Jump to content



ati 5870(crossfire)


Tarlac

Recommended Posts

Εχω 2 ati η μια asus η αλλη sapphire,της εδωσα να μου τις βαλουνε σε μαγαζι...χριαζεται κατι αλλο(drivers κ.τ.λ)????

κανει καλο να ανεβασω το % του ανεμιστηρα απο το catalyst controler??? και κατι αλλο θα ηθελα ενα προγραμματακι να που πειτε για να βλεπω θερμοκρασιες....ευχαριστω!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασίες μπορείς να βλέπεις μέσα απο τον catalyst. Υπάρχει και ένα gadget για win 7, vista που μπορείς να βλέπεις στο desktop σου την θερμοκρασία της gpu. Το gadget είναι το gpu observer.

Link to comment
Share on other sites

εγω πειραζω συνεχεια την ταχυτητα του ανεμηστηρα απο το catalyst αναλογως τι κανω. βεβαια εχω 5850. το εχω σινεχεια στο 40% και οταν θελω να παιξω κανα βαρυ παιχνιδι το ανεβαζω στο 60-70 και με το ζωρι περναει τουσ 50-60C

Link to comment
Share on other sites

εγω πειραζω συνεχεια την ταχυτητα του ανεμηστηρα απο το catalyst αναλογως τι κανω. βεβαια εχω 5850. το εχω σινεχεια στο 40% και οταν θελω να παιξω κανα βαρυ παιχνιδι το ανεβαζω στο 60-70 και με το ζωρι περναει τουσ 50-60C

Toσο πολυ δεν σου περνει τα αυτια?

Εγω στο ayto την εχω και δουλευει 22-27% (δε ακουγεται καθολου) και πολυ δυσκολα παιρναει σε game τους 60 βαθμους..

Link to comment
Share on other sites

κοιτα πλεον απο τοτε που εβαλα την υδροψηξη εχω αρχισει να σκευτομαι την λυση των ωτοασπιδων... κανουν τοσο πολυ θορυβο οι ανεμηστηρες που η καρτα καταλαβαινεις θορυβο απο 60% και πανω! για θερμοκρασιες εννοειται πως μολις κλεισεις το παιχνιδι πευτουν. ασε που εγω παιζω σε full hd. για δες κατα την ωρα που παιζεις. καταρχην στο auto ανεβαινει απο μονος του ο ανεμηστηρας... μηλαμε σε idle με 40%(μηδαμηνος θορυβος) εχω και 36-37 πολλες φορες!

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν εχω ξανακανει crossfire....γι'αυτο ηθελα να ροτησω εδω μιας και ολο και καποιος θα ξερει να μου πει τι θα ηταν αναγκαιο να ξερω και να εχω σε αυτη την περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

Toσο πολυ δεν σου περνει τα αυτια?

Εγω στο ayto την εχω και δουλευει 22-27% (δε ακουγεται καθολου) και πολυ δυσκολα παιρναει σε game τους 60 βαθμους..

Και έμενα εκει δουλεύει το fan στη 5870. Αλλά έχω δεί στο crysis να πιάνει 90 βαθμούς και πάλι το fan να μη ξεπερνά το 30%

Link to comment
Share on other sites

Και έμενα εκει δουλεύει το fan στη 5870. Αλλά έχω δεί στο crysis να πιάνει 90 βαθμούς και πάλι το fan να μη ξεπερνά το 30%

γιαυτο πειραζε το μονο σου. κριμα ειναι να ανεβαζουν τετοιες θερμοκρασιες οι καρτες τσαμπα επειδη δεν εχει σωστη διαχειρηση το catalyst. στο crysis επρεπε να κανω o/c τον cpu για να παιξω με ολα στο τερμα με εναν αξιοπρεπο αριθμο fps... βεβαια προβλεπω η μητρικη να καιγεται αλλα νταξει. θα παρει ποδι αργα η γρηγορα!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.