Jump to content



Red Orchesta 2: Heroes Of Stalingrad


GruntGR

Recommended Posts

  • 3 months later...

το πρώτο red orchestra πραγματικά με είχε καθηλώσει και έπαιζα για πάνω από 2 χρόνια συστηματικά με αρκετό φανατισμό, δεν ξέρω αλλά μου έδινε την αίσθηση μιας αμεσότητας με το όλο παιχνίδι. Στην δεύτερη έκδοση ίσως επειδή μεγάλωσε και το games μου άφηνε την αίσθηση ότι κάπου είχε αποκοπή αυτή η επαφή , σπανίως θα υπάρχουν μάχες σώμα με σώμα ως ποτέ θα έλεγα, η πλατφόρμα μεγάλωσε επικίνδυνα με αποτέλεσμα πολλές φορές να σκοτώνεσαι για πλάκα καμιά 50 αριά φορές, σαφώς υπάρχουν βελτιώσεις σε πολλά πράγματα αλλά κάπου έχασε νομίζω την επαφή προσπαθώντας να πιάσει τον όποιο ρεαλισμό. Δεν νομίζω ότι είναι τυχαίο ότι στην προηγούμενη έκδοση έβλεπες 10 15 πίστες φουλ γεμάτες και στην νέα έκδοση βρίσκεις με το ζόρι 5 . Αυτά βέβαια γούστα είναι και πόσο κάποιος έχει ασχοληθεί με το παιχνίδι και λέω μόνο την δική μου αίσθηση . Θα το πρότεινα το παιχνίδι αρκεί ο χρήστης να έχει υπομονή γιατί τον βλέπω μέχρι λοχία για τα επόμενα 10 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

ασε την παρλα και κανε join εδω :p ->  http://steamcommunity.com/groups/dibblersmod

 

το RO1 το ακολουθω απο τοτε που ητανε mod για ut2003  (time flies lol -> http://www.thelab.gr/topic/25880-red-orchestra-cuming-soon-d/) δηλωνω υπευθυνα λοιπον οτι το  RO2 σε συνδυασμο με το immersion overhaul mutator παρεχει πολυ ανωτερη εμπειρια σε σχεση με το RO1 και αρκετα πιο balanced gameplay  σε συγκριση με το "realism mode" του RO2 

 

bonus log 

 

Never tell your password to anyone. [2:59:41 μ.μ.] SoF{GR}@workexi mini zontanos

[2:59:43 μ.μ.] SoF{GR}@workkanas classic server
[2:59:54 μ.μ.] SoF{GR}@workh esto custom me peripheral whips klista ?
[3:02:55 μ.μ.] SoF{GR}@worktis malakies aristera sto screenshot leo
[3:04:17 μ.μ.] SoF{GR}@workrising storm maps kata protimisi
[3:21:05 μ.μ.] [GREEK-DIMOKRITOS]den 3erw filos
[3:21:12 μ.μ.] [GREEK-DIMOKRITOS]k emena m ta vgazei sunexeia
[3:21:26 μ.μ.] SoF{GR}@worke den mporo na paizo me auta
[3:21:36 μ.μ.] SoF{GR}@workaisthanomai enoxes :p
[3:21:48 μ.μ.] SoF{GR}@workexi kai to arma 2 tetoia
[3:21:53 μ.μ.] SoF{GR}@workallai ne pio balanced
[3:22:06 μ.μ.] [GREEK-DIMOKRITOS]vgainoun apo ta options nomizw
[3:22:10 μ.μ.] SoF{GR}@workoxi
[3:22:15 μ.μ.] SoF{GR}@workserver side option ine
[3:22:19 μ.μ.] SoF{GR}@workkai kala gia "realism"
[3:22:25 μ.μ.] SoF{GR}@workpira to game dayone
[3:22:27 μ.μ.] SoF{GR}@work36 euro
[3:22:38 μ.μ.] SoF{GR}@worktous pire 3 xronia
[3:22:41 μ.μ.] SoF{GR}@workna valoun half tracks
[3:22:52 μ.μ.] SoF{GR}@workkai tora den mporo na ta exo sto IOM
[3:23:09 μ.μ.] SoF{GR}@workgkriniazoun oi devs tou IOM
[3:23:16 μ.μ.] SoF{GR}@worktous periorizi to x86 exe lene
[3:23:23 μ.μ.] SoF{GR}@workama itane 64bit tha krasare pio diskola
[3:23:32 μ.μ.] SoF{GR}@workme vlepo gi auninstall
[3:23:45 μ.μ.] [GREEK-DIMOKRITOS]ela re
[3:23:46 μ.μ.] SoF{GR}@workkai nasinantiomaste stis zougles tou rising storm 2 :p
[3:23:54 μ.μ.] [GREEK-DIMOKRITOS];)

[3:28:50 μ.μ.] [GREEK-DIMOKRITOS]lol k

 

το οτι βλεπεις εν ετει 2016  5 64αρηδες γεματους   σηκωνει πολλη συζητηση, θα πω μονο  3 πραματα 

 

1) αμαν και ευτυχως - για ενα  τοσο παλιο multi που δεν ονομαζεται COD ουτε BF ουτε CS -  http://steamcharts.com/app/35450

 

2) το niche market στο οποιο απευθυνεται  εχει σημερα ενα σωρο επιλογες,  Squad  - Insurgency - Arma 3 ( με 5 τονους custom content )  - ακομα και 2-3 γυροι BF4 σε classic mode μου φαινονται πιο ελκυστικοι απο το να περιμενω  το  ποτε θα γινει κανα σοβαρο event στο heroes of the west/ IOM / aufmasrch

 

εχουμε και ενα Fenstung Europa να αχνοφαινεται στον οριζοντα ...  

 

 

 

3) το μαμησιο gameplay στο RO2, με ή χωρις τα bugs που ειχε απο day1 ητανε ο λογος που ξενερωσε πολλους  που ζηταγανε ενα αυθεντικο RO με καλυτερα γραφικα και ηχο  ( ποιον ηχο δηλαδη ?περα απο τα ψοφια  sounds του ro2,   στο ro1 με ακουστικα 20αρικου καταλαβαινες ποτε τα βηματα ητανε στο ιδιο πατωμα με εσενα και ποτε  σε αλλον οροφο   :hehe:  ) 

 

κανεις απο αυτους δεν ζητησε τις "βελτιωσεις" που γινανε στο 2, δεν παιζουμε με gamepad για να μας δυσκολευει το παλαντζαρισμα στην καννη του mosin  ουτε γεννηθηκαμε χθες για να μας νοιαζει το level και τα unlocks  οταν παιζουμε online.

 

 

 

 

τελειωνοντας, θα πω  οτι αμα  το RO2 εβγαινε σε μια  περιοδο σαν την τωρινη οπου το "early access" και τα "free2play" εχουν γινει ψωμοτυρι,  μπορει να ειχε μια τελειως διαφορετικη καταληξη σημερα, περιμενουμε το rising storm 2 λοιπον  :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.