Jump to content



Recommended Posts

Οκ ευχαριστω απλα ρωτησα διοτι ο μαν πιο πανω με την ιδια καρτουλα βγαζει 1000 παραπανω.:whistling

Ναι αλλά ό αλλος παίζει με 3770Κ στα 4.7 και όχι με 3820 στα 3.7 η κάρτα δεν ξέρω σε τι ρολόγια δουλεύει αλλά το Graphics Score είναι περίπου οκ αν εξερέσουμε ότι έπαιζε με στοκ στην 670 που δεν το νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

P13593

24g0kn5.png

GTX 680 Lightning: :nerd:

Core Speed: 1411MHz

Mem Speed: 3506MHz

Eιχα τον 3960Χ stock.... Πολυ δε βγηκε το score? :crazy::p

Κατι επαθε το 3DMark11, δεν εξηγειτε αλλιως. Συμφωνα με αυτη τη λιστα εχω περασει τον πρωτο που την εχει φτασει στα 1500.

Πραγμα που δεν γινεται :upside: ...

Έγινε επεξεργασία από kimon_ma
Link to comment
Share on other sites

Η P007#$@ η Lightning δινει πονο.Στα ποσα παιζετε καθε μερα games(gpu-mem clock) by the way οσοι την εχετε?

NVIDIA GeForce GTX 670 video card benchmark result - Intel Core i7-3770K Processor,ASRock Z77 Extreme4 score: P10275 3DMarks

Ενα απο τη μπανανα μου 1202 core 3840 mem 1.212 Volt

post-163-1416076972,6296_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

μια ερώτησις στους ειδήμονες....εχοντας ενεργοποιημένα τα cstates πως μπορώ να τραβάω screenshots από τις απαιτούμενες πληροφορίες για τα runs των 3δμαρκ γενικότερα ώστε να φαίνεται η μέγιστη συχνότητα του επεξεργαστή ;;;

Link to comment
Share on other sites

P13593

24g0kn5.png

GTX 680 Lightning: :nerd:

Core Speed: 1411MHz

Mem Speed: 3506MHz

Eιχα τον 3960Χ stock.... Πολυ δε βγηκε το score? :crazy::p

Κατι επαθε το 3DMark11, δεν εξηγειτε αλλιως. Συμφωνα με αυτη τη λιστα εχω περασει τον πρωτο που την εχει φτασει στα 1500.

Πραγμα που δεν γινεται :upside: ...

Μολις το τσεκαρα με:

Core Speed: 1350MHz

Mem Speed: 3506MHz

Και εβγαλα graphic score σχεδον 12,5 χιλιαριακα....

Το δικο σου graphics score κοντευει τα 15 χιλιαρικα, διαφορα που δεν δικαιολογητε με τιποτα απο μολις 60mhz παραπανω που εχεις εσυ στον πυρηνα:p

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάς όμως ότι είναι με τον 3960x!;)

Οπότε θεωρώ πως είναι λογικό.Και ίσως να δίνει πιο πολύ και να ανοίγει η ψαλίδα με περισσότερο o\c σε δύναμη.

Καμια σχεση man!

Ειτε τρεξω με τον cpu stock ειτε στα 5,5ghz το graphics score δεν κουνιεται που σημαινει οτι το συγκεκριμενο τεστ ειναι καθαρα gpu depended!

Ασε που το συγκεκριμενο τεστ δεν δεν loodαρει (στο draphics score) και τους 6 πυρηνες του 3960Χ οποτε δεν εχει ουσιστικα διαφορα απο ενα 2600Κ!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.