Jump to content



Recommended Posts

@Stelaras. Φιλε μου Στελιο βλεποντας το σκορ που ποσταρες επιτρεψε μου να επισημανω-σχολιασω τα παρακατω:

α)Το σκορ που εβγαλα εγω ειναι (να σου θυμησω) το καθημερινο μου υδροψυκτο συστημα που μ αυτο σερφαρω στο ιντερνετ, βλεπω καμια ταινιουλα παιζω τα παιχνιδακια μου

και με μολις ενα restart ανεβαινει εκει που φαινεται και βγαζει αυτα που βγαζει.

β)Το δικο σου συστημα ομως για να βγαλει αυτο που εβγαλε θελει μια χρονοβορα (και οχι μονο) διαδικασια που οι περισσοτεροι εδω μεσα γνωριζουν καλα.

Το αποτελεσμα λοιπον ειναι 1Κ παραπανω απο μενα;

Εγω αυτο το θεωρω αποτυχια του ολου συστηματος που ονομαζεται sandy bridge και δεν μετανιωνω που δεν ασχοληθηκα μαζι του.

Μα και εμενα το καθημερινο μου συστημα ειναι αυτο . :D

Θελω 10 λεπτα για να βγαλω το μπλοκ υδροψυξης και να βαλω επανω το μονοβαθμιο και να το παγωσω .

Το αποτελεσμα ειναι 1Κ παραπανω ... αλλα με 8 thread και οχι 12 thread . Οι SB-E που ειναι sandybridge ποσο βγαζουν ??? 12Κ στα 3300Mhz . Αυτο δε μπορεις να το πεις αποτυχια του 970/980/990 ??

Δε νομιζω ομως οτι υπηρχε καποιος ορος περι πυρηνων κλπ . Δειξε μου σκορ απο αλλον τετραπυρηνο που να τα πηγαινει καλυτερα .Το τελικο σκορ δε μετρουσατε ? Ε , αυτο δοκιμασα και εγω . :)

Τωρα για περι SB VS GT , εγω εχω αλλη αποψη .

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] [MENTION=75]Stelaras[/MENTION] μη μενετε σε μια ανουσια κατεμε αντιπαραθεση απλα κοιτατε τα νουμερα και σχολιαστε.

3dm11-p11294gbkq.jpg
GTX570@ 950/1100 με τον 285.27 driver

3dmark11gtx570.png

Uploaded with ImageShack.us

Physics στα 11000 χιλιαρικα με επεξεργαστη και μνημες τσιμπημενα. :D

2400d.jpg

AMD Radeon HD 6970 video card benchmark result - Intel Core i7-970 Processor ,ASUSTeK Computer INC. Rampage III Extreme score: P10512 3DMarks

Θα το παλεψουμε ομως εμεις οι ιδιωτες

Ενα σημερινο λιγο καλυτερο απο το αλλο.

capture5s.jpg

Που θα παει θα ξαναρθει η τριτη 580. :wall:

ΠΡΟΛΟΓΟΣ : Ειδα φως και μπηκα .

ΚΥΡΙΩΣ ΘΕΜΑ : Εβγαλα αυτο ...

attachment.php?attachmentid=46907&stc=1&d=1322091698

ΕΠΙΛΟΓΟΣ : Τακη δε φταιω εγω . Εσυ μου το εδειξες χθες το βραδυ και μου κινησες την περιεργεια ...

Οπoιος βγαλει συμπερασμα για τα Physics του 2600 στο 3dmark11 ας μας πει και μας. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μου καμια αντιπαραθεση δεν υφισταται εδω δεν το συζητω απλα μ αρεσει να την μπαινω στον Στελιο.:dance3:

Τωρα οσο αφορα τα νουμερα οι sandy ειναι για τα μπαζα!! :shout: :hehe::suicide:

edit:Τωρα προσεξα καλυτερα οτι ο Bill στο πρωτο που παραθεσες εχει απενεργοποιησει τα Physics. φαινεται στο Gpu-Z

Έγινε επεξεργασία από takis-pa
Link to comment
Share on other sites

Το Physics Score του 3Dm11 είναι λίγο σαν το τέρας του λοχ νες.

