Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

Mερικες φωτο, μιας και εγινε update , τοποθετηθηκε υδροψυξη:D

p1010114l.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p1010123f.jpg

Uploaded with ImageShack.us

p1010119ph.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Μπράβο! Πολυ περιποιημένο και μερακλίδικο το 600t! Το εντυπωσιακότερο όλων είναι πως κατάφερες και έβαλες το γκουμουτσοRadiator� απο κάτω χώρις να βρεί σε μνήμες, ψύκτρες, παιδιά που παίζουν αμέριμνα κτλ.

Εδιτ: Οι σωλήνες είναι Clear με λευκή γέμιση ή λευκοι; Ωραίο αποτέλεσμα οπως και να χει.

Έγινε επεξεργασία από jkanaks
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! Πολυ περιποιημένο και μερακλίδικο το 600t! Το εντυπωσιακότερο όλων είναι πως κατάφερες και έβαλες το γκουμουτσοRadiator� απο κάτω χώρις να βρεί σε μνήμες, ψύκτρες, παιδιά που παίζουν αμέριμνα κτλ.

Εδιτ: Οι σωλήνες είναι Clear με λευκή γέμιση ή λευκοι; Ωραίο αποτέλεσμα οπως και να χει.

Thanks man!

Oι σωληνες ειναι λευκοι, αν και ηθελα διαφανους σωληνες με λευκη γεμιση, αλλα δεν μπορεσα να βρω λευκο υγρο!

Link to comment
Share on other sites

Thanks man!

Oι σωληνες ειναι λευκοι, αν και ηθελα διαφανους σωληνες με λευκη γεμιση, αλλα δεν μπορεσα να βρω λευκο υγρο!

Να σου πω την αλήθεια μπορει και να είσαι καλύτερα με τους λευκούς σωλήνες γιατι διαβάζω ιστορίες τρόμου για τις διαφορες μπογιές νερού.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία αλλαγή που έκανα έβαλα ανεμιστήρες corsair af 120 και 140 και η λεντοταινια βγήκε λόγο βραχυκυκλώματος :cry:

Πολύ όμορφο οπτικά αν και προσωπικά θα 'βγαζα

και τους μπροστά και θα 'βαζα 2 Corsair af.

BTW, οι εντυπώσεις σου από τους af και από το

AX850; Πώς τα παν από θόρυβο;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο οπτικά αν και προσωπικά θα 'βγαζα

και τους μπροστά και θα 'βαζα 2 Corsair af.

BTW, οι εντυπώσεις σου από τους af και από το

AX850; Πώς τα παν από θόρυβο;

Το σκέφτηκα αυτό που λες και μπορεί να το κάνω . Αρκετά καλοί και δυνατοί οι 120 Performance Edition αν τους έχεις χαμηλά είναι και αρκετά αθόρυβοι.Οι af 140 είναι αθόρυβοι και σε φουλ στροφές με ικανοποιητικοί απόδοση .Το tx850 είναι δεν έχω κανένα πρόβλημα και δεν το ακούω καθόλου δεν νομίζω να έχει ζοριστεί από το hw που έχω για να ακούγετε κιόλας .

Link to comment
Share on other sites

κουκλάκι το'χεις !

θα συμφωνήσω κ εγω με την αλλαγη των μπροστινών ανεμιστήρων.

τι θα'λεγες για λίγο sleeving? πιστεύω θα του ταίριαζε ενα paracord σαν αυτό που εχω στο δικό μου.

Δεν έχω υπομονή για να το κάνω μόνος θα μου γυρίσουν τα μάτια ανάποδα :D .Οπότε θα πάρω κάτι έτυμο.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος μαν

Ερωτηση...πως εχεις στερεωσει το Plexi (pics αν μπορεις ) και ποσο πηγε το μαλλι?

Κατι παρομοιο θελω να κανω και εγω

Το plexi μπήκε στριμωχτά θα έλεγα απλός έβαλα και λίγο διπλής όψεως για καλύτερο κράτημα. Το πήρα από φίλο και δεν πλήρωσα, αλλά δεν πρέπει να είναι ακριβό

[MENTION=6306]galactob[/MENTION]

μήπως να έκανες ματ το plexi;

Το πρώτο κομμάτι mat ήταν αλλά από λάθος έσπασε κ το δεύτερο που πήρα δεν είδα τι χρώμα ήταν παρά μόνο όταν έβγαλα την προστατευτική ταινία που είχε πάνω

Link to comment
Share on other sites

Ενα update στο 650D που εχει γινει καιρο τωρα, παντα με τη πολυτιμη βοηθεια του [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] στην υδροψυξη και στο modaρισμα του κουτιου.

650d-watercooled-012-7855.jpg

|

650d-watercooled-003-7864.jpg

|

650d-watercooled-004-7863.jpg

|

650d-watercooled-006-7861.jpg

Περισσοτερες εδω.

----------------------

Kαι μια νεα προσθηκη στην οικογενια.

Ρισκαρα σε λευκο αυτη τη φορα, παρ'ολο που δεν με τρελαινει, το συγκεκριμενο κουτι ηταν κεραυνοβολος ερωτας.

Hardware : Bitfenix Prodigy, Bitfenix Recon, Asrock H77m-itx, i7 2600 / HD2000,Arctic cooling Alpine 11 Rev 2, Vengeance 2x4 GB, OCZ vertex2 60gb, WD 1 TB, Chieftec CFT-560A.

bitfenix-prodigy-white-black-04-7871.jpg

|

bitfenix-prodigy-white-black-03-7869.jpg

|

bitfenix-prodigy-white-black-03b-7870.jpg

|

Installing windows :D

bitfenix-prodigy-white-black-06-7872.jpg

|

bitfenix-prodigy-white-black-16-7883.jpg

|

bitfenix-prodigy-white-black-12-7879.jpg

Περισσοτερες εδω.

Σορρυ για το μεγαλο ποστ. :)

Link to comment
Share on other sites

δε θα ήταν καλύτερα αν έβαζες το μπροστινό ψυγείο ανάποδα ώστε να έχεις λιγότερο σωλήνα?

Νομιζω δεν επαιρνε, αλλά θα ειχα και λιγοτερο κοκκινο ομως ;)

φοβερο το κουτι σου!!!

απο θερμοκρασιες πως πας?

Νομιζω ηταν υπερβολη το 200αρι μπροστα για cpu μονο, αλλα την πατησα με την "ivy bridge burns like hell" τρελα.

Ειναι ικανοποιητικες παντως, στα 4,5 ειναι στους 75-80 σε linx αυτη την εποχη.

Έγινε επεξεργασία από javaneze:
Link to comment
Share on other sites

Ενα update στο 650D που εχει γινει καιρο τωρα, παντα με τη πολυτιμη βοηθεια του [MENTION=166]Κοπρίτης[/MENTION] στην υδροψυξη και στο modaρισμα του κουτιου.

........

Χαχαχα μαρεσει η καρτουλα ψητοπωλειο ''ο Βαγγελης'' πανω στο 650D :p:T:

Link to comment
Share on other sites

Η κόλαση του Δάντη είναι αυτο το Corsair, πολλά μπράβο σε σένα και στον κοπρίτη με το μαγικό του ραβδάκι :magic:. Και το yang του απ την αλλή, το αγγελάκι της bitfenix (έχει και τα εξαπτέρυγα για logo :-P )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.