Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Μόνο που το warpack (αν δεν απατώμαι) είναι επί πληρωμή...

Με συνδρομή ανά μήνα και στα έχει όλα μαζί από το να κάθεσαι να μαζεύεις,το δοκίμασα σ'ένα φίλο μου,ε ρε παιδιά γεμίζει με τόση πληροφορία την οθόνη που νομίζει ότι είσαι στο star wars.Όχι μόνο δεν ευχαριστιέσαι παιχνίδι έτσι αλλά δεν γίνεσαι και καλύτερος παίκτης.Μόλις ξαναπήγα στο δικό μου ένιωθα ότι μόλις είχει πρωτοβγεί το παιχνίδι.Βέβαια σε stronghold και clanwars λογικά εξυπηρετεί αρκετά αλλά αν χάσω από τέτοιους δεν νιώθω ηττημένος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι για να γίνεις unicum με vanilla client είναι πολύ δύσκολο και απαιτεί πολλή δουλειά και προσήλωση (για να μην πω και πολύ καλό υλικό ώστε να έχεις όσο γίνεται λιγότερο lag και λοιπά μειονεκτήματα). Από την άλλη βέβαια το warpack το πάει στο άλλο άκρο. Προσωπικά χρησιμοποιώ μερικά κομμάτια από το aslain's mod - συνήθως αυτά που αφορούν στις πληροφορίες για τους άλλους παίκτες ώστε να ξέρω ποιον να προσέξω μέσα στο παιχνίδι. Όσον αφορά το aiming εδώ και πολύ καιρό είμαι με τον τυπικό κέρσορα του wot.

Link to comment
Share on other sites

To Aslain mod δεν είναι παράνομο, αν και σε γλιτώνει στην ουσία από διάβασμα όπου πρέπει να ξέρεις πόσο reload έχει το κάθε τανκ, ποιό είναι το ευαίσθητο σημείο του, που με το aslain τα έχεις μπροστά σου χωρίς να χρειάζεται να κάτσεις να διαβάσεις. Το Ammorack δεν είναι διάβασμα, είναι τύχη και η υποβοήθηση αυτού είναι καθαρό κλέψιμο.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι για να γίνεις unicum με vanilla client είναι πολύ δύσκολο και απαιτεί πολλή δουλειά και προσήλωση (για να μην πω και πολύ καλό υλικό ώστε να έχεις όσο γίνεται λιγότερο lag και λοιπά μειονεκτήματα). Από την άλλη βέβαια το warpack το πάει στο άλλο άκρο. Προσωπικά χρησιμοποιώ μερικά κομμάτια από το aslain's mod - συνήθως αυτά που αφορούν στις πληροφορίες για τους άλλους παίκτες ώστε να ξέρω ποιον να προσέξω μέσα στο παιχνίδι. Όσον αφορά το aiming εδώ και πολύ καιρό είμαι με τον τυπικό κέρσορα του wot.

Οι πιο πολλοί από δαύτους πέραν της πολύ καλής γραμμής που απαιτείται κάνουνε reroll και παίζουν συνήθως με μικρά statpads άρματα και αφού βαφτούνε μπλε ή μωβ και έχουν μαζεμένο freexp από τα μικρά(luchs-marder II,VK 28) τότε χώνουνε φράγκα και ξεκλειδώνουν τα μεγάλα σχεδόν αναίμακτα(σε στατς αλλά όχι σε φράγκα).

Αν είναι να σκάσω κάνα πεντακοσάρικο για να βαφτώ μπλες τότε μου φτάνει που είμαι κιτρινοπράσινος και τα ρέστα τα κάνω πανσέτες.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνουν με μικρά άρματα που είναι γνωστά για το μεγάλο rate στο xvm (έχουν αποδεδειγμένα πολύ καλό damage και kill rate με αποτέλεσμα να βγαίνεις από την μάχη με WN8 2000+) κι έτσι καταφέρνουν να ανεβάσουν το ατομικό rate στον θεό. Επιπλέον, παίζοντας με αυτόν τον τρόπο καταφέρνουν να μαζεύουν πολύ free experience οπότε δεν χρειάζεται να περάσουν όλο το tech tree για να ξεκλειδώσουν το καινούργιο δεκάρι που μπαίνει στο παιχνίδι και τους βλέπεις ξαφνικά σε tier10 battle με WN8 άστα να πάνε σύντεκνε. 