Ανεξήγητο απλά.

Ότι θέλει βγάζει κάθε φορά.

Θα τρέξω μια πάλι σε λίγο ένα-δυό runs μιας και βρήκα άζωτο στις μπουκάλες που είχε μείνει από την προηγούμενη φορά :D

Cya in a bit

Link to comment
Share on other sites

Fresh out of the... LN2 pot :D [ lolάθηκε το system date & time, και έλεγα γιατί ζήταγαν activation τα φρέσκα windows :D

Installation date, 01/01/2005 τα windows χαχα, μάλλον έφαγα και BIOS reset στην εγκατάσταση :D ]

3dm11ss2327h.jpg

Έγινε επεξεργασία από billpeppas
Link to comment
Share on other sites

CPU -69C load ( τα ίδια βγάζει και στους -5C, ίσως και στους +5C, απλά θέλω να τον πιέζω όσο λιγότερο γίνεται )

VGA -166C load

Δοκιμούλες γρήγορες κάνω διάφορες κάρτες να ξεσκαρτάρω όποιες δεν κάνουνε βήμα, για να δω τι θα πουλήσω πρώτα :D

Κρύο κάνει εδώ :D

687577.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

The update can be downloaded from here:

3DMark 11 version 1.0.3 Update | 3DMark 11 – The Gamer's Benchmark for DirectX 11

Release Notes for 3DMark 11 v1.0.3:

- Bullet physics library updated to version 2.79 to improve compatibility with future CPUs and GPUs.

- For most systems containing multiple GPUs, for example integrated graphics and an additional discrete graphics card, the user can now select the GPU to be tested using a new option on the Help tab.

- Improved error handling and user messages for the most common compatibility issues.

- SystemInfo component updated to version 4.5 for improved compatibility with current and future hardware.

- New "More" tab with information about other Futuremark products and services.

Link to comment
Share on other sites

Και ενα πολυ χαλαρό και απο εμένα... Ολα ειναι λάσκα, απλα ηθελα να δώ που μπορεί να παίξει ο 980Χ. Με 1.5125 απο μητρική ειμαι.

Ρευμα πολυ καλο για τα 5GHz αλλα Physics score στα 11.238 προβληματικο.

Εισαι με win 7 64 sp1 ;

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION]: Γιαννη ειναι σιγουρο οτι για το χαμηλο Physics score ευθυνεται και το χαμηλο bclk αλλα και το uncore που ειναι περιπου στα 3.0 και οι μνημες που ειναι 1380.

Ως αποδειξη των λεγομενων μου ετρεξα ενα 11αρι με 4600 τον επεξεργαστη μεν αλλα ολα τ αλλα χαμηλα.

Δες:

98256567v.jpg

Αν τ ανεβασει ο Δημητρης ολα επανω θελω να πιστευω οτι εχει πανω απο 14Κ :)

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=2962]zpaf[/MENTION]: Γιαννη ειναι σιγουρο οτι για το χαμηλο Physics score ευθυνεται και το χαμηλο bclk αλλα και το uncore που ειναι περιπου στα 3.0 και οι μνημες που ειναι 1380.

Δεν ξερω μου φαινεται περιεργο γιατι τα 11 χιλιαρικα αν θυμασαι τα εχω με 3.8GHz

Κανει τοση διαφορα το uncore και οι μνημες ;

2400d.jpg

http://www.thelab.gr/1063133285-post409.html

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

γιατι οταν τρεχω το 3dmark 11 δεν τρεχει η καρτα γραφικων,αλλα η ενσωματωμενη?2600κ-gigabyte z8 ud4 xp.για να το τρεξει πρεπει να απενεργοποιησω την ενσωματωμενη στο bios,υπαρχει αλλος τροπος?ουτε απο το virtu control panel γινετε.

Link to comment
Share on other sites

Που την πήρες ρε θηρίο;

Ανέβηκε εύκολα εκεί πάνω;

Πόσα volts; Τι ψύξη;

Αν τις βρήκες κοντά στο 500άρι € παρήγγειλε 2 και για εμένα!

:D

Έγινε επεξεργασία από KostasNK
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.