Jump to content



Δείξτε το κουτί σας...


kbilly13

Recommended Posts

dvd και κουτι προυπηρχαν. δεν προκειτε ετσι κι αλλιως να πολυχρησιμοποιησουν τα αντιγραφικα... το κουτι ηταν σχετικα αισχος θα ελεγα, μιας και ηταν ασπρο διχως παραθυρα και δεν μπορουσες να βαλεις τροφοδοτικο μεγαλο γιατι δεν ιξερες τι να κανεις τα πολλα καλωδια... ε ναι για κανα pro και ετσι πιο μικρα παιχνιδια το θελουν. βασικα βιαστικα με τισ καρτες.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ομοιοτητες αν εννοεις αυτο, D Ace. Δεν εχω copyright σε τπτ ετσι κι αλλιως, ειμαι και αρχαριος. Τα περισσοτερα που εχω κανει στα 2 κουτια τα εχω δει απο αλλους. Απο 'κει και περα ειναι θεμα διακοσμησης και διαρυθμισης. Αυτο διαφοροποιει το τελικο αποτελεσμα.

1.Tα καλώδια θέλουν λίγη δουλίτσα ακόμη. Sata DVD-RW δεν βρήκες; Ή είχες κανένα παλιό atapi καβάτζα μαζί με το καλώδιό του, και είπες να το ξεφορτωθείς και να το βάλεις στα αδέρφια σου?

Εχει δικιο ο john περι καλωδιων ATAPI. Κι εγω το εβαλα γιατι ηταν Labelflash αλλα δε μου αρεσε η εμφανιση. Βεβαια και στο δικο σου ο καθενας μπορει να φανταστει πως θα φαινοταν μια απλη αλλαγη σε SATA μοντελο με το καλωδιακι του.

Λιγο sleeve-αρισμα δε θα το χαλαγε, στο στυλ του μαυροασπρου theme που υπαρχει. π.χ. http://www.eworld.com.gr/front/products/153 το carbon 9mm στα sata καλωδια. Τα ιδια MSI εχω στο Armor με Ultra blue sleeve.

Εχω την εντυπωση οτι οι ανεμιστηρες της οροφης θα δυσκολευονται να σπρωξουν αερα απο τις τρυπες αυτες. Αν το εκοβες σε δυο 8-γωνικα σχηματα ή 8cm κυκλους διπλα-διπλα θα ηταν τζιτζι. Εχεις το τρυπανι... ενα "ποτηρακι" λειπει...

Συγχαιρω για τον κοπο σου παντως, αντι να παιξεις αφιερωσες χρονο σε αυτο

Έγινε επεξεργασία από Thrael
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν ομοιοτητες αν εννοεις αυτο, D Ace. Δεν εχω copyright σε τπτ, ειμαι και αρχαριος. Τα περισσοτερα που εχω κανει στα 2 κουτια τα εχω δει απο αλλους. Απο 'κει και περα ειναι θεμα διακοσμησης και διαρυθμισης. Αυτο διαφοροποιει το τελικο αποτελεσμα.

αυτο εννοω! απλα να μην νομιζει κανενας πως αντιγραφω! απλα τις ανεβασα τωρα γιατι δεν ειχα χρονο...

τωρα που το λες οντως το καλωδιο φενεται αισχρο... θα δω ομως τι μπορω να κανω. πιστευω πως ακομα δεν εχω τελειωσει μιας και τα αδερφια μου θα το δουν μετα τις 20 του μηνα!!!

Υ.Γ: και εγω αρχαριος ειμαι... το πρωτο κουτι ειναι που του κανω τετοιο modding!:banging:

Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοω! απλα να μην νομιζει κανενας πως αντιγραφω! απλα τις ανεβασα τωρα γιατι δεν ειχα χρονο...

Φυσικα οχι...Δεν αντιγραφεις τον καθε Thrael... τον Κοπριτη και αλλους ναι... ασε που δεν υπαρχει αντιγραφη σε αυτα κατα τη γνωμη μου εφ'οσον οι ιδεες απλως μοιραζονται...

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ: και εγω αρχαριος ειμαι... το πρωτο κουτι ειναι που του κανω τετοιο modding!:banging:

Άντε καλή αρχή λοιπόν, βλέπω βρήκε και θέση το purepower, δε του άξιζε να κάθετε στο ντουλάπι:victory:

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλή αρχή λοιπόν, βλέπω βρήκε και θέση το purepower, δε του άξιζε να κάθετε στο ντουλάπι:victory:

ευχαριστω πολυ! γενικα την εχω αυτην την μανια με την moda σε μηχανηματα.. ναναι καλα to nfsu. απο κει ξεκινησα!

το purepower παντως ειναι τρομερο μπορω να πω!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε lucio ωραία διάταξη, αλλά θέλει αρκετή δουλειά με τα καλώδια. Τις τρύπες τις άφησες αρκετά "χαλαρές" νομίζω. ;)

Το καλώδιο sata ας πούμε, πιστεύω φτάνει να περάσει από την πάνω πάνω τρύπα, και να βγει από τη 2η πλάγια και να συνδεθεί. :)

Από ό,τι όμως μπορώ να διακρίνω στη φωτογραφία τα καλώδια δεν πολυεμποδίζουν το airflow του κουτιού γιατί είναι λίγα και αραιά. Παρ' όλα αυτά, αν σε ενδιαφέρει ένα καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα δούλεψέ το λίγο.

Θα τα καταφέρεις εύκολα πιστεύω. :flower::)

Link to comment
Share on other sites

Ακουγοντας τις συμβουλες σας και κοιτωντας προσεκτικα τις εικονες ωστε να βρω λυσεις , να το τελικο αποτελεσμα ( δεν πιστευω να το καταφερω και αλλο , τα καλωδια εινια full τεντωμενα :D ) :

p1002090810.jpg

p1000090810.jpg

p1004090810.jpg

p1001090810.jpg

Έγινε επεξεργασία από Lucio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι πάντως καλύτερα από πριν όπως και να το κάνουμε, εννοείται όμως ότι γίνεται και καλύτερα.

Αλλά εάν όντως τίθεται θέμα με το μήκος των καλωδίων τότε άφησέ το ως έχει. :)

Πάντως τώρα μια χαρά σε βρίσκω. :flower:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι μπορεις και καλυτερα.

Αν εχεις ορεξη, ξεκινα ξυλωνοντας ολα τα καλωδια και επανατοποθετωντας τα ενα-ενα.

Σε καθε ενα, ψαξε την βελτιστη οπτικα διαδρομη.

Μερικα tie wraps θα σε βοηθουσαν παρα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε fantoma γ@μιστερο το στακερακι σου!!!

ανυπομονω να δω κ τα υποληπα που λες!!!!!!!!

μπραβο παντος!

edit: οι κατω ανεμηστηρες νομιζω ειναι καλυτερα να βαζουν αερα οχι να βγαζουν

Link to comment
Share on other sites

βαζουν βαζουν!! ;)

Σε ευχαριστω :D

αντε αλλες 2 μονο τα εξωτερικα :p Τα μεσα μετα το περας των εργασιων!! hehehehe!!

πισω: 030820101168.jpg

μπρος: 030820101171.jpg

τα οπτικα θα παρουν δρομο και θα μπει αυτη η κυρια αλλα λογω κρισης το καθυστερω

3832_0_vadim.jpg

Έγινε επεξεργασία από fantomas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.