Jump to content




Samael

Recommended Posts

Ρε παιδιά με έχει τρελάνει το Tapatalk Pro!

Πατάω edit σε post μου και αντί να το διορθώσει κάνει νέο post το παλιό.

Ένα φτιάχνουν, δύο χαλάνε με τα updates.

Το έχει και άλλος αυτό το πρόβλημα ;

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Εγώ έχω ένα notification την βδομάδα με το ζόρι ότι και να κάνω, μου βγάζει κενές σελίδες με post κι άλλα τέτοια, αλλά το δικό σου δεν μου έτυχε ακόμη. Ίσως αν περιμένω λίγο ακόμα, το εμφανίσει κι αυτό :p

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κατάφερα με το OTG Helper, που παρόλο που στο mount μου βγάζει "No drives mounted (Code 9)", με το ES Explorer διαβάζω και γράφω κανονικά στο Corsair Voyager GO με NTFS.

Λίγη βαβούρα παραπάνω, αλλά προτιμώ να είμαι σίγουρος ότι διαβάζεται σε κάθε PC και τηλεόραση που το βάζω, από το να το έχω σε exFAT και να μην το διαβάζει η TV ή να το έχω σε FAT32 (που δεν είμαι σίγουρος ότι γίνεται λόγω μεγέθους) και να μην παίρνει αρχεία μεγαλύτερα από 4GB. Παίζει να υποστηρίξει το Android ποτέ το NTFS εγγενώς;

Πήγα στην DN3 το Note 2 μου (Kitkat) και πλέον ούτε αυτός ο τρόπος παίζει...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κάνει καν mount. Πιθανότατα να φταίει το SELinux Enforce που έχει το kitkat, αλλά με κάποια togglers δεν βλέπω να αλλάζει...

Το ιδιο προβλημα και εδω!Μονο σε fat32 δεν εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

για όσους ασχολούνται με το wallpaper της συσκευής τους, μια πολύ ωραία εφαρμογή είναι το 500 Firepaper (του γνωστού chainfire). Εναλλάσσει κάθε κάποια ώρα εικόνες από το 500px.com. Αρκετά πραγματοποιήσιμο, και τόσο στο find5 (2gb ram) όσο και στο nexus7 (2012, 1gb ram) δε δείχνει να μειώνει τις επιδόσεις (smoothness, lag ή οτιδήποτε)

Link to comment
Share on other sites

wildfire s μαμά και δεν έχει μπει ποτέ σχεδόν στο νετ.. μου το έφεραν να βάλω viber και whatsapp, δεν έχει όμως google play ΑΛΛΑ market.. υπάρχουν κάπου οι εφαρμογές ανεβασμένες ώστε να το εγκαταστήσω Manually;

Link to comment
Share on other sites

wildfire s μαμά και δεν έχει μπει ποτέ σχεδόν στο νετ.. μου το έφεραν να βάλω viber και whatsapp, δεν έχει όμως google play ΑΛΛΑ market.. υπάρχουν κάπου οι εφαρμογές ανεβασμένες ώστε να το εγκαταστήσω Manually;

Αν το βάλεις online δεν βγάζει update στο market να το κάνει play;

Link to comment
Share on other sites

Αν το βάλεις online δεν βγάζει update στο market να το κάνει play;

τσου :cry:

thanks [MENTION=83]lefteriz[/MENTION] αλλά τελικά το έκανα αλλιώς.

Κατέβασα viper.apk, το έριξα μέσα στην sd κι επειδή μετά δεν είχε πρόγραμμα τύπου es explorer, άνοιξα internet κ πάτησα τη διεύθυνση "file:///sdcard/<filename>.apk" :rubik:

Link to comment
Share on other sites

για όσους ασχολούνται με το wallpaper της συσκευής τους, μια πολύ ωραία εφαρμογή είναι το 500 Firepaper (του γνωστού chainfire). Εναλλάσσει κάθε κάποια ώρα εικόνες από το 500px.com. Αρκετά πραγματοποιήσιμο, και τόσο στο find5 (2gb ram) όσο και στο nexus7 (2012, 1gb ram) δε δείχνει να μειώνει τις επιδόσεις (smoothness, lag ή οτιδήποτε)

Είναι το βασικό μου wallpaper, δουλεύει μια χαρά και σε ταμπλέτες :)

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα αλλά τραβάει σκαλωματα.. Έχω βγάλει την επιλογή για μόνο WiFi. post-4655-1416078302,7123_thumb.jpg

Όταν δουλεύει σωστά βέβαια είναι πολύ ωραίο. ypypu5u5.jpg

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από racer
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να αφαιρεσω το google search απο την επιφανεια εργασιας σε android 4.0.4?

Αν εννοείς τη search bar, νομίζω είναι κανονικό widget. Βέβαια πάει καιρός που δεν έχω χρησιμοποιήσει 4.0.x, αλλά δοκίμασε παρατεταμένο πάτημα και αφαίρεση.

Re: 500 Firepaper, έχω δοκιμάσει κι εγώ 2-3 άλλα που ήταν πρακτικά πανομοιότυπα (πάλι από 500px), αλλά κράτησα αυτό λόγω Chainfire.

[MENTION=4655]racer[/MENTION] μπορείς να αυξήσεις το διάστημα μεταξύ ανανεώσεων, για να μη μένεις χωρίς εικόνες αν δε συνδέεσαι συχνά σε WiFi. Πχ αν το βάλεις στις 12 ώρες, δε θα έχεις πρόβλημα. Αν θέλεις και συχνές ανανεώσεις και WiFi only είναι λίγο δύσκολο, θα πρέπει να φορτώνει ένα κάρο εικόνες σε cache.

Link to comment
Share on other sites

α. βάλε το να αλλάζει πιο αραιά εικόνες

β. βάλε περισσότερες κατηγορίες

γ. μην κάθεσαι να βλέπεις όλη την ώρα την οθόνη του κινητού σου :p

δ. Γράψε το στα σχόλια είτε στο play store, είτε στο σχετικό νήμα στο xda

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.