Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Ωραία.Και τι μου λες,ότι 1ν1 το έχεις το pz 38t?Ούτε με σφαίρες.Σε corridor map ίσως με λίγη τύχη,σε ανοιχτό τύπου προκορόβκα ούτε με χάπια.

Είσαι καλός παίκτης στα βαρειά αλλά δεν έχεις μάθει ακόμη τα αβαντάζ των lights κι αυτό γιατί δεν τα παίζεις.Πρώτον,σε όσα stronghols έχουμε πέσει σε καμπέρια με βαρειά(εμείς παίζαμε meds & lights σχήμα) το πρώτο που κάναμε ήταν να τους ζαλίζουμε μέχρι να σκοτώσουμε τα 2 ελαφριά που είχανε.Αποτέλεσμα?

Μετά ήταν τυφλοί.Τους σποτάριζε ένα δικό μας light με πολύ relocate κι εμείς φαρμάραμε.Πέσαμε σε ομάδα με 5 Ο-Ι και 1 Τ37.Το γέλιο της αλεπούς όταν σκοτώθηκε το ελαφρύ.
Σε βλέπουν και σε βαράνε πολύ πριν τα δεις εσύ.Και όχι μόνο μία φορά,θ'αρπάξεις και δεύτερη πριν το δεις και τότε θα είναι αργά γιατί θα έχει ήδη ξεκινήσει το relocate.
Καλό το βαρύ αλλά μην υποτιμάς τα άλλα,Πάρε το IS6 σου και να πάρω το ru251(πρέπει να το ξαναγοράσω γμτ και να εκπαιδεύσω προσωπικό) και έλα να δεις τι έχει να γίνει σε ότι χάρτη θέλεις.Υπ'όψην ότι δεν μιλάω προκλητικά έτσι;Σέβομαι πάντα τους φίλους και τις παρέες που έχω κάνει πλην της πρώτης μου κλαν.

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω και κάτι ακόμη άσχετο και σχετικό.Στο τελευταίο stronghold που κάναμε αυτοκτόνησα και εξηγώ το γιατί.Είπαμε να κάνουμε άμυνα και δεκτόν γιατί μας είχανε για πλάκα.
Η άμυνα όμως ρε παίδες δεν σημαίνει παρκάρουμε λίγο έξω από τον κύκλο και περιμένουμε,ειδικά σε ανοιχτό χάρτη.
Άμυνα σημαίνει να κάνεις δύσκολη την πρόσβαση οπότε αν ερχόταν και ο άλλος ο σκορπιός μαζί μου στο δεξί πέρασμα που πήγα εγώ και μετά έφταναν και 2 βαρειά θα κρατούσαμε πολύ και δίναμε πολύ πόνο.
Στα stronghols να ξέρετε πως τις περισσότερες φορές οι αντίπαλοι ή κι εσείς διαλέγετε το πιο κοντινό μονοπάτι.

7 minutes ago, deninho said:

B2 το έβλεπα προχθές στο youtube και ζήλεψα μπορώ να πω. Είναι cheat.

Σε αυτά τα λέβελς που το μεγαλύτερο ποσοστό δεν ξέρει να παίζει ναι,μπορείς να κάνεις μακελειό.Εγώ έπαιζα σε γωνία με το loltraktor με κώλο και οι άλλοι έβγαιναν με μούρη.Μάντεψε ποιός ζούσε και ποιός έκανε το μεγαλύτερο dmg.Ήμουν με το  PZ II και πέτυχα πλατούν από Β2,εγώ ήξερα ότι δεν μπορούσα να τους κάνω pen και απλά τους άναβα.Ένας χοιροβοσκός δικός μας με ΡΖ ΙΙ κι αυτός πήγε και καλά από πίσω τους για να κάνει ζημιά.Βούρτσες μπλε έκανε.

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

 

 

πριν 59 λεπτά, το μέλος raziel έγραψε:

Σε βλέπουν και σε βαράνε πολύ πριν τα δεις εσύ.Και όχι μόνο μία φορά,θ'αρπάξεις και δεύτερη πριν το δεις και τότε θα είναι αργά γιατί θα έχει ήδη ξεκινήσει το relocate.