Πάντως αυτά δεν ίσχυαν 2-3 χρόνια πριν, όταν και πρωτομπήκα στο παιχνίδι. Μάλιστα ο καλύτερος παίκτης τότε στον ευρωπαϊκό server ήταν Έλληνας, ο οποίος όμως ακουμπούσε αρκετά φράγκα μιας και έπαιζε πάντα με gold shells. 

Link to comment
Share on other sites

μιας και έπαιζε πάντα με gold shells
Ε αυτό ψιλο μούφα είναι :p Καλύτερα να έχεις 5-10 χρυσά για περίπτωση ανάγκης παρά να σπαμάρεις το χρυσό σαν να είναι στραγάλια
Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν αλλά... Όταν κάνεις grind το Τ32 το αμερικάνικο κι έχεις να αντιμετωπίσεις άρματα όπως το Ε-100 ή το IS-4 με 198 βασικό pen στο καλύτερο όπλο τότε δεν έχεις και πολλές επιλογές, δεδομένου ότι δεν θέλεις να πέσουν και τα stats.

Link to comment
Share on other sites

Aρε League Of Legends που σας χρειάζεται...

 

Εγω παίζω με στοκ κλιεντ και δε προκειται να βαλω κατι αλλο. Με ολα αυτα που λέτε μπορεί και η γατα μου να παίξει(pun). Αλλά ποιο το νόημα?

 

Με άλλα λόγια, οπως λένε και στο χωριό μου, cheating is only a short term compensation for a lack of skillset.

Και στο CSGO πχ. έχει cheaters αλλά δεν είδα cheater team να παίρνει πρωταθλημα. Το μόνο που έχουν είναι η μιζερια όταν πεφτουν για ύπνο.

Έγινε επεξεργασία από soulclaimer
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Changes in Version 9.13

....

- Rebalanced (improved) the characteristics of 32 vehicles:
* U.S.S.R.: T-44, SU-122-54, Object 430, SU-101, KV-4, T-10.
* Germany: VK 30.02 (D), Ferdinand, Tiger II, Jagdtiger, Leopard prototyp A.
* U.S.A.: T69, T28, M26 Pershing, T32, T95, M46 Patton, M48A1 Patton.
* France: ARL V39, AMX 12 t, AMX 13 75, AMX M4 mle. 45, Lorraine 40 t.
* China: WZ-131, WZ-132, T-34-3, T-34-2, WZ-111 model 1-4, 113, 121, 59-Patton.
* Japan: Type 5 Chi-Ri.
 

http://worldoftanks.eu/en/content/docs/release_notes/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Της μουρλής χθες από Τσέχικα άρματα,καλούτσικα φαίνονται,έχω πάρει το Tier V,σχετικά γρήγορο,το μεγάλο το κανόνι είχε 5,42 reload και μόλις έβαλα τον 2ο πύργο (σαν δίκοχο του στρατού είναι :p ) έπεσε στα 5''.Θωράκιση μέχρι στιγμής ανύπαρκτη,περισσότερο info το σουκού που θα τσιμπήσω το Tier VII

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Της μουρλής χθες από Τσέχικα άρματα,καλούτσικα φαίνονται,έχω πάρει το Tier V,σχετικά γρήγορο,το μεγάλο το κανόνι είχε 5,42 reload και μόλις έβαλα τον 2ο πύργο (σαν δίκοχο του στρατού είναι :p ) έπεσε στα 5''.Θωράκιση μέχρι στιγμής ανύπαρκτη,περισσότερο info το σουκού που θα τσιμπήσω το Tier VII

karvouno.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.