Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από BeetleJuice

μια κοντινη στην οθονη και στο εσωτερικο?

τελειο βαγκου !!

η οθονη ειναι η γνωστη alphacool , το εσωτερικο εαν πας μερικες σελιδεσ ποιο πισω θα το δεις.....Ενδεικτικα σου δινω μια χθεσινη αλλα θελει δουλεια ακομα ....

post-32-1416072467,2967_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ vag ο αέρας από που έρχεται και προς τα που πάει?

Διαμπερές είναι το ντουλάπι? Μήπως θα βόλευε να βάλεις τα ανεμηστήρια μπροστά και να δίνουν αέρα προς τα πίσω..ομοιόμορφη ροή.

Όπως το βλέπω τώρα θα γίνεται ο στροβιλισμός του ροζ σολωμού εκει μέσα.

Πάντως καλή ιδέα!! Me likes!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

η οθονη ειναι η γνωστη alphacool , το εσωτερικο εαν πας μερικες σελιδεσ ποιο πισω θα το δεις.....Ενδεικτικα σου δινω μια χθεσινη αλλα θελει δουλεια ακομα ....

ο ανθρωπος- RAID

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Ρε συ vag ο αέρας από που έρχεται και προς τα που πάει?

Διαμπερές είναι το ντουλάπι? Μήπως θα βόλευε να βάλεις τα ανεμηστήρια μπροστά και να δίνουν αέρα προς τα πίσω..ομοιόμορφη ροή.

Όπως το βλέπω τώρα θα γίνεται ο στροβιλισμός του ροζ σολωμού εκει μέσα.

Πάντως καλή ιδέα!! Me likes!

Το κουτι ειναι διαπερες οποτε η ιδεα της ορης αερα απλα δεν ισχυει.Τα ανεμπιστηρακια δεν τα δουλευω ολα απλα εβαλα και μπροστα για να δω τι ειναι καλυτερα απο τα πλαγια ή απο τα μπροστα.....

Και μια απο το πανελ ελεγχου , εχω ν αβαλω και λεντακια και ολα τα συναφη απλα με "αναψε" πολυ ο διακοπτης -μπουτον με το κλειδι και το ποσταρο.Για να ενα περιεργο λογο οταν συνδεω και τα 2 power on απο τις μητρικες στον ιδιο διακοπτη δεν λειτουργουν ...τσπ εχει δουλεια ακομα.....

post-32-1416072468,3098_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis [03-03-2006 18:26]

Το κουτι ειναι διαπερες οποτε η ιδεα της ορης αερα απλα δεν ισχυει.Τα ανεμπιστηρακια δεν τα δουλευω ολα απλα εβαλα και μπροστα για να δω τι ειναι καλυτερα απο τα πλαγια ή απο τα μπροστα.....

Και μια απο το πανελ ελεγχου , εχω ν αβαλω και λεντακια και ολα τα συναφη απλα με "αναψε" πολυ ο διακοπτης -μπουτον με το κλειδι και το ποσταρο.Για να ενα περιεργο λογο οταν συνδεω και τα 2 power on απο τις μητρικες στον ιδιο διακοπτη δεν λειτουργουν ...τσπ εχει δουλεια ακομα.....

Φανταστικό το προτζεκτ... Εγώ σκεφτόμουν να βάλω κάτω από το γραφείο, δηλαδή στερεωμένο από την κάτω πλεύρα, case 5.25για το dvdr. Θα το κάνω κάποια στιγμή απλά θα πρέπει να κάνω τρύπα και είναι ένα θέμα αυτό.

Τέσπα για την ώρα μια φώτο του γνωστού κιτ titan που μπήκε στο φτωχό πλην τίμιο στάκερ μου

post-2101-1416072473,7657_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Spyrious

@totally_wired : πολύ μακαρονάδα.

Το titan τι είναι; Υδρόψυξη;

Αν ναι, πολύ μικρής διατομής σωλήνες έχει!

Ναι είναι μικρούλι. Δεν με πειράζει όμως, θα πάω σε κάτι καλύτερο μολις βρω χρόνο και χρήμα (Τσάμπα ήταν αυτό). Τι να κάνω... τόσα καλώδια έχει το tagan, να τα κόψω;

Link to comment
Share on other sites

To Stacker πάντως προσφέρει πιο μεγάλους χώρους όπως το βλέπω απο το δικό μου Armor και το ανάλογο Gandalf..

Το καινούργιο Stacker βέβαια γ@μει στην σχεδίαση αλλά είναι πάρα πολλύ ακριβό ρε γμτ...:confused:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα δεν ειναι τοσο Moddable οσο αλλα κουτια, ασε που στο forum της coolermaster χρηστες με διαφορες μητρικες οταν τις βιδωνανε πανω μετα δεν μπορουσαν να χωθουν στα slots οι καρτες τους, δηλαδη τωρα θα παιρνεις κουτι και θα εχεις το αγχος αν θα ειναι συμβατο με την μητρικη σου :hehe: κοιταξτε εδω

http://www.coolermaster.com/phpBB2/viewtopic.php?t=4343

http://www.coolermaster.com/phpBB2/viewtopic.php?t=4231&postdays=0&postorder=asc&start=0

http://www.coolermaster.com/phpBB2/viewtopic.php?t=4398

http://www.coolermaster.com/phpBB2/viewtopic.php?t=4205&start=0

την πρωτες 2 μερες που διαβαζα reviews γι αυτο, ειμουνα κι εγω πολυ εντυπωσιασμενος, τωρα πλεον ουτε ζεστη ουτε κρυο + οτι η εμφανιση του τωρα μου εχει ξυνισει :p