 

Σε κανω overspot για 100 μετρα με το B2 ενω κινούμαι, και οταν σε δω ειναι το πολυ 9 δευτερα μεχρι να πεθάνεις με το Pz38 . Oτι και να κανεις με το 50 πεν σου. Τι ακριβως δε καταλαβαίνεις απο αυτο που σου λεω?  

 

Δε σου λέω για LT vs HT που σαφως τα LT υπερεχουν. Δεν ειμαι τοσο νουμπας ωστε να μη το ξερω. :p

 

 

 

 

πριν 59 λεπτά, το μέλος raziel έγραψε:

Πάρε το IS6 σου

Το  ΙS6 είναι σκουπιδι και θεωρω οτι τα λεφτα αυτα τα εχασα στο στοιχημα για να μη στεναχωριέμαι. :p 

Χιλιες φορες να ειχα παρει Panther 8,8 που μαλλον θα τσιμπήσω τελικα για crew trainer στα Ε50/Μ

 

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

Σε κανω overspot για 100 μετρα με το B2 ενω κινούμαι, και οταν σε δω ειναι το πολυ 9 δευτερα μεχρι να πεθάνεις με το Pz38 . Oτι και να κανεις με το 50 πεν σου. Τι ακριβως δε καταλαβαίνεις απο αυτο που σου λεω?  

Ναι,εγώ θα κάθομαι να σε κοιτάζω και να περιμένω να τη φάω,εντάξει.Δεν το έχω οδηγήσει το συγκεκριμένο και μπορεί να κάνει παπάδες.Αλλά δεν είναι μόνο το άρμα,το ξέρεις πολύ καλά ότι θα πέσει shot and hide.Μέχρι να με λοκάρεις θα έχω πέσει πίσω από το λόφο και θα πάω αλλού.Μετά  θα την αρπάξεις από αλλού και τούμπαλιν.Τι σε κάνει να πιστεύεις τόσο πολύ σ'αυτό το άρμα ότι όσο τρολλ και να είναι μπορείς να κατεβάσεις τόσο εύκολα ένα καλό παίκτη σε light?
Λές ότι είναι ένα super duper άρμα και πως κανένα light δεν το κάνει καλά.Αν ήταν έτσι δεν θα ψόφαγαν σε καμία μάχη.

Εγώ δεν είμαι στο επίπεδο ακόμη που θέλω στα lights αλλά θα το δοκιμάσουμε μόλις στρώσω το πλήρωμα στη σβούρα μου.

Link to comment
Share on other sites

Δε θες να καταλαβεις. :)

Υπαρχουν Seal-clubbing tanks που αν δεν είσαι κουλός κανεις dominate ολα τα game. Οπως είναι το Ε25 που έχεις για παραδειγμα. To B2 ειναι τετοιο. Το Πζ38να που λες, δεν είναι τετοιο.

 

In the meantime, screenshots στο πλατό παρακαλω --αριθμός μαχων ικανοποιητικος προκειμένου να εξαλειφθεί η πιθανότητα του team carry κλπ.  

Φερε screenies απο Pz38na ή οποιοδηποτε άλλο τιερ 4/3 LT.

(παρακαλώ οχι Τ127/Valentine2 γιατί φυσικά δεν είναι LT)

 

shot_238.jpg

 

