Jump to content



Mass Effect 3


astrolabos

Recommended Posts

Ωραίος.Ευχαριστώ.Τα είχα όλα τα dlc νομίζω εκτός απο αυτό.Μάλλον πρέπει να ξαναβάλω το 2.Αυτό το dlc "ανοίγει" φαντάζομαι μετά το τέλος του κύριου στόρι,ε;

Αυτά που έχασες συνέβησαν στο dlc Arrival. Νομίζω πάντως ότι γίνονται αναφορές στο 3 για το τι έγινε εκεί.

Εν συντομία (και όπως τα θυμάμαι αυτή την στιγμή) τα γεγονότα του dlc αν δεν σκοπεύεις να ασχοληθείς

O Shepard μαθαίνει ότι οι reapers θα επιτεθούν μέσω ενός mass relay που βρίσκεται σε περιοχή των batarians.

Προκειμένου να καθυστερήσει την άφιξη τους, αποφασίζει να το καταστρέψει. Αυτό το καταφέρνει "ρίχνοντας" ένα τεράστιο αστεροειδή πάνω στο relay με συνέπεια να καταστραφεί αλλά μαζί του καταστρέφεται και το batarian collony που βρισκόταν κοντά με συνέπεια τον θάνατο εκατοντάδων χιλιάδων αποίκων.

Η alliance προκειμένου να αποτρέψει τους batarians να κηρύξουν πόλεμο ζητώντας εκδίκηση, οδηγούν τον Shepard σε στρατοδικείο.

Link to comment
Share on other sites

To 3 ήταν ένα μεγάλο λάθος.

έχοντας παίξει το 1 και 2 ξεκίνησα το 3...είμαι στην αρχή ακόμα αλλά άκουγα εδώ μέσα τα καλύτερα μέχρι το τέλος...εκέι λέτε τα εκαναν σαλάτα οι της bioware....Βγήκε DLC που το βελτιώνει ( ; ) αν δεν κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειλικρινά απορώ με την EA που δεν έχει ,ακόμη ,αρμέξει την αγελάδα Mass Effect 3.

Mάλλον ήρθε η ώρα, πάντως το DLC ωραίο φαίνεται.

Ψαρεύοντας με τους Reapers, κουτσομούρα και γαύρος τηγανητός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Might be new DLC :Omega

Mass Effect 3 Leviathan DLC to add new ending dialogue, Omega DLC teased | PC Gamer

Mass Effect 3's Next Single Player DLC May Retake Omega | Side Mission | GameTrailers

Επίσης το νέο upcoming DLC Leviathan, θα προσθέτει μία επιπλέον dialogue game ending επιλογή.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=SQWdfgqbHJc&feature=player_embedded]Mass Effect 3 - Leviathan DLC Trailer [HD] - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ok, την επομενη φορα που θα αγορασω παιχνιδι της εν λογο εταιριας θα ειναι κανα εξαμηνο μετα την κυκλοφορια του.

Κ αυτο ΑΝ η τιμη ειναι σωστη, γιατι με 2-3 DLC αμα βγαινει κανα 60αρι+.... thx but thx no.

Link to comment
Share on other sites

Ok, την επομενη φορα που θα αγορασω παιχνιδι της εν λογο εταιριας θα ειναι κανα εξαμηνο μετα την κυκλοφορια του.

Κ αυτο ΑΝ η τιμη ειναι σωστη, γιατι με 2-3 DLC αμα βγαινει κανα 60αρι+.... thx but thx no.

Tα DLC είναι νέα μόδα και δεν πρόκειται να αλλάξουν τακτική , βγάζουν χοντρό χρήμα έτσι,δυστυχώς για εμάς και πολλά ευτυχώς για εκείνους.

Link to comment
Share on other sites

Ok, την επομενη φορα που θα αγορασω παιχνιδι της εν λογο εταιριας θα ειναι κανα εξαμηνο μετα την κυκλοφορια του.

