Jump to content



Red Orchesta 2: Heroes Of Stalingrad


GruntGR

Recommended Posts

These are but a few of the stories I could tell, for Red Orchestra 2, just like Red Orchestra 1, is a very, very immersive game. First of all this is massively helped by it’s improved controls.

No longer do you have to walk around low walls or try to ‘dolphin dive’ over them. A simple tap of the button and your character will climb over them.

You can still lean around corners like you did before, but you can also easily peer over low walls, or step from and around vertical cover positions like doors, while quickly snapping back when you get under fire.

And ofcourse there is blind firing! Useful for simply providing some supressive fire, getting a lucky kill, or clearing a room with a grenade without exposing yourself, this is one of the additions I can not live without anymore.

Stuff now behaves more naturally, and another great addition is bullet penetration. Hiding behind wooden crates, sheet metal doors or half-rotten ruins no longer equals safety.

Red Orchestra 2: A beta hands-on preview | RedOrchestra.nl

WANT WANT WANT !!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9jc5Avnd9ck&feature=player_embedded]Red Orchestra 2 beta Nofrag Preview - YouTube[/ame]

Ο ηχος ολα τα λεφτα, επιτελους ενα video με rifle, εχει γεμισει το youtube με footage απο ΦΛΩΡΟΥΣ και τα SMG τους :p

Link to comment
Share on other sites

πολύ συνειδητοποιημένος gamer με όλη την σημασία της λέξης ο grunt!!!!! Παει αντίθετα στο ρεύμα που αυτή την εποχή προστάζει Battlefield3 και το ψάχνει, περισσότερο από τον καθένα που ξέρω, για τα παιχνίδια που θα παίξει!. :clap:

Link to comment
Share on other sites

Το BF3 νομίζω στο σύνολό του θα είναι εξαιρετικό. Όσον αφορά τώρα το RO:HoS, πιστεύω ότι τα εποχής B' ΠΠ, πάντα έχουν λίγη αξία παραπάνω, λόγω εποχής. Προσωπικά θα ήθελα πολύ ένα BF3-gameplay που όμως να είναι στην εποχή του B' ΠΠ.

Link to comment
Share on other sites

Για 2011 φαίνεται πολύ ελλιπές παιχνίδι, και σε γραφικά και σε gameplay. Δεν είμαι κανας κολλημένος με crysis κλπ., αλλά το red orchestra έχει 6-7 χρόνια στην πλάτη του με το καλημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Για 2011 φαίνεται πολύ ελλιπές παιχνίδι, και σε γραφικά και σε gameplay. Δεν είμαι κανας κολλημένος με crysis κλπ., αλλά το red orchestra έχει 6-7 χρόνια στην πλάτη του με το καλημέρα...

free aim - first person cover system+lean+mantling - breath control+weaponsway - sights range adjustment - bleeding+critical shots+suppresion system+stamina - commander mode - destruction - 64 players - tank maps

Εχεις δικιο ενα σωρο ελλειψεις εχει το gameplay, ολα τα παραπανω features ειναι ενσωματομενα σε οποιοδηποτε fps πλεον εδω και χρονια ! και τα γραφικα αθλια ! πωπω δεν βλεπονται καθολου ! τι να σου κανει παναρχαια Unreal engine 3.5 οταν ολα τα παιχνιδια που βγαινουν τα τελευταια χρονια εχουν καλυτερα γραφικα και απτο project offset ?

Ειναι και αποκλειστικα για pc, ελεος !, δεν το βγαζανε μονο στις κονσολες οι αχρηστοι ? Ποιος θα παιξει στο pc ενα fps με παναρχαια γραφικα και ρηχο arcade gameplay ?

:p

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν θα εχουμε σημερα την beta?

http://forums.tripwireinteractive.com/showthread.php?t=57510

Αν καταλαβα καλα βγαινει 12 τα μεσανυχτα - gmt+1 , εμεις ειμαστε gmt+3 οποτε δεν υπαρχει περιπτωση να κατσω να περιμενω στις 2 η ωρα να γινει το Unlock και μετα να αρχισω το κατεβασμα.

