Jump to content




Samael

Recommended Posts

Γιατί να είναι αμελητέα η διαφορά σε 4.2 σε σχέση με 4.1; Τι αλλάζει; Επίσης το δοκίμασα στο Note II μου και δεν είναι smooth η κίνηση. Πήρε πόδι :p

Εχει το τελευταιο implementation του surfaceflinger lib που εχει σαν αποτελεσμα πιο αποτελεσματικη και λιγοτερο ενεργοβορα διαχειρηση γραφικων.

Οταν λες δεν εχει smooth κινηση τι εννοιεις; Δεν ειναι παιχωιδι, ενα LWP ειναι δεν καθεσε να το κοιτας με τις ωρες :p

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άκυρο, αλλά στα WP7/8 είναι καλό το Skype σαν εφαρμογή; Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί δε σου αρέσει, λίγο που το είδα μου φαίνεται πιο ωραίο και πιο smooth. Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα εκτενώς βέβαια.

Και επίσης λίγο άκυρο, αλλά μου ήρθε update του Samsung Push Service. Δείτε reviews :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Στα θετικά ή πιο light εμφάνιση και σίγουρα καλύτερη η επιλογή να έχει τα recent ως πρώτη οθόνη.

Για όσους το δουλεύουν συχνά, θα ήταν καλή μια σύγκριση στην κατανάλωση μπαταρίας.

Το sign out χρειάστηκα κι εγώ το χρόνο μου να το δω και επίσης είναι δύσχρηστο έτσι όπως το έχουν.

Βλέπω μόνο 2 επιλογές: available και invisible. Οι υπόλοιπες εξαφανίστηκαν. Εκτός αν είναι πάλι πουθενά κρυμμένες και είναι mission να τις βρεις.

Επίσης αν κάνω sign out πρέπει να κάνω kill την εφαρμογή αλλιώς δεν συνδέεται και εμφανίζει το 'Unable to sign in'. Αν την κάνω kill και ξαναμπώ (και ξαναδώσω κωδικούς, φυσικά) μπαίνει. Δεν το λες και unbuggy.

ΥΓ: Μάλλον είναι το πρώτο μου ποστ οπότε την καλημέρα μου σε όλους. :)

Tapatalk/Note II.-

Link to comment
Share on other sites

Για το νέο Skype εγώ έχω να παρατηρήσω πολύ πιο γρήγορο login. Κατά τα άλλα πιο βολικό, παρότι χρειάστηκε κι εγώ να ψάξω το sign out :)

Παρεμπιπτόντως παρατήρησα ότι είχε ενεργοποιημένο το συγχρονισμό επαφών με το κινητό από προεπιλογή, παρότι το είχα κλειστό παλιά...

Link to comment
Share on other sites

Για πολλες φαπες το Viber, δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα εδω και λιγες μερες που το εγκατεστησα εχω δεχθει κλεισεις απο Γερμανια, Βουλγαρια (2 φορες) και Ουκρανια. ffs...

Μάλλον τυχαίο ή κάτι άλλο παίζει. Δύο χρόνια σχεδόν το χρησιμοποιώ και δεν είχα ποτέ παρόμοιο πρόβλημα

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει νομίζω ότι τώρα που έχω κλείσει το Facebook Η διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας είναι εμφανέστατη. Τα ενεργά notifications φταίνε γι αυτό;

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει νομίζω ότι τώρα που έχω κλείσει το Facebook Η διαφορά στην κατανάλωση μπαταρίας είναι εμφανέστατη. Τα ενεργά notifications φταίνε γι αυτό;

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4 Beta

Notifications, contact sync αν έχεις ανοιχτό, chat αν έχεις ανοιχτό. Γενικά νομίζω είναι μια ρουφήχτρα μπαταρίας, αλλά ευτυχώς όχι σε τόσο μεγάλο βαθμό όπως το Skype παράδειγμα.

Edit: On a side note, από χθες προχθές που έβαλα την Beta για τους tester και καλά, το βλέπω να είναι πιο fluent. Χμμμμμ

Έγινε επεξεργασία από Arkan
Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα αυτά ανοιχτά.. Με 3G και Wifi όλη μέρα το βράδυ πριν το φορτίσω ήμουν συνήθως στο 15%. Αυτές τις μέρες που είμαι όλη μέρα με το κινητό στο χέρι λόγω εξεταστικής αλλά χωρίς fb κάτω από 30+% δεν έχω πέσει.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.