game to modify settings. Εντώς παιχνιδιού έχω μειώσει το ffb intensity στο 80 και τα canned effects στο 15 ή 20.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@gchristod, αν θες δοκίμασε το παρακάτω setup για mid ohio με το nissan. Νομίζω ότι είναι ικανό και για 1ο χρόνο στη λίστα (αν έχεις όρεξη για πολύ practice).

 

69ZHVFs.jpg

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@gchristod, αν θες δοκίμασε το παρακάτω setup για mid ohio με το nissan. Νομίζω ότι είναι ικανό και για 1ο χρόνο στη λίστα (αν έχεις όρεξη για πολύ practice).

69ZHVFs.jpg

Ευχαριστώ Άκη, θα το δοκιμάσω. Όρεξη έχω, χρόνο δεν έχω! :)

Πάντως με μια ματιά φαίνεται εξαιρετικά ασταθές, με 0.84 toe out πίσω, είναι setup για alien ;) Θα σου πω εντυπώσεις πάντως.

Link to comment
Share on other sites

RaceRoom – First NSU 1200 TT CUP preview
 

Sector3 Studios surprises us today with another very exciting announcement.

The RaceRoom development team posted a teaser screenshot showing us the NSU 1200 TT CUP car in action on the RaceRoom version of the Nordschleife.

At this time, no release date or further details are known.

post-42672-0-68788800-1452295294_thumb.j

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη...

Πρέπει να προλάβεις...αλλιώς θα του απαντήσω οτι πρέπει να ξεχάσει το R3E και να έρθει στην παρέα μας του rF2...

Har har har

Προσηλύτισέ τον στο rf2, δυστυχώς δεν ξέρω ακόμα πότε θα μπορέσω να να κανονίσω μάζωξη στο raceroom. Ελπίζω σύντομα (μην κλάψεις από την συγκίνηση, θέλω να φανείς δυνατός)
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@gchristod, αν θες δοκίμασε το παρακάτω setup για mid ohio με το nissan. Νομίζω ότι είναι ικανό και για 1ο χρόνο στη λίστα (αν έχεις όρεξη για πολύ practice).

Μια που τελικά απόψε βρέθηκε χρόνος (μπηχτή), μπήκα στο challenge. Πολύ καλό το setup Άκη, έκανε το skyline να στρίβει! Το καλύτερο όμως που μπόρεσα να κάνω ήταν 1:31 flat, 7 δέκατα καλύτερα από πριν με την 635. Πριν το nissan δεν μπορούσα να το πάω καθόλου, 1:35 είχα κάνει. Όμως εκεί βρήκα τοίχο, δεν μπορώ να το ρίξω πιο κάτω, ίσως το πολύ 2 δέκατα ακόμα γιατί έχασα το apex στην προτελευταία στροφή. Δεν είμαι top of the leaderboard material [emoji14]
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.