Jump to content



EasyBuyWorld (EBW) και προβλημα στην αγορα


Daytime Dreamer

Recommended Posts

Και να θελες δεν θα σε αφηνα εγω! :p

κ ελεγα τοσο φθηνα που το δινουν καποιο λαθος εχει η τιμη. σε ευχαρισω φιλε για την εμπηρεια σου ειχα διαβασει κ σε αλα φορουμ που εχουν παραπονα απο αυτους. 2ο δισταζω να το παρω για τους παρακατω λογους:

1ο η εγγυση ειναι 1 χρονος στην ελλαδα, ενω στην αμερικη ειναι 3 χρονια.

γιατι θελω να το παρω ομως

γιατι εχω bravia tv 32 full hd γιατι εχω home theater sony 5.1 γιατι θα μπορω να το παιρνω κ στο χωργιο μου που εχω τv hd

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρος και αυτος,το ειδε απο την φωτογραφια και επειδη του αρεσε το παραγγειλε?και εξαλλου μπορει να το επιστρεψει και να παρει τα χρηματα του οτι και να λενε αυτοι στο μαγαζι...μουφα μου μυριζει η ειδηση μενα.

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε κ την δικια μου ιστορια με το μαγαζακι!

Πριν λιγο καιρο παρηγγειλα απο το συγκεκριμενο μαγαζι κ πληρωσα μεσω paypal κατευθειαν για μια pandora battery κοκκινου χρωματος οπως ελεγε στο site...Μετα απο 3 μερες με πηραν τηλεφωνο να μου πουν οτι δεν εχουν την κοκκινη αλλα εχουν την ιδια σε μαυρη με 1 ευρω επιπλεον χρεωση που επρεπε να στειλω με paypal...Εκεινη την στιγμη γελασα κ του ειπα βαφτην κοκκινη κ στειλτην μου τοτε.... :p

Αnyway,πληρωσα το 1 ευρω,μου εστειλαν mail με το tracking number με γενικη κ περιμενα...Ελα μου ντε που το δεμα συμφωνα με το tracking ηταν στο Ηρακλειο ενω εγω ημουν Αθηνα!!Μετα απο 10 μερες συνολο παρελαβα τελικως...Αν ηξερα οτι θα εκανε τοσες μερες το παραγγελνα κ απεξω στην μιση τιμη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ας πω και την δικιά μου πικρή ιστορία με το συγκεκριμένο "κατάστημα".

Στις 17/10 παραγγέλνω το συγκεκριμένο παιχνίδι.

PS3 GAME - KONAMI - CASTLEVANIA LORDS OF SHADOW (PS3) Easy Buy World (Όταν το παρήγγειλα έγραφε "Άμεσα Διαθέσιμο").

Στις 18/10 αφού με παίρνουν τηλέφωνο για να επιβεβαιώσουν την παραγγελία μου ήρθε μήνυμα λένε ότι το πακέτο το έστειλαν.

Σε ερώτηση μου πότε θα το παραλάβω, μου απάντησαν αν όχι σίγουρα στις 19 του μήνα τότε σίγουρα στις 20.

Ορίστε και ένα screenshot από την εξέλιξη παραγγελίας.

http://img826.imageshack.us/img826/6871/screenshotbc.jpg

Στις 21/10 πήγα από την Γενική Ταχυδρομική με την οποία και συνεργάζεται και προς έκπληξη μου διαπίστωσα ότι δεν είχε έρθει κανένα πακέτο!

Όταν τους πήρα τηλέφωνο η απάντηση που μου έδωσαν ήταν αυτή:

"Το παιχνίδι δεν είναι διαθέσιμο. Περιμένουμε παραλαβή".

Με ρώτησαν αν θέλω να περιμένω την παραλαβή και να μου το στείλουν όταν έρθει.Φυσικά και ακύρωσα την παραγγελία.

Μετά από όλο αυτό έγραψα μια αρνητική κριτική στο skroutz.

