Jump to content




Samael

Recommended Posts

η αλήθεια είναι πως όταν ήθελα backup το ιος, το έβαλα στο iTunes και με ενα κουμπί το έκανα backup.για το μονο πράγμα που βρίζω την γοογλε..δεν έχει τέτοια δυνατότητα και πρέπει να ψαχτεις πολυ, αντι να έχει επιλογή από μονο του

Link to comment
Share on other sites

Για Oppo δεν γνωρίζω, αλλά σε όλα τα Nexus που έχουν περάσει από το χέρι μου, τα OTA updates περνάνε κανονικά ακόμα κι αν έχεις root access (το οποίο -φυσιολογικά- χάνεις μετά το update).

Για τα OTA updates, αρκεί να έχεις stock recovery (αν και μόλις πέρασα OTA σε Nexus 7 με TWRP recovery :hmm:)

Link to comment
Share on other sites

Android Backup και δεν μιλάει κανείς για NANDroid backup ?

Εννοείται πως με nandroid τα'χεις όλα όπως θες κι όποτε τα θες, αυτο προυποθέτει όμως custom recovery.Και κάποιος μπορεί να μην θέλει να ασχοληθεί τόσο...

Τώρα για ποιο λόγο αυτός ο κάποιος, πήρε το 2ο πιο "in" κινητό μετά τη σειρά νέξους, σε ότι αφορά το επίπεδο ψαξίματος, και προτιμά να μείνει στοκ.. Δεν το γνωρίζω! :p

To itunes είναι καλό ως sync manager.Το κακό του είναι ότι είναι απαραίτητο και για όλα τα άλλα!!

Και με το HTC SYNC, αν εξαιρέσεις κάτι μικροπροβλήματα με τους drivers για τα windows 8,τα οποία λύθηκαν βέβαια, μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου.

Έχει νομίζω και ειδικό section για να περνάς ότι θες από το iphone στο νέο σου κινητό χωρίς πολλά πολλά!Δεν το χω δοκιμάσει βέβαια να δω τι και πως..

Link to comment
Share on other sites

Έχει στο Public κάρτες δώρου για το Google Play με 15€.

Νομίζω ότι είναι καλή περίπτωση για κάποιον που δε θέλει να δίνει κάρτες στη Google ή θέλει να αποφύγει το 1€ που χρεώνουν οι prepay για κάθε γέμισμα.

Εγώ μόλις μαζέψω τι θα χρειαστεί να αγοράσω, αν είναι σε ανάλογη κλίμακα (15, 30, 45€), θα πάρω για να τις αγοράσω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Έχει στο Public κάρτες δώρου για το Google Play με 15€.

Νομίζω ότι είναι καλή περίπτωση για κάποιον που δε θέλει να δίνει κάρτες στη Google ή θέλει να αποφύγει το 1€ που χρεώνουν οι prepay για κάθε γέμισμα.

Εγώ μόλις μαζέψω τι θα χρειαστεί να αγοράσω, αν είναι σε ανάλογη κλίμακα (15, 30, 45€), θα πάρω για να τις αγοράσω έτσι.

Αν και δε βλέπω κανένα λόγο να μή δώσεις κάρτα στη google

Ανοίγεις νέο λογαριασμό στην τράπεζα Πειραιώς και βγάζεις δωρεάν χρεωστική VISA.

Ανοίγεις Online στο καπάκι και δεύτερο και συνδέεις την κάρτα με έναν μόνο.

Κάνεις απο θήκη τον ένα και μεταφέρεις όσα θές πριν την αγορά στο λογαριασμό με την κάρτα.

Οι prepaid είναι πεταμένα λεφτά.

Έβαλε και paypal πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δε βλέπω κανένα λόγο να μή δώσεις κάρτα στη google

Ανοίγεις νέο λογαριασμό στην τράπεζα Πειραιώς και βγάζεις δωρεάν χρεωστική VISA.

Ανοίγεις Online στο καπάκι και δεύτερο και συνδέεις την κάρτα με έναν μόνο.

Κάνεις απο θήκη τον ένα και μεταφέρεις όσα θές πριν την αγορά στο λογαριασμό με την κάρτα.

