Jump to content




Samael

Recommended Posts

ΕΕ ρε συ [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] θέλεις να κάνεις root και θέλεις να κάνεις και με 1 κλικ...

Πρώτον απο την οποιαδήποτε εταιρεία δεν υποστηρίζεται το rooting. Λένε κιόλλας οτι χάνεται η εγγύηση αν τυχόν το πειράξεις.

Πάντως αν το κάνεις root μόνο οτι μπορείς να αλλάξεις rom θέλει. Και εφόσον δεν θέλεις να ασχοληθείς με root τότε καλύτερα άστο και για rom γιατί είναι μεγαλύτερο ακόμα μπλέξιμο.

Link to comment
Share on other sites

δε με καταλαβαινεις.

Ξερω πολυ καλα πως να κανω ρουτ και ποια ειναι η διαδικασια.Εχω κανει απειρες φορες.

Επειδη βαριομουν ομως για το nexus λεω να δοκιμασω αυτο που ΛΕΝΕ οτι ειναι ΕΝΑ ΚΛΙΚ

δε το λεω εγω..ΑΥΤΟΙ το λενε

1. Your device must be in USB Debugging mode. Turn it on, go to Settings-> Applications-> Development and check the box.(Look Here)

2. Connect your device to your PC, Run UnlockRoot.exe.

3. Click "Unlock Root", enjoy!

so simple?

η το αλλο

Αφού τα εγκαταστήσουμε, θα πρέπει να συνδέσουμε τη συσκευή μας στον υπολογιστή, να ενεργοποιήσουμε τον εντοπισμό σφαλμάτων και απλά να πατήσουμε "Root" (περισσότερες οδηγίες). Εύκολα και γρήγορα!

αυτα ειδα λοιπον και ειπα να ασχοληθω ευκολα και γρηγορα για το ρουτ του κινητου μου.Αλλα δεν...γιαυτο θελω να μαθω απο καποιον που να εχει κανει ρουτ το κινητο του με το συγκεκριμενο προγραμμα.

Αλλιως οπως σου ειπα

χαιρω πολυ χαιροπουλος

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό σκάλωμα που έχω δει στο ρουτάρισμα του GN είναι οι drivers. Είτε δεν είναι οι σωστοί, είτε δεν έκατσαν καλά με την πρώτη.

Κι εγώ θα σου πρότεινα το toolkit, το οποίο μεταξύ άλλών έχει και κάμποσο troubleshooting για τους drivers. Κατά τα άλλα, θα σου πρότεινα πρώτα να το κάνεις root που εξακριβωμένα δουλεύει στο 4.1.1 (όχι ότι δεν θα γίνεται στο 4.1.2), μετά να βάλεις OTA RootKeeper και μετά αφού πάρεις το 4.1.2 να επαναφέρεις το ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

What is OTA Rootkeeper? Once rooted, always rooted. (εκτός αν κάνεις unroot)

Όταν έκανα root έβαλα official 4.0.4 yakju rom και έκανε ΟΤΑ update σε 4.1.1 χωρίς να χαλάσει το root.

Μην ασχολείστε με τον [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] . Αυτός θέλει one-click (root + find best rom + install it + install all desirable mods + κουμπί για return everything to stock , ώστε να το πάει άκοπα για RMA)

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν το android (ics,jb) υποστηρίζει usb wireless stick σαν το tp-link;

Με λίγα λόγια είναι εφικτό να κουμπώσω tp-link σε τάμπλετ για να πιάνει πιο μακρυά;

Εάν όχι, είναι θέμα drivers ή hardware;

Εκτιμώ πως δεν θα παίζει. Δεν χάνεις βέβαια τίποτα να κάνεις και μια ερώτηση στο Xda μήπως έχουν μαγειρέψει τίποτα. Νομίζω πως είναι καθαρά θέμα driver όπως και με τα usb sticks

Sent from my Galaxy Tab II 10.1 using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι θέμα drivers, οπότε ψάχνεις να βρεις συμβατό στικάκι.

Υπάρχουν εκδόσεις linux για ARM που δουλεύουν κανονικά με USB WiFi, δεδομένου ότι ο kernel είναι βασικά ίδιος δε νομίζω να θέλει πολύ ταλαιπωρία για να δουλέψει σε android.

edit: btw αυτό είναι το πρώτο πράγμα που βρήκα με ένα γρήγορο googling:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1484339

Έγινε επεξεργασία από minast
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.