Και ορίστε η απάντηση του καταστήματος...:wall:

Ο αξιότιμος πελάτης επανηλλειμένα δεν έχει παραλάβει παραγγελίες του χρεώνοντας την εταίρεία με μεταφορικά πήγαινε - έλα και μιλώντας με επιθετικό και απαράδεκτο τρόπο σε υπαλλήλους της εταιρείας μας. Την παραγγελία του την στείλαμε κανονικά και πάλι επιστράφηκε απο το courier σαν άρνηση παραλαβής - άγνωστος παραλήπτης. Το επιστραμένο δέμα το είχαμε ξανά για αποστολή και μιλώντας με τον πελάτη μας το ακύρωσε λέγοντας οτι (ακόμα δεν το στείλαμε και οτι το πήρε απο αλλού) και ότι καθυστερήσαμε παρόλο είχαμε στείλει την παραγγελία του και δεν το παρέλαβε. Δεν ήταν η πρώτη φορά που συνέβει αυτό. Με απόφαση της διεύθυνσης αποφασίστηκε να μην γίνει αποστολή της παραγγελίας ξανά στο συγκεκριμένο πελάτη και τον καλέσαμε να τον ενημερώσουμε οτι του στέλνουμε δέματα τα οποία δεν τα παραλαμβάνει (χρεώνοντας κάθε φορά την εταιρεία μεταφορικά) και επειδή η συμπεριφορά του είναι απρεπή και καθώς ζητάει για αγορά ενός τεμαχίου κάθε φορά εκπτώσεις σε τιμές πολύ χαμηλότερες απο τις τιμές αγοράς χονδρικής της εταιρείας.

Αν είναι δυνατόν....:shout:

Ούτε μια λέξη από ότι έχουν γράψει δεν είναι αλήθεια.

Αυτή ήταν η πρώτη παραγγελία που έκανα από το κατάστημα. Ποτέ δεν είχα ξαναπαραγγείλει. Ποτέ δεν μίλησα με επιθετικό τρόπο και ποτέ δεν μου έστειλαν το δέμα. Το τελευταίο που λέει για εκπτώσεις το αφήνω ασχολίαστο.

Αντί να ζητήσουν μια συγνώμη, έκατσαν και έγραψαν ολόκληρο σενάριο...

Μπορώ να κάνω κάτι άλλο εγώ απο την μεριά μου;

Έγινε επεξεργασία από Indiko_Xoiridio
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Και ηθος και υφος για....κλωτσιές διαθέτουν οι κύριοι.

Φίλε μου δε νομίζω ότι αξίζει να ασχοληθείς περισσότερο.

Χρηματικά δεν έχεις βγει ζημιωμένος,

την αρνητική στο skroutz που τσούζει την έκανες,

έριξες και δω το κραξιματάκι σου και μας ενημέρωσες παράλληλα.

Πια μόνο χρόνο έχεις να χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα από αυτούς ένα Inspiron 15R σε τιμή ξεφτίλα, περι τα 100Ε φθηνότερα από όπου αλλού κοίταξα. Δεν μου γέμισε το μάτι σαν κατάστημα, μια τρύπα ήταν και άδειο, αλλά από εξυπηρέτηση τέλειοι, Το πρωί παράγγειλα, το απόγευμα με πήραν τηλέφωνο και πέρασα και το πήρα. Μπήκαν Αγγλικά και Αλβανικά με Vistalizator, OpenOffice 3.2, MS security essentials, έφυγε McAffee, Office 2007, MS Works και αυριο πρωί ταξιδέυει για Αλβανία, η πρώτη, και μοναδική μέχρι στιγμής, εμπειρία με το κατάστημα.

Y.Γ. Σε πολύ καλή τιμή τα Inspiron 15R αλλά ΠΟΛΥ φθηνο-πλαστικούρα, σε σημείο να ξανακοιτάζω μήπως είχε πουθενά κρυμένο σηματάκι HP ή Αcer. Αν δεν ήταν Dell (= υποστήριξη 2 χρόνια όπου είσαι) με τα χίλια σε Lenovo G560/Y560.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν είχα κάποιο πρόβλημα με το κατάστημα εκτός από το ότι μ είχαν πει ότι τα έξοδα αποστολής θα ήταν άλλα από αυτά που πλήρωσα στην γενική ταχυδρομική (ζητώ την κατανόησή σας..είμαι καινούρια)

Έγινε επεξεργασία από ελευθερία
Link to comment
Share on other sites

Πήρα από αυτούς ένα Inspiron 15R σε τιμή ξεφτίλα, περι τα 100Ε φθηνότερα από όπου αλλού κοίταξα. Δεν μου γέμισε το μάτι σαν κατάστημα, μια τρύπα ήταν και άδειο, αλλά από εξυπηρέτηση τέλειοι, Το πρωί παράγγειλα, το απόγευμα με πήραν τηλέφωνο και πέρασα και το πήρα. Μπήκαν Αγγλικά και Αλβανικά με Vistalizator, OpenOffice 3.2, MS security essentials, έφυγε McAffee, Office 2007, MS Works και αυριο πρωί ταξιδέυει για Αλβανία, η πρώτη, και μοναδική μέχρι στιγμής, εμπειρία με το κατάστημα.

