Jump to content




Samael

Recommended Posts

Τι εξυπνάδα ήταν αυτή ρε google, να σταματήσεις να μας δείχνεις συγκεντρωμένα τα apps που αγοράσαμε; Έχει κανείς καμιά ιδέα πως το ξεπερνάμε αυτό; Η λύση «ψάξε στο ιστορικό, που έχει όλα τα αππς που έχεις εγκαταστήσει κατά καιρούς συγκεντρωμένα» δεν είναι αποδεκτή προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα ενα προγραμμα epson print το οποιο ειναι πολυ ευκολο στον εντοπισμο του πριντερ (και δικτυακος - μιας και ετσι το εχω στο σπιτι) και μπορεις πολυ ευκολα και γρηγορα να εκτυπωσεις με εντολη print στα share options του καθε αρχειου.

PX700 here και αναγνωριζει υπολοιπο μελανιων και καθαρισμος κεφαλης

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδάκια απορία γιατί έχω νευριάσει.

Πήρα χθες το galaxy note. Βλέπω οτι στο startup τρέχουν ένα κάρο σαβούρες και από τον advanced task killer τις κλείνω.

Όσο όμως δουλεύει το τηλεφωνο, συνέχεια παίρνουν μπρος από μόνα τους διάφορα προγράμματα και εφαρμογές τα οποια ΔΕΝ τα θέλω και προφανώς καταναλώνουν πόρους (και κυρίως μπαταρία) χωρίς λόγο.

Μπορεί να γίνει κάτι για αυτό ; Καμιά ιδέα ;

PS: Εννοείται ότι αυτά τα ρημάδια δεν μπορώ να τα απεγκαταστήσω

2. Το να μπλέξω με custom roms κλπ δεν ειναι αποδεκτή λύση στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο :p

Link to comment
Share on other sites

Root το τηλέφωνο και uninstall me titanium backup

+1

Δουλεύει άψογα, με τη διευκρίνιση: freeze καλύτερα από uninstall. Ενώ μπορείς να τα διαγράψεις εντελώς, αν απλά τα κάνεις freeze μπορείς να τα επαναφέρεις (για επίσημο OTA update ή κάτι άλλο)

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βλεπω μεσω του δικτυου τα κοινοχρηστα αρχεια του υπολογιστη απο το κινητο.γινεται?δοκιμασα το es file explorer βλεπει το λαπτοπ και κατι αλλο αλλα δεν μπαινει μεσα ζηταει κατι στοιχεια.μου βγαζει σφαλμα συνδεσης και ζηταει καποιο ονομα χρηστη και κωδικο

Link to comment
Share on other sites

και πως το βαζω αυτο?

εντιτ.το βρηκα μπαινει βλεπω τους κοινοχρηστους φακελους αλλα οταν παω να μπω μεσα μου λεει για δικαιωματα...

Έγινε επεξεργασία από Dant3
Link to comment
Share on other sites

Για το φάκελο που μοιράζεις, πρέπει να αλλάξεις σε 2 σημεία τα δικαιώματα πρόσβασης:

Από το Properties -> Sharing -> Permissions και από το Properties -> Security.

Η πιο γρήγορη λύση είναι να προσθέσεις "Everyone" -> Full Control εάν θέλεις και να γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως πρεπει να παω στο φακελο και να βαω ολους.

εαν το κανω αυτο δεν νομιζω να υπαρξει καποιο προβλημα?να φαινονται δηλαδη αερα πατερα τα αρχεια μου.

στο δικτυο δεν με νοιαζει ο υπολογιστης και το λαπτοπ ειναι και ειναι με κωδικο.

παντως βλεπω εικονες παιζω μουσικη κανονικα αλλα τα βιντεο δεν τα παιζει...

εντιτ 2.ολ ντον απλα ηθελε να βαλω software αποκωδικοποιητη απο το mx player.γαμωτο τα 720p τα ψιλοκολλαει αλλιως θα ηταν γαματο!

