Jump to content




Samael

Recommended Posts

βασικα μπορει να οριζονται ως bookmarks

ουτε αυτο το προγραμμα δε τα διαβαζει.

να χεσω λινουξ και ανδροιδ

Ενώ βρήκες κινητό iOS που το κάνει αυτό που θέλεις; Είτε windows mobile?

Εγώ δε το έχω δει καν στο pc αυτό που λές...

Link to comment
Share on other sites

Ενώ βρήκες κινητό iOS που το κάνει αυτό που θέλεις; Είτε windows mobile?

Εγώ δε το έχω δει καν στο pc αυτό που λές...

ναι βρε στο πισι δουλευουν κανονικα.Χθες τα εβλεπα.

θα δοκιμασω σε iOS.

Link to comment
Share on other sites

παλιότερα δεν υπήρχε μια πολιτική που έλεγε ότι αν δεν σε ικανοποιήσει το οποιοδήποτε πρόγραμμα που αγόρασες από το market μπορεις αν το απεγκαταστήσεις μέσα σε κάποιο χρονικό διάστημα από την πληρωμή να πάρεις τα χρήματα που έδωσες πίσω ;

Link to comment
Share on other sites

Κανω λαθος η οχι ?

Το android facebook ΔΕ σου επιτρεπει να ανεβασεις μια τυχαια φωτο σε group?

Συγκεκριμενα αν επιλεξεις τη φωτο και πας για upload...μπορεις να postareis υποχρεωτικα μονο στο τοιχο σου , σωστα ?

Αν επιλεξεις και μεσω της εφαρμογης και μπεις στο group και κανεις uplοad μετα ...απλα μπορεις να επιλεξεις μονο καποιες φωτογραφιες (και οχι ολες οσες υπαρχουν στη sd σου...δε μπορω να καταλαβω δε ..πως επιλεγει ποιες θα βλεπει !!!)

Link to comment
Share on other sites

Δωστε βαση σε αυτα που λεω και εσυ σε αλλα...πχ δεν λεω να ανεβασω φωτο απο τη καμερα του κινητου...εχω παρει πχ ενα screenshot ...πως ανεβαινει ????

Να προσθεσω μια και μπορει να παιζει ρολο...οτι η "συλλογη" δε μπορει για καποιο απιθανο λογο να "δει" τις φωτογραφιες (ασχετο που μεσω της εφαρμογης screenshot μπορεις να δεις τα screenshot αφου ανοιγει τη "συλλογη" για να τα δειξει) !!!!

Έγινε επεξεργασία από JohnnyX
Link to comment
Share on other sites

και αυτό τι το θέλει ?
Permissions

This application has access to the following:

Hardware controls

take pictures and videos

Allows the app to take pictures and videos with the camera. This permission allows the app to use the camera at any time without your confirmation.

:hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο dropbox στο κινητό, ότι φωτογραφία τραβήξω, αυτόματα ανεβαίνει στο cloud και μπορώ να την δω κι από το pc μου. Οκ, το έχω βάλει να γίνεται το sync όταν είμαι σε wifi μόνο, αλλά γενικώς είναι μια πολύ βολική λειτουργία.

Γίνεται να κάνουμε κάπως το ίδιο πράγμα με τη μουσική. Κι εξηγώ, πχ να έχω στο dropbox ένα φάκελο με μουσική που θέλω να έχω στο κινητό μου και ότι κομμάτια ρίχνω μέσα εκεί, αυτόματα να φαίνονται στη συσκευή μου. Τονίζω το αυτόματα, γιατί ως τώρα, ότι ρίξω στο φάκελο του dropbox, πρέπει να πάω στο κινητό και να το κάνω export σε κάποιο folder (π.χ. sdcard). Κι ειδικά αν είναι κ μεγάλο αρχείο, αργεί.. υπάρχει κάτι; Κάποια τέτοια ρύθμιση; Ή μήπως γίνεται ήδη σε κάποιο φάκελο του android και δεν το έχω πάρει χαμπάρι..:baby:

Link to comment
Share on other sites

και αυτό τι το θέλει ?

:hehe: :hehe:

Αν δεις πόσες εφαρμογές ζητούν αυτό το permission... Αυτό το "without your confirmation" είναι το τραγικό. Έψαξα να βρω μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που να βγάζει κάποιο indicator στη status bar (ή κάτι αντίστοιχο) όταν κάποια από τις δύο κάμερες είναι "in use" αλλά εις μάτην.

Μήπως γνωρίζει κανείς κάποια τέτοια εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τη default εφαρμογή για email του android (πλέον της gmail).

Έχω 2 λογαριασμούς email, έναν otenet και έναν της δουλειάς.

έχω περάσεις και στους 2 τις ρυθμίσεις smtp της otenet έτσι όταν είμαι σπίτι (μέσω wifi σύνδεσης otenet) να μπορώ να στέλνω email (λαμβάνω κανονικά και στους 2).

Στον otenet email λογαριασμό παίζει κανονικά στον άλλον βγάζει πρόβλημα σύνδεσης και δε μπορώ να στείλω καθόλου. Στο outlook στο σταθερό παίζει μια χαρά.

Ιδέες;

Έγινε επεξεργασία από Τζώρτζης
Link to comment
Share on other sites

Όχι από όποιον μου έρχεται να απαντάω με αυτόν που δέχεται το email.

Στο tablet έτσι το είχα και έπαιζε μια χαρά.

Επειδή σε όποιον λογαριασμό θα απαντάω μέσω wifi/otenet και όχι στο χώρο/δίκτυο της δουλειάς, έχω ρυθμίσει το smtp έτσι (mailgate.otenet.gr έχω δοκιμάσει και smtp.otenet.gr με @otenet.gr κατάληξη και χωρίς πάντα port 25).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.