Jump to content



RaceRoom Racing Experience


racer

Recommended Posts

Ενημερωτικά Γιάννη σου λέω πως μπορώ να μπω μετά τις 23.25 και ίσως έχω και lag τον λόγο τον ξέρεις αλλά απ΄ ότι θυμάμαι το rre δεν πολύ μασάει από τέτοια.

Bάλε 20 λεπτά practice να ξεκινήσει το qualify πριν τις 12 μέχρι 1 παρά θα χουμε τελειώσει .

ΥΓ: Μη βάλεις ζημιές να βγάλουμε τον αγώνα..

Θα τρέξω μόνο με άκρα ρεαλιστικές συνθήκες...αλλιώς παίζουμε Trackmania
Link to comment
Share on other sites

@, Μπηκα στη διευθυνση που εδωσες, εκανα registration(εβαλα τα ιδια στοιχεια που εχω και στο παιχνιδι), αγορασα το dlc(με πιστωτικη), ηρθε το email, το ενεργοποιησα στη σελιδα μου στο RRE και et voila :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@, Μπηκα στη διευθυνση που εδωσες, εκανα registration(εβαλα τα ιδια στοιχεια που εχω και στο παιχνιδι), αγορασα το dlc(με πιστωτικη), ηρθε το email, το ενεργοποιησα στη σελιδα μου στο RRE και et voila :)

Οκ, άρα θέλει νέο registration αλλά πρέπει να βάλεις το ίδιο email με το παιχνίδι καλού-κακού. Thanks! @kyr.., your move ;)

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Server is up με rotation ανάμεσα σε Bathurst και Oscherschleben. Όποιος μπορεί ας μπει να δοκιμάσει αν έχει lag. 

 

Server name: Thelab.gr GT3

Password: thelab

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μπορω να αγορασω μονο τα σημερινα του combo apo steam? δεν θελω να μπω στην διδικασια του site με new registeration στο shop

Μπορείς αλλά δεν συμφέρει. Με τα ίδια χρήματα που θα δώσεις για μια πίστα και ένα αυτοκίνητο θα πάρεις 7πλάσιο content συν discount για μελλοντικες αγορές. Κρίμα είναι, κάνε το registration, ούτε 5 λεπτά δεν είναι. Εδώ το έκανε και ο Lazy Dog που από το όνομα και μόνο πρέπει να είναι, εχμ, lazy :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι υπολογιστή αλλά νομίζω πως το Adac gt masters 2014 pack έχει και το Oscherlsieben ίσως να μην έχει το bathurst όμως και να πρέπει να το πάρεις ξεχωριστά η με άλλο pack, μπες στο παιχνίδι και δες αγοράζεις από κει μέσα. Αν βάλεις χρήμα στο steam portfolio μετά μεσα από το παιχνίδι μετατρεπονται σε vrp όταν αγοράζεις κάτι.

Ο Γιάννης έχει δίκιο.

Έγινε επεξεργασία από panosdimp
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, το Oscherschleben είναι μέσα στο pack. Το Bathurst δεν περιλαμβάνεται σε κανένα pack δυστυχώς, αγοράζεται μόνο χωριστά. Αυτό για το steam wallet δεν το ήξερα, καλό tip, αλλα φοβάμαι το ADAC'14 είναι σε sale ΜΟΝΟ στο site  του publisher, χωρίς να είμαι βέβαιος.

Link to comment
Share on other sites

αυτο θελω να κανω να αγορασω απο το ποστοφολιο του steam? και οχι απο το shop γινεται να παρω το πακετο?  επισεις ξυνομαι να δοκιμασω και κανα wtcc  :p

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

αυτο θελω να κανω να αγορασω απο το ποστοφολιο του steam? και οχι απο το shop γινεται?  επισεις ξυνομαι να δοκιμασω και κανα wtcc  :p

Μόλις το κοίταξα, λοιπόν το ADAC:

μέσω steam 23 euro

μέσω R3E portal 2500 vrp (25 euro)

μέσω publisher 10 euro.

 

Δικό σου το μαχαίρι, δικό σου και το καρπούζι, ελπίζω να σε δούμε απόψε.

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
Link to comment
Share on other sites

Προτεινόμενες ρυθμίσεις για κατόχους logitech G25/G27/Driving Force GT:

 

Στον logitech profiler:

 

Όλα 100, ακόμα και το Spring αλλα το κουτάκι που λέει enable spring το αφήνουμε ΞΕτσεκαρισμένο. τις μοίρες 900, τσεκάρουμε το allow game to adjust settings.