Κ αυτο ΑΝ η τιμη ειναι σωστη, γιατι με 2-3 DLC αμα βγαινει κανα 60αρι+.... thx but thx no.

και μετά σου φταίει η πειρατεία...

Περίμενα με ανυπομονησία να βγει το ME3 αλλά με αυτά που διαβάζω, δε θα ασχοληθώ καθόλου. Ούτε καν να το κατεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Nαι μεν, αλλα, δε μπορεις να μου κυκλοφορεις παιχνιδι με 10 ωρες gameplay, να μου το χρεωνεις 40€...και να ερχεσαι μετα καθε 1,5-2μηνες κ να μου ζητας αλλα 5-10-20€ για να γινει ολοκληρωμενο.

Τυχαιο το παραδειγμα, αλλα για κει παμε.

Παιχνιδια με δοσεις, ο Θεοδοσης...

Link to comment
Share on other sites

και μετά σου φταίει η πειρατεία...

Περίμενα με ανυπομονησία να βγει το ME3 αλλά με αυτά που διαβάζω, δε θα ασχοληθώ καθόλου. Ούτε καν να το κατεβάσω.

Περίμενε κανα χρόνο να πέσει η τιμή και χτύπα το, φαντάσου ότι τώρα ξεκίνησα να παίζω το ME2, το οποίο αγόρασα από STEAM στο summer sales, αν και έχω αγοράσει το ME3 σαν καλός βλαξ...ειδικά η ΕΑ/BW το έχει ξεχέσει με τα DLC.

Link to comment
Share on other sites

Αν έβγαινε steam θα το έκανα. Τώρα με το origin, 152 πλατφόρμες θα έχω στο pc; Δε ξέρω...

Origin δεν λέει με τίποτα, lag του αίσχους αρκετές φορές και crash χωρίς λόγο.

Είναι παιχνιδάρα ρε γαμώτο όμως, space opera στα καλύτερα της, τι όμορφο θα ήταν εάν υπήρχε ΜΜΟ Μass Effect.

**offtopic on**Ελπίζω η EA να μην καταστρέψει με DLC το Deadspace 3**offtopic off***

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Electronic Arts and BioWare have announced a new multiplayer DLC for Mass Effect 3. Available to download at no additional charge, Mass Effect 3: Retaliation ups the challenge by adding treacherous environmental hazards to existing maps and will introduce the infamous Collectors as a new enemy faction in multiplayer. Mass Effect 3: Retaliation will be available for download on October 9 on Xbox LIVE and the Origin client software and on PlayStation Network in North America on October 9 and in Europe on October 10

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=dZqwuHFIgIA]Mass Effect 3: Retaliation Trailer (Multiplayer DLC) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Yep...ετοιμάζουν το νέο Mass Effect με την game engine του BF3...

Αχόρταγη η ΕΑ.....το ΔΝΤ των videogames ένα πράγμα!

Mass Effect 4 won’t include Shepard at all, says BioWare

New Mass Effect helmed by Bioware Montreal, uses Frostbite engine, adds new gameplay

BioWare asking for feedback for “completely new” Mass Effect

New Mass Effect helmed by Bioware Montreal, uses Frostbite engine, adds new gameplay | News | PC Gamer

New Mass Effect helmed by Bioware Montreal, uses Frostbite engine, adds new gameplay | News | PC Gamer

The Next Mass Effect Is Being Made on The Battlefield 3 Graphics Engine

New Mass Effect in development at BioWare, they want your feedback

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξα το ME1 και μ' άρεσε. Έπαιξα το 2 και μ' άρεσε περισσότερο. Έπαιξα το 3 και μετά το τέλος... ποτε δε θα ξανααγγίξω ΜΕ στη ζωή μου, έριξα στη Bioware ότι γ$$#@#$#@ιδι μου περίσσευε για να έρθω στα ίσια μου. Πολύ rant, αλλά έχει δίκιο ο τύπος (*spoilers*):

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4H_A7SeawU4]Mass Effect 3 Ending and Why We Hate It! - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.