Y.Γ. Σε πολύ καλή τιμή τα Inspiron 15R αλλά ΠΟΛΥ φθηνο-πλαστικούρα, σε σημείο να ξανακοιτάζω μήπως είχε πουθενά κρυμένο σηματάκι HP ή Αcer. Αν δεν ήταν Dell (= υποστήριξη 2 χρόνια όπου είσαι) με τα χίλια σε Lenovo G560/Y560.

Πηγαινε δες και κανα αλλο Inspiron 15R απο αλλο μαγαζι ... κατι μου λεει οτι θα ειναι διαφορετικο σε ολα (ποιοτητα κατασκευης, γενικο feel, κλπ) Τα ατομα πρεπει να εχουν υπογραψει με τιποτα κινεζους μαιμουδοποιους και πολλα (50% και βαλε) απο τα προιοντα τους ειναι απομιμησεις κινεζιες που πουλουνται σαν original

Avoid like the plaque το μαγαζι αυτο λεμε ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς έκανα παραγγελία στο εν λόγο μαγαζί. Ένα κινητάκι Samsung των 35 ευρώ.

Η παραγγελία έγινε το πρωί και πλήρωσα με paypal. Το απόγευμα κατά τις 7 με παίρνει τηλ. κάποιος και λέει ότι δεν υπάρχει το κινητό. Οκ λέω, ακύρωση και refund.

Μετά από 15 λεπτά, βρέθηκε τελικά και θα το στείλουν.

Θα ενημερώσω για την συνέχεια, πάντως η αρχή δεν είναι και η καλύτερη...

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς έκανα παραγγελία στο εν λόγο μαγαζί. Ένα κινητάκι Samsung των 35 ευρώ.

Η παραγγελία έγινε το πρωί και πλήρωσα με paypal. Το απόγευμα κατά τις 7 με παίρνει τηλ. κάποιος και λέει ότι δεν υπάρχει το κινητό. Οκ λέω, ακύρωση και refund.

Μετά από 15 λεπτά, βρέθηκε τελικά και θα το στείλουν.

Θα ενημερώσω για την συνέχεια, πάντως η αρχή δεν είναι και η καλύτερη...

Mετά από όσα γράφτηκαν απορώ πως ορισμένοι προτειμούν το συγκεκριμένο μαγαζί. Τελικά είμαστε άξιοι της μοίρας μας....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ένα βρήκα και ήταν σε χρώμα που δεν βόλευε...

Tότε από το να κάνω κάποιους κ@ραγκιόζιδες να αισθάνονται οτι είναι "επιχείρηση" θα προτειμούσα να μην το πάρω καθόλου και να το τσιμπίσω αν το βρώ, όταν το βρω από κάπου αλλού. Νέτα - σκέτα. Αντε και πολύ αξία δώσαμε στο ρημάδι τους...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγω το μονο που πηρα απο εκει ειναι ενα hdmi cable και το intercouler του ps3 slim και μια τσαντα μεταφωρας για το slim τιποτα αλο το ps3 το πηρα απο αλου κ εχω κ 1 + 2 = 3 χρονια εγγυση με 30 ευρω παραπανω μεσω του καταστηματος.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Να πω την άποψή μου για τα controllers, ότι πραγματικά μπερδεύουν πάρα πολύ αν και τα λάθη είναι πολύ (βγάζουν μάτι) αλλά δεν νομίζω ότι όταν αγοράζεις κάτι τέτοιο μπορείς να κάτσεις να τα ψάξεις, εδώ μπορεί να την πατήσεις εσύ που αγοράζεις ένα, ένα κατάστημα που θα πάρει καμιά 50 τέτοια σε μια κούτα μπορεί να τους ρίξουν και εξεπίτηδες τα 20 μέσα να είναι μούφα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.