In game:

force feedback intensity 80 me 85

steering force intensity 85

Understeer 85

Vertical load 200

lateral force 0

Steering rack 0

effects όλα 20 εκτός από το shift που προσωπικά το αφήνω στο 60-65.

 

Αν εντός παιχνιδιού το τιμόνι είναι πολύ βαρύ ή οι μοίρες εξακολουθούν να είναι off, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ EXIT κάνουμε Minimize, ανοίγουμε το task manager και κάνουμε end task την υπηρεσία lmon, logitech wingman ή κάπως έτσι. Αυτά.....

Έγινε επεξεργασία από sud1500t
Link to comment
Share on other sites

νατξει ωραια ηταν :) ......εχω θεματακια με τις ρυθμησεις ακομα στο τιμονι...Αυτο που ειδα αν βγεις εξω και σπασεις τα αυτοκινητο στον αγωνα, δεν ξανα μπαινεις απο τα πιτ να συνεχισεις, τελος

Ρεαλιστικο μεν μη πρακτικο δε  :p

 

υγ τα ποσρσικα τι ωραια που φαινονται 

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λίγοι και καλοί απόψε! Μπράβο Κυριάκο, είχες εξαιρετικό ρυθμό σε άγνωστη πίστα και σε ψιλοάγνωστο παιχνίδι. Θα τη βρούμε την άκρη με τις ρυθμίσεις του τιμονιού σου. Panosdimp σταθερή αξία. Αδικαιολογήτως απών ο Mad_dog, αύριο με τον κηδεμόνα του. Οι υπόλοιποι που δεν ήρθατε, εσείς χάσατε :p . Ορίστε και οι αναμνηστικές:

 

post-66071-0-30736000-1446594479_thumb.j

 

post-66071-0-28983500-1446594489_thumb.j

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Κυριάκο ευχαριστώ Γιάννη ας είμασταν τρεις κι ας ψάχναμε να βρούμε τι γίνεται, φαντάσου νά χουμε στρώσει τι θα γίνεται με τις πάντες και πόρτα πόρτα που έλεγε κι ο ΕΛΤΑ σημαδιακό το αυτοκινητάκι που διάλεξα deutsche post :D .

Η πόρσε άλλο πράγμα στην αρχή που την πήρα τρόμαξα τελείως διαφορετική από την bmw με το που σήκωνες το πόδι από το γκάζι δίπλωνε αν είχε πολλές στροφές λόγω του μπλοκαρίσματος των πίσω τροχών αν της τά χωνες τέρμα πριν τη στροφή βύζαινε το δρόμο και εκτοξευόταν στην έξοδο και μη βιαστείτε να πείτε πως είναι λάθος γιατί έχω οδηγήσει 911 με 440 άλογα και στην επιτάχυνση συμπεριφερόταν έτσι ακριβώς, για το πρώτο σκέλος δεν μπορώ να πώ γιατί δεν την πίεσα στο φρενάρισμα άλλωστε είχε και όλα τα ηλεκτρονικά ενεργοποιημένα.

Η άποψη μου ? Πορώνεσαι με την ατμόσφαιρα που σου δημιουργεί και εξαφανίζονται τα όποια "ελαττώματα" του παιχνιδιού επιπλέον έχω την εντύπωση που δεν είναι αμυδρή, πως το έχουν βελτιώσει  αρκετά το ffb, το καταλαβαίνεις όμως μετά από αρκετούς γύρους όταν αρχίζεις και πιέζεις σοβαρά.

Τώρα επιστροφή στο assetto και στη μεγάλη παρέα που έχουμε φτιάξει ας πρόσεχαν στο rre  να έχουν αλλάξει πολιτική στις πωλήσεις σίγουρα το παιχνίδι θα είχε πιο πολύ κόσμο .

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

χτες την καραγουσταρα την bmw εκανα λιγα laps στην suzuka...πως το βλεπετε το 2,03..? παει κι αλλο κατω αλλα νυσταζα μετα  :p  default setup,λαστιχα βενζινες 

http://game.raceroom.com/leaderboard/?track=1841&car_class=class-1704&driving_model=2

 

madog εσυ ποσο κανεις?

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.