Οι prepaid είναι πεταμένα λεφτά.

Έβαλε και paypal πρόσφατα.

1. Βλέπω πολλούς λόγους να μη δίνω την κάρτα μου πουθενά.

2. Όλα αυτά που λες τα γνωρίζω, αλλά δεν είναι πάντα εφικτά. Πχ η Πειραιώς, ΔΕΝ σου επιτρέπει να έχεις δύο λογαριασμούς με δύο κάρτες. Θα πρέπει ο ένας πχ να είναι σε διαφορετικά ονόματα. Ακόμα κι έτσι όμως, στο συνδέει με την κάρτα που έχεις, δε σου βγάζει καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

1. Για τη google μιλάμε... Η οποία μου επέστρεψε τα χρήματα που είχα δώσει πριν 1 χρόνο για το nexus 4 λόγω βλάβης.

2. Μπορείς μία χρεωστική και μετά πιστωτικές. Τη χρεωστική τη συνδέεις/ξεσυνδέεις απο το web banking με όποιο λογαριασμό θές. Ορίζεις και τον κύριο με ένα άδειο λογαριασμό και ξεμπέρδεψες.

Συνδεδεμένοι Λογαριασμοί

Η χρεωστική σας κάρτα μπορεί να συνδεθεί με τους λογαριασμούς σας, ώστε να έχετε πρόσβαση σε αυτούς απ' όπου κι αν βρίσκεστε. Συγκεκριμένα, μπορείτε να τη συνδέσετε με έως 5 λογαριασμούς της κατηγορίας «Ταμιευτηρίου» και έως 5 λογαριασμούς από τις υπόλοιπες κατηγορίες. Σε ΑΤΜ Πειραιώς μπορείτε να κάνετε συναλλαγές (αναλήψεις, πληρωμές, μεταφορές) από οποιονδήποτε από τους συνδεδεμένους λογαριασμό επιλέξετε.

Σημειώστε ότι αγορές (εντός και εκτός Ελλάδας) και αναλήψεις από ΑΤΜ εξωτερικού γίνονται μόνο από τον ΚΥΡΙΟ λογαριασμό

3. Έβαλε διάβασα και paypal.

Το να πάω στα public, να προγραμματίσω αγορές με στάνταρτ ποσά (που αγοράζω 1 ευρώ το εξάμηνο) για να μή δώσω την κάρτα στη google είναι "ψάχνω να βρώ δουλειά να κάνω".

Link to comment
Share on other sites

2. Μπορείς μία χρεωστική και μετά πιστωτικές. Τη χρεωστική τη συνδέεις/ξεσυνδέεις απο το web banking με όποιο λογαριασμό θές. Ορίζεις και τον κύριο με ένα άδειο λογαριασμό και ξεμπέρδεψες.

Μην επιμένεις αν δεν γνωρίζεις.

Link to comment
Share on other sites

επειδη τα εχω παρει ασχημα με το γαμ@ sports-tracker.ΘΕΛΩ ενα προγραμμα αντιστοιχο με αυτο αλλα να μπορω να μεταφερω ΟΛΑ τα workouts απο το sports-tracker στο αλλο.

επισης , θελω οταν τελειωνω τις διαδρομες μου ,να συγχρονιζεται και να τις ανεβαζει στο FB.

με το σπορτσ τρακερ οποτε ηθελε αυτο ποσταρε τις διαδρομες και πλεον με το καινουργιο Layout , ΔΕΝ μπορω..α στα διαλα τελικα.Ηταν που ηταν βαρυ εξαρχης , τωρα το καναν χειροτερο.

Link to comment
Share on other sites

AdFree Main Menu θέλει root βέβαια. Δεν κάνει ad block μόνο στον browser αλλά σε όλο το σύστημα.

Τέλειος...Μόνο για το youtube το ήθελα, ότι έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής αποτύγχανε στο YT.

Σε ένα video μόνο εμφανίστηκε, αλλά δεν έχω κάνει reboot.

Τί settings χρησιμοποίησες για τους hosts ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.