Jump to content




Samael

Recommended Posts

σε κάποια φάση είχε περασμένα στα blocked hosts και ο,τι έχει σχέση με ταπατοκ... Κάπου εκεί, επειδή βαριόμουν να ασχοληθώ με τα χοστς, το έβγαλα (το αντ μπλοκερ)

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα εχω παρει ασχημα με το γαμ@ sports-tracker.ΘΕΛΩ ενα προγραμμα αντιστοιχο με αυτο αλλα να μπορω να μεταφερω ΟΛΑ τα workouts απο το sports-tracker στο αλλο.

επισης , θελω οταν τελειωνω τις διαδρομες μου ,να συγχρονιζεται και να τις ανεβαζει στο FB.

με το σπορτσ τρακερ οποτε ηθελε αυτο ποσταρε τις διαδρομες και πλεον με το καινουργιο Layout , ΔΕΝ μπορω..α στα διαλα τελικα.Ηταν που ηταν βαρυ εξαρχης , τωρα το καναν χειροτερο.

Έχεις κάτι κατά νου; Κι εγώ είχα το sports-tracker στην αρχή, αλλά εδώ και καιρό έχω το runtastic. Δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνει, μπορεί να δοκιμάσω πάλι το strata. Απλώς μου την δίνει που όλα έχουν subscription για το οτιδήποτε. Άν μπορούσα να δώσω έναν σκασμό λεφτά, θα έπαιρνα κάνα Garmin 500-510-800-810 or something :p

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα μου είναι το export / import απο όλα τα workouts.είναι 172 Σύνολο.βρήκα ένα πρόγραμμα ενός τυπα που τα κάνει όλα μαζί σε gpx.Χωρίς να Είμαι σίγουρος για την ασφάλεια του προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προσανατολίζομαι εκεί, αν και πλέον με το OPO δεν με νοιάζει καν η κατανάλωση μνήμης και μπαταρίας. Δεν είναι αμελητέα, αλλά τουλάχιστον έτσι μπορώ να δω το poke άμεσα, χωρίς να χρειάζεται να ανοίγω τον browser :p

Link to comment
Share on other sites

και πολυ καλα εκανες..Το εχω προσπαθησει τοσες φορες...αλλα δε ξερω , μεσω Browsing κατι δε με βολευει...

και τελικα παντα το ξαναβαζω...

Ναι μέσω browsing ούτε εμένα με βολεύει. Άσε που το app είχε καλύτερη πλοήγηση στις φωτογραφίες και στα albums.

Με τα permissions ενοχληθηκα κάπως. Ας πούμε να βλέπει και να επεξεργαζεται τα sms. Ήμαρτον.

Edit: τώρα συνειδητοποιησα για το παραπάνω permission. Είναι για εκείνους που έχουν συνδέσει τον αριθμό τηλεφώνου στο fb account.

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το ξηλωσατε ειδατε διαφορα στην μπαταρια;

Εγω εχω να το βαλω απο το 2011, που ηταν πραγματικα αθλιο και κολαγε ολοκληρο το κινητο.

Απο τοτε, οσες φορες το εχω βαλει, εχω παρατηρησει αναλογα προβληματα με τοτε και το εχω ξηλωσει.

Link to comment
Share on other sites

Διάφορα στην μπαταρία είχα δει όταν το είχα προσθέσει στο greenify. Τώρα δεν μπορώ να σου πω πολλά γιατί μόλις χθες το έβγαλα.

Τη μεγαλύτερη διαφορά στη μπαταρία, προσωπικά την είδα όταν κατέβηκα κέντρο με κλειστό το 4G (το ανοίγα οπότε το χρειαζομουν). 3 με 4 φορές κάτω.

ΥΓ. Να δεις που υπάρχει το ενδεχόμενο να ξαναβάλω το app :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το ξηλωσατε ειδατε διαφορα στην μπαταρια;

Εγω εχω να το βαλω απο το 2011, που ηταν πραγματικα αθλιο και κολαγε ολοκληρο το κινητο.

Απο τοτε, οσες φορες το εχω βαλει, εχω παρατηρησει αναλογα προβληματα με τοτε και το εχω ξηλωσει.

η εφαρμογη ειναι μια χαρα..κανενα προβλημα.το messenger ειναι αυτο που μπορει να φαει τρελο σκαλωμα και να σου αδειασει ολη την μπαταρια..πολλες φορες εχω δει και 50-60% battery ussage.

επισης το facebook σαν εφαρμογη , κλεινοντας το , βλεπεις βελτιωση αλλα οχι αρκετη και μερικες φορες οχι αισθητη.

καλυτερη λυση ειναι να κανεις logout και login οσες φορες θελεις να τσεκαρεις (οπως ανοιγεις τον browser)

αν διωξεις απο το κινητο σου messenger / facebook η διαφορα στην μπαταρια ειναι σιγουρα αισθητη

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το messenger δεν πρόκειται να το βγάλω. Ειδικά το chat heads είναι φοβερό και χρήσιμο feature. Άσχετα αν το application παίζει στα ίδια επίπεδα κατανάλωσης με του fb.

Πολύ καλύτερη λύση, βλέπω το disable Mobile data από το να αφαιρούμε εφαρμογές που χρησιμοποιούμε επειδή καίνε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο άλλο Email app πέρα από το Κ9 υπάρχει που να'ναι της προκοπής ?

Δες το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trtf.blue το οποίο εμένα προσωπικά με έχει σώσει.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο άλλο Email app πέρα από το Κ9 υπάρχει που να'ναι της προκοπής ?

Δες και το cloudmail. Θυμάμαι μου άρεσε και το χρησιμοποιουσα για ένα συγκεκριμένο email account.

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που λέτε για την εφαρμογή του facebook. Οι μόνοι λόγοι που κρατάω facebook και messenger είναι για την πλοήγηση στις φωτογραφίες αλλά και για το share από άλλες εφαρμογές στο Messenger αλλά και στο ίδιο το fb. Υπάρχει κάποιος τρόπος για να κάνω share με άλλον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη ειναι μια χαρα..κανενα προβλημα.το messenger ειναι αυτο που μπορει να φαει τρελο σκαλωμα και να σου αδειασει ολη την μπαταρια..πολλες φορες εχω δει και 50-60% battery ussage.

επισης το facebook σαν εφαρμογη , κλεινοντας το , βλεπεις βελτιωση αλλα οχι αρκετη και μερικες φορες οχι αισθητη.

καλυτερη λυση ειναι να κανεις logout και login οσες φορες θελεις να τσεκαρεις (οπως ανοιγεις τον browser)

αν διωξεις απο το κινητο σου messenger / facebook η διαφορα στην μπαταρια ειναι σιγουρα αισθητη

Εγω παντα ειχα το messenger, το θεωρουσα πολυ καλυτερη εφαρμογη απο αυτην του Facebook.

Καμια επιπτωση στην μπαταρια/αποδοση.

Βεβαια, σταματησα να το χρησιμοποιω οταν σταματησα τα πολλά πολλά με το Facebook. Περιπου την εποχη που εβγαλε τα chat heads.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.