Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Αυτό είναι άλλο. Άλλο η συνεπικουρία και άλλο το bot. Το bot δεν περιέχει καθόλου την προσωπική προσπάθεια στο παιχνίδι, παρά πριμοδοτεί μια ανεύθυνη προσέγγιση του θέματος του στυλ "κερδίζω χωρίς να κουράζομαι", στην οποία προσωπικά είμαι κάθετα αντίθετος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, astrolabos said:

Αυτό είναι άλλο. Άλλο η συνεπικουρία και άλλο το bot. Το bot δεν περιέχει καθόλου την προσωπική προσπάθεια στο παιχνίδι, παρά πριμοδοτεί μια ανεύθυνη προσέγγιση του θέματος του στυλ "κερδίζω χωρίς να κουράζομαι", στην οποία προσωπικά είμαι κάθετα αντίθετος.

Και τα aimbots σε διάφορα shouter δε δουλεύουν μόνα τους, πρέπει να κουνάς το χαρακτήρα εσύ.

Εντάξει προφανώς το να ξέρεις πότε θα σε ξαναβαρέσει ο άλλος δεν είναι τόσο υπερβολικό σε σχέση με άλλα που κυκλοφορούν, αλλά δε παύει να είναι πλεονέκτημα που δεν έχει ο αντίπαλός σου.

 

Δεν υπάρχει κλέβω λίγο και κλέβω πολύ (βαριά λέξη το κλέβω αλλά έτσι είναι :unsure: )

Link to comment
Share on other sites

Μα αν είδες έγραψα ότι θα ήθελα να το έχουν όλοι. Σίγουρα είναι πλεονέκτημα υπέρ του αντιπάλου να ξέρεις πότε θα φορτώσει, αν και αυτό να ξέρεις δεν είναι πάντα σωστό. Γιατί αν ο αντίπαλος έχει BiA, σοκολάτα, 100% πλήρωμα, rammer κτλ, αυτά δε τα ξέρεις και διαφοροποιούν κατά πολύ τον χρόνο φόρτωσης. Το συγκεκριμένο mod για το οποίο μιλάμε, στην ουσία σου δίνει μια τάξη μεγέθους για πότε θα είναι έτοιμος ο αντίπαλος να βαρέσει, δεν προβλέπει σε καμία περίπτωση ακριβώς πότε θα σε χτυπήσει.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SirDiman said:

καποιες φορες ειχα το mod που ενεργοποιεί τον πυροσβεστήρα αυτόματα στο 1ο τικ φωτιας.

μα αυτό δεν γίνεται με τον αυτόματο πυροσβεστήρα (τον ακριβό)??  ο φτηνός ενεργοποιείται χειροκίνητα. Το ίδιο ισχύε νομίζω και για το μεγάλο πακέτο επιδιόρθωσης σε σχέση με το μικρό (αν και δεν είμαι σίγουρος για αυτό)

 

επι τη ευκαιρία: και η αλλαγή κάμερας στα SPG θεωρείται παράνομη ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Georgiadis Giorgos said:

Ναι είναι παράνομο γιατί κανονικά δε θα έπρεπε να ξέρεις με τι όπλο σε βαράει ο άλλος!

Μα το βλέπεις το όπλο του. Για αυτό αλλάζει το μήκος, ή η άκρη του κανονιού, για να μπορείς να ξέρεις αν έχει το στοκ ή το τοπ κανόνι ο άλλος :) Με αυτή τη λογική, και το xvm, που σου δείχνει το PR ή WN8 και τις μάχες του άλλου, και έτσι ξέρεις αν είναι καλός ή όχι, είναι επίσης παράνομο ;)

 

Βασικά, η ερώτησή μου ήταν, αν υπάρχει κάποιο άλλο mod, που να τραβάει το ακριβές reload time του αντιπάλου (π.χ. από το server, or whatever)

6 minutes ago, colt3003 said:

και η αλλαγή κάμερας στα SPG θεωρείται παράνομη

o quickybaby είχε αναφέρει σε ένα βίντεο, ότι δεν είναι Illegal mod (νομίζω κι ότι ήταν και βραβευμένο από τη wg). Αν φας 7ήμερο ban ξήλωσέ το, και πες μας :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν σου δίνει το reload speed του stock τότε ναι είναι άλλη ιστορία! Όταν λέω stock εννοώ τα stats που σου δείχνει όταν πας στο research για παράδειγμα. Γιατί θεωρητικά μπορείς να μάθεις απ έξω όλα τα reload speed όλων των tank. Κάτι που το μαθαίνεις βέβαια εμπειρικά μετά από ένα σημείο.

 

Από την άλλη βέβαια αν πέσει δίπλα σου αρτιλεριά και σου βγάλει μήνυμα έχεις χ δευτερόλεπτα για να πάρεις το κώλο σου από το σημείο, ε θεωρείται cheat!

 

(Δε γνωρίζω τα mods που κυκλοφορούν και ποτέ δεν έψαξα! Το game έτσι και αλλιώς κατα βάθος είναι pay to win)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 λεπτά, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

αν πέσει δίπλα σου αρτιλεριά και σου βγάλει μήνυμα έχεις χ δευτερόλεπτα για να πάρεις το κώλο σου από το σημείο, ε θεωρείται cheat!

