Jump to content




Samael

Recommended Posts

Πάλι δε μπορώ να βγάλω άκρη.. Δεν ξέρω ποιο είναι το πρόβλημα. Μέχρι να περιμένω τον [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] να μου το φτιάξει με Teamviewer :p, μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει καταφέρει να κάνει share με το XBMC? Έκανα enable ό,τι σχετικό βρήκα με sharing και στις 2 συσκευές, μπόρεσα να δω τα αρχεία μου αλλά αναπαραγωγή δεν αρχίζει..

ATA_4607.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το έφτιαξα το access με το ES.. Τώρα έχω άλλη απορία :p. Μουσική πώς μπορώ να streamάρω; Με το ES ανοίγουν τα κομμάτια 1-1.. Όσο είχα το iPad έκανα τη δουλειά με το Squeezebox (νομίζω). Για Android έχει να προτείνει κάποιος κάποια εφαρμογή; BTW τα περισσότερα κομμάτια είναι FLAC.

Link to comment
Share on other sites

Kανε μια δοκιμη, για τον VLC ειχα διαβασει οτι θα υποστηριζει, αλλα λογο beta δε ξερω αν το καναν ακομα.

Υπαρχουν licensing issues με το DTS γενικοτερα παντως.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.videolan.vlc.betav7neon&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy52aWRlb2xhbi52bGMuYmV0YXY3bmVvbiJd

Για αυτον εχω δει πολυ θετικα σχολια επισης αλλα δεν τον δοκιμασα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inisoft.mediaplayer.a

Link to comment
Share on other sites

o vlc είναι ακόμα σε pre-pre-pre-Alpha stage :p

Βρήκα αυτό: [MOD] Custom ffmpeg build with DTS Support for MX Player - Page 2 - xda-developers

αλλά δεν ξέρω τι σκ@τ@ cpu είναι του huawei Ideos X5 για να βάλω το αντίστιχο.

Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε μια χαρά ο MX με ΝΕΟΝ.zip !! (S/W decoding)

και ο DICEPlayer δεν παίζει DTS μιας και κάτι παίζεται με τα δικαιώματα πιστοποίηση.

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους χρήστες Tapatalk ή παρεμφερής εφαρμογής.

Το "Sent by X using Tapatalk" γιατί το αφήνετε;

Την συσκευή την έχετε πληρώσει.

Την εφαρμογή, το ίδιο.

Γιατί τους κάνετε τσάμπα διαφήμηση;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.