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, ψιλό off topic αλλά ψιλογμσ το κουτί μου... :tomato:

Η πρόσοψη στο Chieftec ως γνωστόν είναι πλαστική. Βρήκα λοιπόν ένα μαρκαδόρο ο οποίος είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο χρώμα με αυτό του κουτιού. Με αυτόν είχα βάψει κάποια σημεία στην πρόσοψη που είχε χτυπηθεί αλλά άμα το έβλεπες πλάγια στον ήλιο φαινότανε άσχημα. Μου 'ρθε λοιπόν η έμπνευση, για να μη φαίνεται να βάψω όλο εκείνο το κομμάτι της πρόσοψης με τον ίδιο μαρκαδόρο. Το αποτέλεσμα όμως ήταν ακόμα πιο άθλιο και πήγα να το ξεβάψω με οινόπνευμα. Όμως δεν έφυγε τελείως και έμεινε χρώμα το οποίο έχει γίνει πλέον σκούρο ασημί και φαίνεται πολύ άσσχημα.

Με οινόπνευμα δε βγήκε ούτε με ασετόν και έπειτα απο πολύ τρίψημο με πανί. Καμιά άλλη ιδέα; :(

ΥΓ: Σα να μου φαίνεται πως πάω γυρεύοντας για νέο κουτί τελευταία. Έχω γλυκαθεί και με τα Lian Li και το Stacker και δε με βλέπω καλά... :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μαρκαδορο ήθελα να βάλω και εγώ στα drives αλλα τελικά τα πέρασα με μαυρο ματ. απλά ρόλεξ . Ο μαρκαδόρος σου επίσης μπορεί να μην βγαίνει , αλλά κάνει λεπτό στρώμα και δεν ξέρω μηπως σου ''σκασει'' πιο μετά επίσης θα ξύνετε και πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 18:40]

ναι αλλα δεν ειναι τοσο Moddable οσο αλλα κουτια, ασε που στο forum της coolermaster χρηστες με διαφορες μητρικες οταν τις βιδωνανε πανω μετα δεν μπορουσαν να χωθουν στα slots οι καρτες τους, δηλαδη τωρα θα παιρνεις κουτι και θα εχεις το αγχος αν θα ειναι συμβατο με την μητρικη σου :hehe: κοιταξτε εδω

καλα ας μην τα παραλεμε

δεν θα ειναι και η πρωτη φορα που πρεπει να λυγισεις λιγο τα Pci plates για να κουμπωσει σωστα η καρτα στο κουτι....

οσο για το ποσο moddable ειναι....

ετσι ελεγα κι εγω οταν το ειχα πρωτοδει αρχικα

αλλα περιμενε λιγο και θα καταλαβεις γιατι αλλαξα γνωμη ;)

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το δικό μου Stacker:

case37rz.jpg

case23oi.jpg

case12kr.jpg

Επόμενο βήματα ειναι να μπει παράθυρο στο πλάι, να εγκατασταθεί το crossflow fan, να οργανωθούν λίγο τα καλώδια απο την άλλη μεριά (ειμαι τρελός μακαρονάς όπως βλέπετε:o ) και να αλλαχτούν τα CPU και VGA coolers με φωτειζόμενα της Zalman (Fatal1ty).

Αλήθεια, ξέρει κανένας κανένα κατάστημα στην Αθήνα ή eshop που να έχουν σε στοκ το crossflow fan για το παλιό Stacker (όχι το 830) όπως επίσης και το αεριζόμενο bracket για τους σκληρούς? Please p.m. me για να μη χαλάσουμε το θρεντ. :-)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Κοπρίτης

καλα ας μην τα παραλεμε

δεν θα ειναι και η πρωτη φορα που πρεπει να λυγισεις λιγο τα Pci plates για να κουμπωσει σωστα η καρτα στο κουτι....

οσο για το ποσο moddable ειναι....

ετσι ελεγα κι εγω οταν το ειχα πρωτοδει αρχικα

αλλα περιμενε λιγο και θα καταλαβεις γιατι αλλαξα γνωμη ;)

XεXε..Να υποθεσω τωρα οτι.... ξεκινησες να Modαρεις ενα 830? αν ναι.........τοτε θα εχουμε διπλη παρουσιαση mod CM STACKER 830 :devil:

Link to comment
Share on other sites

Καταφερα και γω να φτιαξω ενα κουτακι σαν του Χρηστου για να συμμαζεψω λιγο την υδροψυξη καθως ηταν πεταμενη μεσα στο κουτι.

Σκεφτομαι να βαλω και εναν συλλεκτη σαν του Athens για να κανω εξαερωση ευκολα....

αξιζει τελικα?????

Δασκαλε πηρα κατι πλαστικες γωνιες σαν τις δικες σου σε εναν παππου στην Μοναστηριου αλλα ενιωσα τον ερωτα απο πισω. 5 ευρω για δυο κωλογωνιες...Εσυ που τις πηρες?????

post-418-1416072476,0725_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.