Jump to content




Samael

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Εχω κανει την ψακτικη μου στο market, αλλα ρωταω μπας και ξερει κανενας τιποτε ακομη καλυτερο..

1) Καποια καλη εφαρμογουλα για αναπαραγωγη divx/xvid και .avi αρχειων εχουμε?

2) Με ενδιαφερει να μπορω να streamαρω/δω αρχεια απο το wifi στο κινητο..

Απ' οτι ειδα συνιστουν τον ES γι αυτη τη δουλεια, και εχει και root δυνατοτητες, αν τις ενεργοποιησεις.. Ομως περαν απο τον μαμισιο, εχω βαλει και τον root explorer γι αυτη τη δουλεια, που λεει οτι εχει και unzip/unrar δυνατοτητες.. Ποιον απο τους δυο να κρατησω τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει την ψακτικη μου στο market, αλλα ρωταω μπας και ξερει κανενας τιποτε ακομη καλυτερο..

1) Καποια καλη εφαρμογουλα για αναπαραγωγη divx/xvid και .avi αρχειων εχουμε?

2) Με ενδιαφερει να μπορω να streamαρω/δω αρχεια απο το wifi στο κινητο..

Απ' οτι ειδα συνιστουν τον ES γι αυτη τη δουλεια, και εχει και root δυνατοτητες, αν τις ενεργοποιησεις.. Ομως περαν απο τον μαμισιο, εχω βαλει και τον root explorer γι αυτη τη δουλεια, που λεει οτι εχει και unzip/unrar δυνατοτητες.. Ποιον απο τους δυο να κρατησω τελικα?

moboplayer / mxvideo player

ηθελα να ξερα τι ψακτικη εκανες και δε βρηκες αυτα τα 2 προγραμματα που ειναι πρωτα στην λιστα :p

btw δε ξερω αν εχει αναφερθει , αλλα υπαρχει περιφημη εφαρμογη για ebay.

πολυ βολικη

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει την ψακτικη μου στο market, αλλα ρωταω μπας και ξερει κανενας τιποτε ακομη καλυτερο..

1) Καποια καλη εφαρμογουλα για αναπαραγωγη divx/xvid και .avi αρχειων εχουμε?

2) Με ενδιαφερει να μπορω να streamαρω/δω αρχεια απο το wifi στο κινητο..

Απ' οτι ειδα συνιστουν τον ES γι αυτη τη δουλεια, και εχει και root δυνατοτητες, αν τις ενεργοποιησεις.. Ομως περαν απο τον μαμισιο, εχω βαλει και τον root explorer γι αυτη τη δουλεια, που λεει οτι εχει και unzip/unrar δυνατοτητες.. Ποιον απο τους δυο να κρατησω τελικα?

εγώ για αυτή τη δουλειά, χρησιμοποιώ τοv ES File explorer για να σκαλίζω τα αρχεία του NAS και τον MX Player για αναπαραγωγή.

Μια χαρά έχω βολευτεί :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=3673]hayabusa[/MENTION] Ε ναι, απλως προτιμω να ρωταω κιολας, για να μη νιωθω πως παω ντουγρου.. ;)

Ο ES καλουλης ειναι, φαινεται πως μπορω ισως να κουμπωσω κανενα plugin/app για unzip/unrar στην προκειμενη.. Τον εχει δοκιμασει ομως κανενας σαν root? Σε σχεση με τον root explorer, που ειναι to usual choice των users σε τετεια περισταση, πως κοντραρει?

Βολικοτατος παντως, τον συμπαθω ιδη αρκετα..

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION] Κοιτα, κατι ψιλα που δοκιμασα.. πχ καμια ταινια απ το PC και κανενα anime (που ειναι απαιτητικα λογο γρηγορης εικονας και bitrate), τα πηγε μια χαρα περιφημα..

Αλλα παραδειγματως χαρην την συλογη με μερικα frag videos που χα κρατησει, που αλλα ειναι H264/x264 και καποια αλλα απλως divx.. Πολυ κολημα.. (Και καμια φορα loss of sync) :/

Εδω πχ ειναι ενα MP4 που παρατηρησα φριχτο freezing..

vindeon.png

EDIT 2: Μηπως φταιει που το Decoding γινεται μεσω software? Μου βγαζει την επιλογη του Hardware accel ως unavailable.. Μηπως ενεργοποιητε αν βαλω το ARMv7 codec? MSM8255T Snapdragon φοραει η συσκευη.. Δε ξερω..

Έγινε επεξεργασία από Frostbyte
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτο. Μου ειχαν πει να βαλω την ARMv7 εκδοση αλλα και αυτο που εχω δουλευει τελεια. Προς το παρον μονο MKV (H.264) ταινιες εχω παιξει (με MP3 ηχο στα 128) και το HW Acc δουλευει κανονικα.

Μηπως το HW Acc δουλευει μονο σε ορισμενα codecs/containers?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως το HW Acc δουλευει μονο σε ορισμενα codecs/containers?

μάλλον ναι, γιατί και σε εμένα (όπως και στον [MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]) όσες φορές έχω κάνει δοκιμή με ματροσκες πάντα σε SW μου γυρνάει.

Link to comment
Share on other sites

το "any accessible Wi-Fi network", άραγε, περιλαμβάνει και τα κλειδωμένα δίκτυα στα οποία συνδέομαι, όπως -εντελώς τυχαίο παράδειγμα- στη σχολή; :innocent::innocent: να τρολλάρουμε να γελάσουμε λίγο, όχι τίποτα άλλο :p

Link to comment
Share on other sites

Αψογο δωρακι μεχρι να ρθει η απαντηση (που περιμενω μεσα στη βδομαδα) για την αιτηση που χα κανει, για απασχοληση στο noc της σχολης :hehe:

Link to comment
Share on other sites

WiFi Key Recovery

Ένα προγραμματάκι που με ξελάσπωσε σήμερα. Σκαλίζει το κινητό σας και βρίσκει όλους τους κωδικούς για ασύρματα δίκτυα που έχετε αποθηκευμένους. (σε περίπτωση που χρειαστείτε κάποιον και δεν τον θυμάστε). (χρειάζεται να είστε root για να δουλέψει)

Έγινε επεξεργασία από hayabusa
link fixed. πάψτε φαρμακόγλωσεες :-P
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.