Αν σκάσει αρτιλεριά δίπλα σου, κάνεις το σταυρό σου (ή όποιο άλλο θρησκευτικό σύμβολο προτιμάς) και την κάνεις αμέσως από εκεί, χωρίς να περιμένεις να σου πει κανείς πόσο χρόνο έχεις :p

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, deninho said:

o quickybaby είχε αναφέρει σε ένα βίντεο, ότι δεν είναι Illegal mod (νομίζω κι ότι ήταν και βραβευμένο από τη wg). Αν φας 7ήμερο ban ξήλωσέ το, και πες μας :hehe:

Τι έγινε ? σταμάτησες να παίζεις SPG's ?? :p

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

γενικά έχω αραιώσει. Δεν προλαβαίνω, κι όταν προλαβαίνω κάποιος έχει καβατζώσει τη φανταστική γραμμή που έχω στο σπίτι και ανεβοκατεβάζει, οπότε δεν παίζω :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, colt3003 said:

μα αυτό δεν γίνεται με τον αυτόματο πυροσβεστήρα (τον ακριβό)??

Ναι. Ο φθηνος απαιτει να πατησεις το κουμπι ενω με το μοντακι το παταει μονο του.

Ο ακριβός επίσης δινει και -10% πιθανότητα να παρεις φωτια [ , και -10% να παιθανει μελος ή -10% χρονο ριπεαρ αντιστοιχα για τα αλλα ακριβα κονσουμαμπλς]

 

To battle assistant mod (καμερα για αρτι) έχει λαβει βραβειο απο τη wg κιόλας, δε νομιζω να θεωρείται τσιτ.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το reload speed δίνει το χρόνο του stock κανονιού,από κει και πέρα αν ξέρεις το άρμα μπορείς εύκολα να υπολογίσεις το κανονικό του reload,οι μόνες φορές που με βοήθησε ήταν όταν εμπλεκόμουν σέκείνο το σημείο εκείνη την ώρα χωρίς να ξέρω πότε έχουν γίνει βολές.Αν παίζω σφαλιάρες με συγκεκριμένο γκόσμο ξέρω πότε θα φορτώσουν οπότε μου ήταν άχρηστο σε γενικές γραμμές και το ξήλωσα.Έχω δοκιμάσει και το warpack και το μόνο που μπορώ να πω είναι πως είναι μία μαλακία και μισή.Σποτάρει τα arti μόλις κάνουν βολή αλλά πέφτει έξω ένα τετράγωνο,πόσο μάλλον όταν είναι καλός ο άλλος και κάνει αμέσως relocate.Τα laser beams και το aimbot είναι για "παικταράδες" που κάθονται μόνιμα πίσω γραμμή και αρμέγουν.Σε φάση αναμπουμπούλας είνα αδύνατον να πατάς έξτρα κουμπάκια για να ρυθμίσεις το aimbot τι ακριβώς θέλεις να σημαδεύει.Οι περισσότεροι μπλε ή μωβ που έχω δει παίζουν σχεδόν αγγίζοντας την κόκκινη γραμμή.Έτσι και φύγουν τα "cheats" τότε θα δούμε το win8 τους να παίρνει πιο κοινά χρώματα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://worldoftanks.eu/en/news/pc-browser/46/fair_play_policy/

 

Listed below are modifications that fall into this third category. Players that are found using them will receive a penalty.

  • Mods that reveal the position of enemies in a way not included in the vanilla client, by marking objects destroyed on the map and minimap in real-time, by altering the display of shell flight tracers or calculating the position of enemy SPGs with tracers and marking them, as well as those that keep spotted vehicles displayed, even when you aren’t aiming at them
  • Software that makes it easier to block an enemy’s shell by indicating their exact aiming point, for example, with a laser beam
  • Modifications that alert you when spotted vehicles are reloading or show enemy vehicles’ reloading timers
  • Auto-aim or so-called “aimbots” that provide more functionality than the “aim lock” in the vanilla client, specifically including those that aim at the enemy's weak spots and/or lead the aim automatically so that a cheater can focus on maneuvering their tank
  • Software that enables the automatic use of non-Premium consumables
  • Mods that aid in finding enemies by letting you adjust the transparency of objects on the map
  • Software that leaves “ghosts” of enemy vehicles on the battlefield, placed where they were last detected
  • Mods that actually alter the physical properties, performance characteristics, or effects of any vehicle or object in the game, or subvert the game rules
Link to comment
Share on other sites

xRtuOl6.jpg

 

Τελικά δεν είναι τόσο κακό τανκ το Matilda BP. Υπομονή θέλει :hehe:

 

http://wotreplays.com/site/3079180#ensk-deninho87-matilda_black_prince

Μόνο και μόνο για αυτό το παιχνίδι άξιζε τα λεφτά του το Matilda BP που το σιχτίριζα όλον τον Αύγουστο

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, deninho said:

xRtuOl6.jpg

 

Τελικά δεν είναι τόσο κακό τανκ το Matilda BP. Υπομονή θέλει :hehe:

 

WoTReplays — Main

Μόνο και μόνο για αυτό το παιχνίδι άξιζε τα λεφτά του το Matilda BP που το σιχτίριζα όλον τον Αύγουστο

Με σάλιο και υπομονή ο μώλος γίνεται νουνί :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.