Jump to content




Samael

Recommended Posts

Μην βάλεις απλά. Pointless

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Απο ποια αποψη το λες; Δεν προκειται να δω διαφορα η παιζει να λαμακια;

Btw για πειτε καποιο αξιολογο προγραμμα που να εκμεταλλευεται το root που εκανα στο κινητο..

Στάλθηκε από το LG-E610v μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που ίσως να βολέψει αρκετούς ( [MENTION=11525]grathk[/MENTION] )....credits goes to doctorandroid

Unlock Root

Λίστα υποστηριζομενων συσκευών

το εχει κανει κανενας με επιτυχια ; γτ εγω οταν παταω ροοτ , μετα γραφει downloading , φτανει στο 100% και δε κανει τπτ :p

Link to comment
Share on other sites

Απο ποια αποψη το λες; Δεν προκειται να δω διαφορα η παιζει να λαμακια;

Btw για πειτε καποιο αξιολογο προγραμμα που να εκμεταλλευεται το root που εκανα στο κινητο..

Στάλθηκε από το LG-E610v μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Titanium Backup...

και επίσης μπορείς να κάνεις OC στον επεξεργαστή σου...

Μετά απλά περνάς άλλη rom πολύ απλά.

Memory manager δεν χρειάζεται μετά την 2.3.χ κάνει το android μόνο του πολύ καλή διαχείρηση της μνήμης και τα υπόλοιπα είναι καθαρά για ψυχολογικούς λόγους.

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] δοκίμασε να το τρέξεις ως διαχειριστής

Link to comment
Share on other sites

κατσε ρε συ....γτ θα τρελαθουμε.

οταν ξαναπροσπαθησα (χωρις διαχειριστης) μου ανοιξε το Odin.. λογικο ;

αν ναι..το odin ΔΕΝ το βλεπει ομως σα device..ουτε το ταμπλετ ουτε το κινητο

αλλα σου λεω οτι το καταφερνω να βρει το odin το device , μετα φορτωνω το image που κατεβαινει στον φακελο μεσα του unlockroot? και παταω bootloader?

μηπως τελικα δεν ειναι ολα ενα κουμπι οπως το παρουσιαζουν ;

Υ.Γ και ναι το ετρεξα και ως διαχειρηστης και παλι μου ανοιγει το Odin

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι εγκατεστημενα ολα.οι σωστοι drivers Kies της samsung και πριν 1 μηνα που παλευα παλι για να το βρει το ταμπλετ , το εβρισκε μια χαρα..

αλλα σου λεω και να βρει τις συσκευες , το επομενο βημα ποιο ειναι ;

εδιτ

και για του λογου το αληθες , οταν μπουταρω το ταμπλετ ειτε για fastpath ειτε για Odin , μια χαρα το βλεπει η συσκευη στο odin..

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

να δεχθω οτι δεν ειναι ευκολο το ρουτ σε κινητο , η θελει καποιο διαβασμα , η θελει να σκαμπαζεις λιγο απο τα μηχανηματα του διαβολου...

αλλα ΔΕΝ δεχομαι που σου το παρουσιαζουν ΤΟΣΟ ευκολο σαν εφαρμογη και τελικα εχω φαει ολο το πρωινο με την @#$@#$%@# αυτη.

Easily to do this:

1. Your device must be in USB Debugging mode. Turn it on, go to Settings-> Applications-> Development and check the box.(Look Here)

2. Connect your device to your PC, Run UnlockRoot.exe.

3. Click "Unlock Root", enjoy!

^^ so true

αντε...

Link to comment
Share on other sites

Ε εντάξει, μπορεί να είναι το κινητό που δημιουργεί την "μη ευκολία". Το δικό μου έγινε υπερβολικά εύκολα και γρήγορα. Όχι με το συγκεκριμένο πρόγραμμα βέβαια, αλλά το ίδιο μπορεί να ισχύει και για άλλες συσκευές. Απλώς εσύ να μην είσαι ο τυχερός...

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

καλα οτι δεν ειμαι τυχερος , σιγουρα δεν ειμαι γτ με κυνηγαει το κακο σε αυτα.

αλλα θα θελα να μου πει καποιος ποια ειναι τα βηματα για αυτο το προγραμμα..αποριας αξιο το πως ρουταρει.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο παράγοντας είναι hardware όπως και στα pc μπορεί ανά συσκευή να έχεις μια μικρή ιδιαιτερότητα

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

δεν αντιλεγω , αλλα δεν εχω καταλαβει..

εσυ εκανες ρουτ με αυτο το προγραμμα ;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] αφου θες να κάνεις root το nexus γιατι δεν το κάνεις με το gnex toolkit?

[GNex TOOLKIT V7.8] Drivers, Backup, Unlock, Root, CWM, Flash, Mods + MUCH MORE [GSM] - xda-developers

Δεν θα σου πάρει πάνω απο 5 λεπτά.

(Αν και θα σου έλεγα να περιμένεις εν αναμονή 4.1.2 και να κάνεις μετά root)

Link to comment
Share on other sites

δεν αντιλεγω , αλλα δεν εχω καταλαβει..

εσυ εκανες ρουτ με αυτο το προγραμμα ;

Έχω galaxy s και έκανα με odin κατευθείαν. Ήθελε driver όμως ώστε το odin να βλέπει το κινητό μου.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.