Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

15 minutes ago, cna said:

Σχετικά καλά είναι και αυτά αλλά όχι τόσο καλά όσο ήταν στην πραγματικότητα. Το Conqueror είχε και μπιπ τα armor αλλά στο παιχνίδι το έχουν κάνει χαλβά. 

Στα κινέζικα έχω φτάσει μέχρι το tier8 στα heavies και τολμώ να πω ότι το 110 είναι μια καλή επιλογή αντί του is3, κυρίως λόγω του μικρότερου χρόνου για reload...

Καλά αν το πάμε ιστορικά θα είχαμε μάχες μόνο με Tigers vs Shermans & M3lee.
Για να μην πω για το firefly που έγινε αρματάρα με τις μετατροπές που έκαναν Βρετανοί αλλά στο παιχνίδι είναι για να σκοτώνει βαρέλια.
Έχουν μεγάλη πλάκα πάντως.Επειδή έχω ασχοληθεί αρκετά με τα δρώμενα του WWII όταν είδα τι άρματα έχουν χώσει (ανύπαρκτα και αρκετά μεταγενέστερα του πολέμου) έπεσα από την καρέκλα.

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, δεν έχω την απαίτηση (πλέον) το παιχνίδι να ανταποκρίνεται απολύτως στην ιστορία, ειδικά από την στιγμή που τα μισά άρματα υπήρχαν μόνο στα σχέδια (πχ τα Ε75-Ε100 και το Maus ποτέ δεν κατασκευάστηκαν) αλλά από την άλλη δεν μπορεί να υπάρχει άρμα παραγωγής το οποίο στην πράξη έσκιζε και στο παιχνίδι μέσα το έχουν σαν άρμα υποστήριξης (και αυτό υπό προϋποθέσεις)... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, cna said:

Κοίτα, δεν έχω την απαίτηση (πλέον) το παιχνίδι να ανταποκρίνεται απολύτως στην ιστορία, ειδικά από την στιγμή που τα μισά άρματα υπήρχαν μόνο στα σχέδια (πχ τα Ε75-Ε100 και το Maus ποτέ δεν κατασκευάστηκαν) αλλά από την άλλη δεν μπορεί να υπάρχει άρμα παραγωγής το οποίο στην πράξη έσκιζε και στο παιχνίδι μέσα το έχουν σαν άρμα υποστήριξης (και αυτό υπό προϋποθέσεις)... 

Ε100 βρέθηκε 1 τεμάχιο μη λειτουργικό κι αυτό με άλλον πυργίσκο.Έχεις το Tiger που τρυπούσε sherman από χιλιόμετρο και οι γκαζιέρες δεν ήξερα καν τι έφαγαν κι από που και μου το έχουν εδώ να το τρυπάνε ακόμη και τα crusaders.Εκεί που την πάτησαν τα γερμανικά ήταν στην πολυπλοκότητα τους αλλιώς τώρα ο ΠΑΟΚ θα έπαιζε στην μπουντενσλίγκα :p

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το Tiger II είχε σοβαρά προβλήματα στο σύστημα μετάδοσης. Τα μισά από όσα παρήχθησαν έπαιρναν το κιβώτιο στο χέρι μετά από λίγες ώρες λειτουργίας. Ευτυχώς δηλαδή γιατί με το πυροβόλο που είχαν δεν υπήρχε αντίπαλος...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, cna said:

Βασικά το Tiger II είχε σοβαρά προβλήματα στο σύστημα μετάδοσης. Τα μισά από όσα παρήχθησαν έπαιρναν το κιβώτιο στο χέρι μετά από λίγες ώρες λειτουργίας. Ευτυχώς δηλαδή γιατί με το πυροβόλο που είχαν δεν υπήρχε αντίπαλος...

