Jump to content



Σύνδεση ηχείων σε 2 συσκευές


dexter20csgr

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά , ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η δυνατότητα να βρω καλώδιο που στη μία άκρη να έχει θυληκή υποδοχή για τζάκ και να καταλήγει σε 2 τζάκ.Θέλω να συνδέσω τα ηχεία του υπολογιστή μου στο pc αλλα και σε μια εξωτερική "κάρτα ήχου" , Behringer USB Guitar Link για όσους γνωρίζουν.Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιο "μεγάλο" κατάστημα και να ρώτησα (MediaMarkt, Πλαίσιο, Public, ηλεκτρονικάδικα κλπ) μου είπαν ότι δεν είχαν και με παρέπεμψαν στη Βασιλεως Ηρακλείου (αν θυμάμαι καλά) εδω στη Θεσ/νίκη αλλά λόγω δουλείας δεν έχω προλάβει να περάσω ακόμα.Απλά ρωτάω και εδώ μη δεν υπάρχει κάτι τέτοιο και τρέχω τσάμπα.Thanks παντως

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω οτι υπαρχει αυτό , εγω ψαχνω απο θυληκο σε 2 αρσενικα :p

Απλά βάζεις ένα τυπικό minijack splitter σαν αυτό που λένε τα παιδιά (αρσενικό --> δύο θηλυκά). Βρίσκεις παντού.

Μετά θα συνδέσεις στα θηλυκά δύο καλώδια minijack-to-minijack, τα οποία θα οδηγηθούν στις πηγές σου. Κι αυτά τα βρίσκεις παντού.

Untitled-1-6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.