Έγινε επεξεργασία από Dant3
Link to comment
Share on other sites

Mpeg4 baseline θέλει για hw accel (ομαλό render). Αλλιώς, για divx/xvid/high profiles AVC κτλ θέλει καλό επεξεργαστή, ιδιαιτερα για υψηλές αναλύσεις.

Εγώ έχω φτιάξει 2 φακέλους. Έναν με ότι media κτλ θέλω να κάνω share (read only) και έναν φάκελο write/read για μεταφορές από κινητό στο pc. Προφανώς όποιος είναι στο δίκτυο, θα έχει την ίδια access που έχεις εσύ με το κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Neo V εχω.λογικα ο επεξεργαστης δεν τραβαει τα 1080.720 πρεπει να παιζει μια χαρα.

πως σου παιζουν μεσω δικτυου 1080?μενα στο λαπτοπ και τα 720 μεσω δικτυου σπαστα μου τα παει...

Link to comment
Share on other sites

Το wifi μου είναι μια χαρά (3-4MB/s) από pc σε pc, από pc στο κινητό (es explorer) είναι άλλου παπά ευαγγέλιο (Μαξ κάνα 500KB/s). Streams video files φτιαγμένα για το κινητό τα σηκώνει μια χαρά βέβαια.

Άμα είναι pc αυτό που κάνει share και όχι κάποιο nas/δίσκος, ρίξε μια ματιά στο VLC Stream and Convert. Κάνει stream και on the fly transcode video και τα στέλνει στο κινητό. Δε το έχω βάλει εγώ, ένας γνωστός απλά μου ανέφερε ότι θέλει λίγο στορυ, αλλά δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

ουτε απο ταμπλετ ουτε απο κινητο εχω καταφερει να παιξω γενικα high definition videos via wifi

το ρουτερ ειναι στο δωματιο μου και οι συσκευες αντιστοιχα.

Απορω σε μερικους πως γινεται...

Link to comment
Share on other sites

ουτε απο ταμπλετ ουτε απο κινητο εχω καταφερει να παιξω γενικα high definition videos via wifi

το ρουτερ ειναι στο δωματιο μου και οι συσκευες αντιστοιχα.

Απορω σε μερικους πως γινεται...

Αν και είναι ολίγον οff topic:

Βάλε κάποιο wifi scanner στο κινητό (Wifi Analyzer π.χ). Βρες ποιο channel έχει το λιγότερο κόσμο/μικρότερη ένταση, βάλε το ρούτερ σου εκεί. Δοκίμασε το only 802.11g στο router (υποθέτω δεν είναι Ν), όχι mixed. Άμα έχεις πολλές συσκευές συνδεδεμένες ταυτόχρονα via wifi, μειώνεται το bandwidth.

Εγώ δεν έχω πρόβλημα από pc σε pc να κάνω stream μέχρι και 15Μbps video, και μιλάμε για παλιό/της πλάκας hardware. Στο κινητό, όπως ανέφερα, έχω πρόβλημα, αλλά φαντάζομαι ότι είναι περιορισμός του hw του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω κατι υπαρχει καποιο προγραμμα εκτος απο το app2SD που οταν κατεβαζω καποια εφαρμογη την ωρα που κανει την ληψη και την εγκατασταση να την περναει απο μονο του το κινητο στην εξωτερικη μνημη..χωρις δηλαδη να το κανω εγω μετα χειροκινιτα...παλι μου εβγαζε μια τετοια επιλογη για αποθυκευση απευθειας στην εξωτερικη μνημη αλλα μετα απο ''φορματακι'' δεν μου το βγαζει!!!! τι να κανω??? καμια ιδεα? εκτος απο το να αλλαξω ρομ και να βαλω cyanmod που εχει τετοια επιλογη!!ευχαριστω!! κινητο : huawei u8650 sonic (rooted)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.