Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Ε τωρα νομιζω οτι υπερβαλετε λιγακι και θα μας την πεσουν με τπτ ζαρζαβατικα απο παραδιπλανο thread

ενα απλο prodigy ειναι με μερικα αυτοκολλητα, ενα απλο νερακι, δυο παραθυρα κι ενα φωτιζομενο logo

δεν αξιζει να χασει κανεις μασελα γι'αυτο :hehe:

οι εργατοωρες που επεσαν πανω του συνολικα

ειναι λιγοτερες απο οσες εχουν αλλα projects του thread αυτου στο sleeving και μονο...

Ομολογω παντως οτι το Prodigy κερδιζει ποντους ακομα και stock

ισως λογω του οτι ειναι μικρο και ομορφο εκ κατασκευης, ειδικα στο λευκο...

Link to comment
Share on other sites

Ε τωρα νομιζω οτι υπερβαλετε λιγακι και θα μας την πεσουν με τπτ ζαρζαβατικα απο παραδιπλανο thread

ενα απλο prodigy ειναι με μερικα αυτοκολλητα, ενα απλο νερακι, δυο παραθυρα κι ενα φωτιζομενο logo

δεν αξιζει να χασει κανεις μασελα γι'αυτο :hehe:

οι εργατοωρες που επεσαν πανω του συνολικα

ειναι λιγοτερες απο οσες εχουν αλλα projects του thread αυτου στο sleeving και μονο...

Ομολογω παντως οτι το Prodigy κερδιζει ποντους ακομα και stock

ισως λογω του οτι ειναι μικρο και ομορφο εκ κατασκευης, ειδικα στο λευκο...

Ρε είναι Made by God hand λέμε :p

το βλέπεις με άλλο μάτι απο την αρχή :hehe:

Πέρα απο τη πλάκα μου άρεσε η ισορροπία και ότι παρόλο άντρας το έχεις το γυναικείο άγγιγμα :). Δε το λέω με το άλλο που θα πιάσουν κάποιοι :p

[πλάκα_mode_on]

Αντε να στο πω σαν big modder. :p

Γιώργο το χεις το χεις :hehe:

[/πλάκα_mode_on]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τότε δεν θα είναι κουτάρα... Ήδη είναι (πολύ) μεγάλο για τις μητρικές που παίρνει.

Αν μεγαλώσει κι άλλο, θα κριθεί αλλιώς.

Κι αν κριθεί αλλιώς, δεν συμφέρει ούτε το prodigy, ούτε εμάς τους φαν του.

Έγινε επεξεργασία από Trexx
Link to comment
Share on other sites

Ανεστη παρε και μια ιδεα του 60mm παχους ψυγειου στο εσωτερικο... (XSPC στην προκειμενη περιπτωση)

μαζι με τα fans ερχεται ισα (και λιγο πιο κατω) με την vga απο θεμα υψους

χωρις να βρισκει ομως λογω διαφoρετικου footprint

936731_530165583707155_1929877120_n.jpg

ενω ο χωρος μπροστα παραμενει καθαρος για 140αρη fan

αλλα σιγουρα οχι για τον 200αρη(?) που βλεπω στη φωτο σου

μιας και θα βρισκουν πανω του τα ρακορ κι οι σωληνωσεις του ψυγειου (εαν πας με 240αρι)

968833_530170513706662_1919230990_n.jpg

[MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] : Γιωργο ,τωρα το προσεξα. Ο/η πελατης(α) ... εστησε ολοκληρη υδροψυξη μονο και μονο για την cpu και την gpu την αφησε απ'εξω? Αν ηταν μονο για cpu γιατι δεν πηρε ετοιμο κιτ?

Παντως ειναι το ιδανικο δωρο για καθε κοπελα απο το αμορε της. Ευτηχως που τετοια forum δεν κατακλιζοντε απο γυναικειες παρουσιες... εχουμε που εχουμε τα εξοδα για τα δικα μας project. :p :P :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Dark Oblivion
Link to comment
Share on other sites

αυτο το prodigy επειδη ειναι κουταρα πρεπει να το βγαλουν να παιρνουν και μεγαλυτερες μητρικες..
Τότε δεν θα είναι κουτάρα... Ήδη είναι (πολύ) μεγάλο για τις μητρικές που παίρνει.

Αν μεγαλώσει κι άλλο, θα κριθεί αλλιώς.

Κι αν κριθεί αλλιώς, δεν συμφέρει ούτε το prodigy, ούτε εμάς τους φαν του.

