Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Tα γαλλικά medium AMX 30 και 30B αξίζουν? δεν τα έχω παρακολουθήσει σε μάχες έλεγα να συνεχίσω με το 13 90 να ξεκλειδώσω κα την κάτω σειρά αλλα δεν ξέρω αν αξίζει

 

μετά από 640+ μάχες με το scorpion έκατσε και το master

a474d8cec1c241d4b35633e73240f4dc.png

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εξαρταται...θελεις αρμα για cw ? παρε bc εχει γεμιστήρα

θελεις hill sniper ? amx 30

 

@deninho η αλλαγη εγινε γιατι τα swedish πρεπει να εχουν αρμορ που να μην γίνεται 3χ overmatch (= ανεξαρτητα απο τη κλίση του γίνεται penetrate οταν το armor στο σημειο αυτο ειναι τουλαχιστον 3 φορες μικροτερο απο το βλημα σε διαμετρο , πχ 40mm οροφη αν τη βαρεσεις με 120mm κανονι δε τρυπαει γιατι 3χ40 =120mm γιαυτο λενε op tα ρωσικα που εχουν 122mm , κανουν overmatch σε πυργους οπως του e75 , is3 και μπορεις να τα τρυπησεις)

. Γενικα το armor ,πιο σωστα το angling ,  γινεται relevant παλι . Ενα χαρτινο αρμα πχ bc μπορει να κανει bounce  ενω πριν απλα οτι του εριχνες τρυπαγε λογο overmatch.

 

χαλια το περιεγραψα αλλα τελοσπαντων, δες τα 2 παρακατω

https://www.reddit.com/r/WorldofTanks/comments/5dwd03/the_new_overmatch_mechanics_are_not_as_big_of_a/

https://www.reddit.com/r/WorldofTanks/comments/5dtne9/new_overmatch_mechanic_showed_in_video_by/

 

( https://www.reddit.com/r/WorldofTanks/comments/3iv5va/how_exactly_does_overmatching_work/)

 

 

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, SirDiman said:

Γενικα το armor ,πιο σωστα το angling ,  γινεται relevant παλι . Ενα χαρτινο αρμα πχ bc μπορει να κανει bounce  ενω πριν απλα οτι του εριχνες τρυπαγε λογο overmatch.

 

Ναι, το καταλαβαίνω, αλλά έδειχνε και ο Κουίκης σε ένα βίντεο να βαράει το fv215b ένα scorpion μπροστά, και να γίνεται ricochet, πράγμα το οποίο είναι ολίγον τι ανέκδοτο... Θα μου πεις πόσες φορές θα σκάσει έτσι βλήμα πάνω στο 1χιλιοστό του σκορπιού; ε και μία φορά να σκάσει είναι λίγο μλκία. Στην τελική, ας το αλλάζανε μόνο για όταν σκάει πάνω σε σουηδικό τανκ το βλήμα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Deus said:

Tα γαλλικά medium AMX 30 και 30B αξίζουν? δεν τα έχω παρακολουθήσει σε μάχες έλεγα να συνεχίσω με το 13 90 να ξεκλειδώσω κα την κάτω σειρά αλλα δεν ξέρω αν αξίζει

 

μετά από 640+ μάχες με το scorpion έκατσε και το master

a474d8cec1c241d4b35633e73240f4dc.png

 

 

 

 

Μέχρι το 30 πας,από το 30μακρυά,τουλάχιστον απ'ότι διαβάζω στο φόρουμ και βλέπω σε βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, SirDiman said:

Εξαρταται...θελεις αρμα για cw ? παρε bc εχει γεμιστήρα

θελεις hill sniper ? amx 30

 

Τnχ! το bc το έχω το IX, το είχα ξεκλειδώσει πριν 2-3 μέρες  και έλεγα να συνεχίσω με το 13 90 για να ξεκλειδώσω και το 30 πριν αλλάξω το πλήρωμα από light για medium... τελικά δεν αντιστάθηκα μόλις μαζεύτηκαν τα credits για το bc μετακόμισε και το πλήρωμα...

 

έβαλα καινούριο πλήρωμα στο 13 90 αλλα θα είναι ταλαιπωρία χωρις camo σε οχτάρι light  να μαζευτεί πάλι σχεδόν 200k xp

 

Έγινε επεξεργασία από Deus
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Deus said:

 

Τnχ! το bc το έχω το IX, το είχα ξεκλειδώσει πριν 2-3 μέρες  και έλεγα να συνεχίσω με το 13 90 για να ξεκλειδώσω και το 30 πριν αλλάξω το πλήρωμα από light για medium... τελικά δεν αντιστάθηκα μόλις μαζεύτηκαν τα credits για το bc μετακόμισε και το πλήρωμα...

 

έβαλα καινούριο πλήρωμα στο 13 90 αλλα θα είναι ταλαιπωρία χωρις camo σε οχτάρι light  να μαζευτεί πάλι σχεδόν 200k xp

 

Είναι όμως πολύ χειρότερα με το bc ανάμεσα στα θεριά με χάλια πλήρωμα,έχεις μεγαλύτερο ρόλο  στα 10άρια.Και scouter πολλές φορές αλλά και flanker οπότε πρέπει να τους βλέπεις πριν σε δούνε.Το καλύτερο θα ήταν να ξεκλείδωνες και το 30 πριν αγοράσεις το bc και τραβήξεις το πλήρωμα από 13 90 αλλά ποιός έχει την υπομονή να έχει ξεκλείδωτο άρμα με φράγκα και να μην το αγοράζει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μα έχουν λογική ομως. Το ίδιο είναι να τρυπάς κάτι κατα μήκος και κάθετα?? 

Αστους να κλαίνε. Εμένα μετα απο 100-150 μαχες στον CT μου κακοφένεται η 9.16 πλέον.

 

-παίζω light armored tanks,  ΜΤ/LT όμως.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Rusty_Cookie said:

Μα έχουν λογική ομως. Το ίδιο είναι να τρυπάς κάτι κατα μήκος και κάθετα?? 

Αστους να κλαίνε. Εμένα μετα απο 100-150 μαχες στον CT μου κακοφένεται η 9.16 πλέον.

 

-παίζω light armored tanks,  ΜΤ/LT όμως.

Ε γι αυτό χαίρομαι κι εγώ,να τα φχαριστηθούμε επιτέλους κι όχι να φεύγουμε μονίχιτοι

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος raziel έγραψε:

Ε γι αυτό χαίρομαι κι εγώ,να τα φχαριστηθούμε επιτέλους κι όχι να φεύγουμε μονίχιτοι

Παλι φευγεις, αλλα οχι υπο περιεργες γωνίες κλπ.

Γενικα ειναι καλο armor buff. Μετα τα vision mechanics ηταν κατι που εκανε το game πιο ευχάριστο.

Ο Murazor κανει δουλειά ο τρελος. 

 

 

 

πριν 6 ώρες, το μέλος astrolabos έγραψε:

Μπα στο Τ28 ειμαι ακόμα 

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.