Jump to content




Samael

Recommended Posts

Εντοπίζει και καταγράφει πληροφορίες για ασύρματα δίκτυα, wlan και κινητής. Μπορεί να βάλει και ένα στίγμα μέσω του gps και να δημιουργήσει ένα αρχείο για το google earth.

Link to comment
Share on other sites

με αφορμή εδώ http://www.thelab.gr/ti-pou-poso/prosfores-katastimatwn-diavaste-prota-to-arxiko-post-74391.html#post1063476480

το Swype το βρίσκω χαλαρά καλύτερο και περισσότερες δυνατότητες απ το swiftkey που χρησιμοποιούσα κατά κόρον μέχρι τώρα :D

Link to comment
Share on other sites

Το stock της Samsung και άλλων κατασκευαστών που είχαν αντίστοιχη συμφωνία είναι ένα μικρό παρακλάδι του Swype, πρακτικά ίδιο. Δεν ξέρω τι θα γίνει τώρα που βγήκε από beta και μπήκε στο play. Κι εγώ χρησιμοποιώ ακόμα σαν βασικό πληκτρολόγιο το Swype beta.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα trial το Swype και τελικά το αγόρασα. Πολύ καλό.. Οι συντομεύσεις του είναι όλα τα λεφτά. Επίσης δεν ήξερα ότι υπάρχει τόσο καλό ελληνικό voice recognition..

Link to comment
Share on other sites

Πατάς σταθερά το γράμμα; Στο Samsung που έχει swype από μαμά, πατάς σταθερά σου βγάζει π.χ. αυτό που δείχνει από πάνω, αν συνεχίσεις να το πατάς σου δίνει κι άλλες επιλογές, όπως π.χ. τον τόνο.

Link to comment
Share on other sites

Η αναγνώριση φωνής του swype είναι αφύσικα καλή παίδες, και ταχύτατη.

76 λεπτά κάνει μόνο, δοκιμάστε το και θα μείνατε κι εσείς μακάκες....

Χρειάζεται ιντερνετ (wifi / 3g) για να δουλέψει ?
Link to comment
Share on other sites

Πατάς σταθερά το γράμμα; Στο Samsung που έχει swype από μαμά, πατάς σταθερά σου βγάζει π.χ. αυτό που δείχνει από πάνω, αν συνεχίσεις να το πατάς σου δίνει κι άλλες επιλογές, όπως π.χ. τον τόνο.

Αν πατάω το γράμμα μου βγάζει μόνο το σύμβολο ή τον αριθμό που έχει από πάνω. Από την άλλη η αναγνώριση γραφής λειτουργεί τρομακτικά καλά ακόμη και με τα ελληνικά!!! (το παρόν ποστ γράφτηκε με αυτόν τον τρόπο.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται ιντερνετ (wifi / 3g) για να δουλέψει ?

Ναι. Αν θέλεις χωρίς σύνδεση, υπάρχει και το στοκ (4.2+).

[MENTION=4171]deninho[/MENTION] αν το κρατήσεις ακόμα περισσότερο δεν κάνει τίποτα διαφορετικό?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο ειναι, αλλα swiftkey δεν ειναι.

Αντε να πεις οτι το swype ειχε .....swipe, αλλα απο τοτε που και το swiftkey εβαλε το flow, παρεμεινε ετη φωτος μπροστα.

To αγορασα το swype την πρωτη μερα, το χρησιμοποιω εκτοτε, και γραφω πιο αργα και πιο αστοχα.

Θα σκασω μου φαινεται το τετραευρω για το swift.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται πώς έχεις συνηθίσει. Η κύλιση του Swiftkey είναι χειρότερη, αλλά είναι πιο καλό στο touch typing. Στις προβλέψεις δεν έχω άποψη, δε με βολεύει όσο γράφω να κοιτάω επάνω μήπως μου κάνει κάποια λέξη.

Πάντως και το Swiftkey έκανε με έκπτωση < $1, σε περίπτωση που θέλεις να περιμένεις καμιά προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.