:hi:

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

συγκριτικα με eheim 1250 πως τα πανε αυτες οι αντλιες? μ αρεσει αυτο το μικρο design και τα 12V αλλα κατι μου λεει οτι δε θα τραβαει απο 2 ψυγεια κ 3 μπλοκ.

η εκδοση + στα 18w

τραβαει μια χαρα αυτα που περιγραφεις κι ακομα περισσοτερα

απλα εαν δουλευει full συνεχως

καλο ειναι να παταει σε μεταλλο ή να της βαλεις καμια ψυκτρα πισω ωστε να ψυχεται εστω και λιγο

γιατι δεν ειναι λιγα τα κρουσματα καμμενων αντλιων απο θερμοκρασια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :) είπα να μοιραστώ 2 μικρά projectακια που έκανα το τελευταίο διάστημα.

plexiglass side panel για το φρεσκοβαμμένο haf 932:

474824_637489899612531_1291183103_o.jpg965573_637489982945856_1857563992_o.jpg977583_637490086279179_981659629_o.jpg976965_637489812945873_1412699378_o.jpg

474980_637489892945865_476849790_o.jpg

και ένα headset stand - το οποίο μάλλον θα χρειαστεί κάποια περαιτέρω παραμετροποίηση :laughing:

Cheers :happy2:

1015225_642359939125527_1235527633_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν μερικές μέρες μου ήρθε το BitFenix Shinobi XL

σήμερα παρέλαβα και τα cable extensions γιατί τα καλώδια του τροφοδοτικού 4pin και 8 pin ήταν κοντά και δε φτάναν

έστησα και την υδρόψυξη που την είχα μερικούς μήνες στην ντουπάλα

το επόμενο που θα μπει -αλλαχτεί είναι waterblock στην μητρική γιατί βλέπω την ψήκτρα των vrm να ζεσταίνεται αρκετά

και οι σωλήνες θα αλλαχθούν με κόκκινους

μετά το καλοκαίρι ίσως το διπλό κατεβει στην πρόσοψη η δίσκοι μετακομίσουν στα 5.25 drive bays και μπεί ένα τριπλό στην οροφή μαζί με νερό στην κάρτα η στις κάρτες ακόμα δεν ξέρω πως θα πάει...

προτάσεις και ιδέες καλοδεχούμενες

DSC01627_zpsa6540975.jpg

DSC01632_zps271546b1.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν μερικές μέρες μου ήρθε το BitFenix Shinobi XL

σήμερα παρέλαβα και τα cable extensions γιατί τα καλώδια του τροφοδοτικού 4pin και 8 pin ήταν κοντά και δε φτάναν

έστησα και την υδρόψυξη που την είχα μερικούς μήνες στην ντουπάλα

το επόμενο που θα μπει -αλλαχτεί είναι waterblock στην μητρική γιατί βλέπω την ψήκτρα των vrm να ζεσταίνεται αρκετά

και οι σωλήνες θα αλλαχθούν με κόκκινους

μετά το καλοκαίρι ίσως το διπλό κατεβει στην πρόσοψη η δίσκοι μετακομίσουν στα 5.25 drive bays και μπεί ένα τριπλό στην οροφή μαζί με νερό στην κάρτα η στις κάρτες ακόμα δεν ξέρω πως θα πάει...

προτάσεις και ιδέες καλοδεχούμενες

DSC01627_zpsa6540975.jpg

DSC01632_zps271546b1.jpg

πολυ ωραιο φιλε μου :T::T::T::T:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ωραίο καταρχήν :T:

Μια ερώτηση η αντλία σου σπρώχνει νερό προς το reservoir;

Όχι, στο μπλόκ σπρώχνει. Την έχει 90° με την είσοδο κατακόρυφα.

Αν προσέξεις στην πλευρά της σύνδεσης με το tank έχει τα mountings για το tank που ταιριάζει στην αντλία.

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα που η στοκ ψύκτρα δεν κρατάει χαμηλές θερμοκρασίες στο NB και τα VRM.

Εϊναι τόσο όμορφα σχεδιασμένη που σκεφτόμουν να την κρατήσω πάνω στο γραφείο μου για διακοσμητικό....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ωραίο καταρχήν :T:

Μια ερώτηση η αντλία σου σπρώχνει νερό προς το reservoir;

να την έχω συνδέσει ανάποδα? δεν αποκλείεται δεν το έψαξα και πολύ...

εκεί που συνδέται το tank βλέπω τον άξονα της αντλίας κεντρο της φτερωτής και εκεί που πηγαίνει προς το block έχει ένα βελάκι σαν out και μέσα φαίνεται η επάνω πλευρά των πτερυγίων

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.