Και το Tiger  είχε τα ίδια σχεδόν προβλήματα, Kings  492 βγήκαν από τα εργοστάσια κι αυτά βιαστικά (γιατί είχε έρθει το αβγό στον πρωκτό) και ήταν πολύ χρονοβόρα στην παραγωγή και τα έφτυναν με το καλημέρα,μία το σασμάν,μία το μοτέρ.Τα άπλωσε όμως και στη μάχη της αιχμής και στο κούρσκ ο μουστάκιας.Αλλά ήτνα πλέον πόλεμος quantity vs quality και βγήκε άσσος

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sstav said:

ερώτησις....αυτά που βλέπω στις εικόνες σας με τα άρματα που έχετε σε 2 γραμμές και κάποια στοιχεία χρωματιστά δεξιά και αριστερά τι ακριβώς είναι και πως μπαίνουν;

 

Είναι τα στατιστικά του κάθε άρματος. Μάχες που έχει δώσει, WN8, ποσοστό νικηφόρων μαχών μέχρι και ποσοστό εύστοχων βολών. Το pack του Aslain θα το βρεις στο www.aslain.com .

Έγινε επεξεργασία από cna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, astrolabos said:

O Aslain βγάζει σχεδόν την ίδια μέρα. Και μόνο που σου δείχνει τον χρόνο φόρτωσης του αντίπαλου τανκ, είναι αναντικατάστατο.

Καλά,μη βασίζεσαι και τόσο γιατί έχει χρόνους φορτώματος του stock gun,δεν υπολογίζει τα μειωτικά.Μετά από μερικές χιλιάδες μάχες δεν θα το χρειάζεσαι.
Η μόνη περίπτωση που σκέφτομαι να μου χρειαζόταν θα είναι έτσι και κυνηγάω κανένα άδειο batmobille αλλά και πάλι καταλαβαίνεις από την οδήγηση πότε έχει σχεδόν φορτώσει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, raziel said:

Καλά,μη βασίζεσαι και τόσο γιατί έχει χρόνους φορτώματος του stock gun,δεν υπολογίζει τα μειωτικά.Μετά από μερικές χιλιάδες μάχες δεν θα το χρειάζεσαι.
Η μόνη περίπτωση που σκέφτομαι να μου χρειαζόταν θα είναι έτσι και κυνηγάω κανένα άδειο batmobille αλλά και πάλι καταλαβαίνεις από την οδήγηση πότε έχει σχεδόν φορτώσει

Εγώ το βρίσκω χρήσιμο στο artillery για να ξέρω πότε ο μπαγάσας θα κάνει το ατόπημα να βγει για να πυροβολήσει. Προφανώς οι χρόνοι αντιστοιχούν σε stock gun αλλά αν υπολογίσουμε και το aiming time τότε λίγο πολύ ο χρόνος που παρουσιάζεται είναι ο χρόνος στον οποίον θα είναι εκτεθειμένο το καημένο το παλουκάρι...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, raziel said:

Μάλιστα,ίσως να το δοκιμάσω με το άρτι για κανένα counter

Αν δεν το βλέπει κανείς το παλουκάρι που λέγαμε τότε δεν βλέπεις τίποτα σχετικό με τον χρόνο φόρτωσης. Όσο για το counter τα σημεία που στήνονται τα arties είναι λίγο πολύ γνωστά. Συνήθως πετυχαίνω να φάω το arty αφού έχει ρίξει 2 βολές: η 1η βολή είναι ενδεικτική της θέσης ενώ η δεύτερη επιβεβαίωση της θέσης.

@honda22 Cheaters, ε; Λογικός ο χαρακτηρισμός από κάποιον με μικρή εμπειρία... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, cna said:

Αν δεν το βλέπει κανείς το παλουκάρι που λέγαμε τότε δεν βλέπεις τίποτα σχετικό με τον χρόνο φόρτωσης. Όσο για το counter τα σημεία που στήνονται τα arties είναι λίγο πολύ γνωστά. Συνήθως πετυχαίνω να φάω το arty αφού έχει ρίξει 2 βολές: η 1η βολή είναι ενδεικτική της θέσης ενώ η δεύτερη επιβεβαίωση της θέσης.

@honda22 Cheaters, ε; Λογικός ο χαρακτηρισμός από κάποιον με μικρή εμπειρία... :p

Ή το άλλο,centurion 7/1 το έχουμε βάλει στο μάτι και τα 2 άρτι της ομάδας και με όσα χορευτικά κι αν έκανε σε 2 λεπτά τον είχαμε τελειώσει.Βλέπω να γράφει στο chat :Arta report.

Απαντάω κι εγώ τότες:
Arta is a Greek city

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.