Υπαρχει κολπο παντως να αγοραστει η deluxe για 30 ευρω απτο gmg για οποιον ενδιαφερεται http://forums.tripwireinteractive.com/showthread.php?t=56924

Link to comment
Share on other sites

free aim - first person cover system+lean+mantling - breath control+weaponsway - sights range adjustment - bleeding+critical shots+suppresion system+stamina - commander mode - destruction - 64 players - tank maps

Εχεις δικιο ενα σωρο ελλειψεις εχει το gameplay, ολα τα παραπανω features ειναι ενσωματομενα σε οποιοδηποτε fps πλεον εδω και χρονια ! και τα γραφικα αθλια ! πωπω δεν βλεπονται καθολου ! τι να σου κανει παναρχαια Unreal engine 3.5 οταν ολα τα παιχνιδια που βγαινουν τα τελευταια χρονια εχουν καλυτερα γραφικα και απτο project offset ?

Ειναι και αποκλειστικα για pc, ελεος !, δεν το βγαζανε μονο στις κονσολες οι αχρηστοι ? Ποιος θα παιξει στο pc ενα fps με παναρχαια γραφικα και ρηχο arcade gameplay ?

:p

Τα γραφικά είναι στο όριο του άθλιου και όντως και ο τελευταίος τίτλος σήμερα έχει πολύ καλύτερα γραφικά - άντε με εξαίρεση κανα indie. Το engine ξέρεις επιδέχεται παραμετροποίησης και είναι και θέμα υλοποίησης των προγραμματιστών - δεν πετάνε και ένα unreal 3.5 και γίνεται crysis από μόνο του - πληροφοριακά.

Τα υπόλοιπα στοιχεία που λες στο gameplay - που αφορούν αποκλειστικά physics, ενδιαφέροντα ακούγονται (πως θα είναι τελικά στο παιχνίδι είναι άλλο θέμα), αλλά σταματάει εκεί. Η όλη εξέλιξη του παιχνιδιού είναι πανομοιότυπη του cod2. Μην πω ότι αντιγράψανε μέχρι και το εσωτερικό των κτηρίων και το χοντρύνω:p Δεν έχει σαν μηχανική shooter, τακτική, ανακλαστικά κάτι ξεχωριστό. Ούτε ενθαρρύνει το teamplay πέρα από το να περιμένεις να πεταχτεί ο δικός σου από πίσω και τυχαία να σε σώσει...Ούτε το interface του προϊδεάζει για οργανωμένο multiplayer και ranking.

Πως να στο πω, και εγώ που είμαι πάλιουρας και έχω μάθει σε εποχές όπου το gameplay είχε πρώτο ρόλο και δεν έχω ιδιαίτερο κόλλημα με πολλά φρου φρου και μπιχλιμπίδια, το βρίσκω έναν αιώνα πίσω - τουλάχιστον από τα αρκετά ingame video που έχω δει.

Εντάξει, υποκειμενικά μπορεί να λέει σε κάποιον κάτι, αλλά μην κάνεις λες και σου φάγανε το μπιφτέκι αυτοί που το βλέπουν, τεκμηριωμένα, ως κάτι άλλο :rubik:

Έγινε επεξεργασία από Occultist
Link to comment
Share on other sites

rogame2011083115263274.jpg

rogame2011083115440607.jpg

rogame2011083116050191.jpg

rogame2011083118052968.jpg

rogame2011083118240762.jpg

rogame2011083118241325.jpg

To gameplay του παιχνιδιού φοβερό, θα σταθώ εδώ: sights range adjustment

που σε μεγάλες πίστες βολεψε αρκετα και στο sniper οπου μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και σαν rifle για ποιο κοντινες αποστασεις χωρις διοπτρα.

Αυτο που μου έλλειψε ήταν το ads, (έχει μονο toggle ads)

αν και κάποιοι το έφτιαξαν θα το ξαναπροσπαθήσω ελπίζοντας.

Περισσότερα εν καιρώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη ψηθει και εγώ! Και το έχει στο play.com με 22.49€ retail. [http://www.play.com/Games/PC/4-/19780373/Red-Orchestra-2-Heroes-Of-Stalingrad/Product.html?searchtype=allproducts&searchsource=0&searchstring=red+orchestra+2&urlrefer=search]

Απλά θα περιμένω να ακούσω γνώμες και μάλλον θα το τσιμπήσω απο βδομαδα...:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.