shot_239.jpg

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα άρμα δεν κάνει dominate όλα τα game,αυτό προσπαθώ να σου πω τόση ώρα και δεν καταλαβαίνεις,είναι ομαδικό και μερικά άρματα σωστά παιγμένα μπορούν να γυρίσουν ένα χαμένο παιχνίδι.Απλά το Β2 για λίγη ώρα μπορεί να μην είναι team depended αλλά ας δοκιμάσεις να πάρεις ένα φλανκ μόνος σου και θα καταλάβεις.Και για το Ε25 έχεις πολύ λάθος εντύπωση,είναι πολύ team depended άρμα στην αρχή του παιχνιδιού,μετά το μέσο μπορεί να κάνει τη μεγάλη διαφορά και να γυρίσει παιχνίδι.Όπως το ίδιο λέω για το 38Τ.Εσύ μου το πήγες σε 1ν1 heavy vs light και μάλιστα με τα συγκεκριμένα αφού πρώτα μου είπες για πλατούν που γαμεί και δέρνει,δηλαδή team game.Με λίγα λόγια η καρπούζια vs κεράσια.
Όπως εγώ μπορώ να κάνω παπάδες αν μου κάτσει παιχνίδι το ίδιο ισχύει και για σένα.Εσύ σε early game,εγώ σε early & late.
Και πάλι σου λέω πως έτσι και στρώσω το πλήρωμα γιατί δεν έχει σκιλλς δεν θα την παλέψεις,από μακρυά θα χάσεις και μάλιστα θα με βλέπεις για λίγο(σε 1vs1 μιλάμε).Τι δεν καταλαβαίνεις από αυτό?Όλα τα άρματα είναι για ομαδικό παιχνίδι.Εσύ είπες πρώτος ότι με πλατούν Β2 γαμάτε και δέρνετε και πως δεν θα φτουρήσω ούτε σε 1ν1.Προκάλεσες ελαφρύ με το βαρύ σου.Οκ.Ότι πεις
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, raziel said:

Κανένα άρμα δεν κάνει dominate όλα τα game

με εξαίρεση το Β2...:)

ο λογος? παντα τοπ τιερ

 

Ειναι ενα πραγμα οπως το pz2j που και 1vs 15 να εισαι ( δες βιντεο του jingles) παλι νικας

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, SirDiman said:

με εξαίρεση το Β2...:)

ο λογος? παντα τοπ τιερ

 

Ειναι ενα πραγμα οπως το pz2j που και 1vs 15 να εισαι ( δες βιντεο του jingles) παλι νικας

Χμμμ περίεργο,γιατί χθες μία μάχη που είχε στην αντίπαλη ομάδα ένα πλατούν από Β2 κερδίσαμε 15-10.Να υποθέσω πως τα δικά τους έμειναν από καύσιμα?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rusty_Cookie said:

Δειξε τι Sealclubbing εκανες με το 38 γιατί είμαι πολυ περιεργος how it compares με το Β2, εφοσον υπερεχει σε όλα. 

 

 

 

 

Ξαναδιάβασε το σημερινό αρχικό μου ποστ και ίσως σταματήσεις να είσαι τόσο προκλητικός.Άσε,για να μην σε κουράζω θα στο ξαναγράψω"ξέθαψα έναν παλιό λογαριασμό κι έπαιζα όλη μέρα".
Κι εσύ μου ζητάς Sealclubbing.Έχω Waleclubbing σου κάνει?Αφού λοιπόν πρέπει να είσαι κουλός για να μην κάνεις dominate σε ΟΛΑ ΤΑ GAMES(your words) τότε εγώ γιατί βλέπω να έχεις μόνο 63,36% νίκες?Που είναι τα ρέστα?
 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SirDiman said:

εντάξει δεν ειναι 2j αλλα ειναι σίγουρα καλυτερο για stat pad απο οποιαδήποτε αλλο 4αρι

Έτσι το δέχομαι ρε αδερφέ αλλά όχι στη φάση "έτσι και μπούμε πλατούν 2 τέτοια δεν υπάρχει περίπτωση να νικήσετε"
Συμφωνώ πως είναι από πολλά ατρύπητο.Αλλά δεν είναι μόνο αυτά στην αντίπαλη ομάδα,Υπάρχει και το άρτι που θα το βοηθήσω εγώ με το light μου και μόλις την αρπάξει θα βρω ευκαιρία να του τη χώσω και άλλα πολλά.

Αλλά το μόνο που διαβάζω όλη τη μέρα είναι πως είναι το υπέρτατο όπλο.
Ομολογώ πως δεν το γνωρίζω παρά μόνο από μάχες και το έχω τρυπήσει ουκ ολίγες φορές και σε καμία περίπτωση δεν το θυμάμαι για τον φόβο και τρόμο στα 4άρια.

Από δώ και κάτω πάει στον μπισκότο προς αποφυγή παρεξηγήσεως.
Ξαναδιάβασε το σημερινό αρχικό μου ποστ και ίσως σταματήσεις να είσαι τόσο προκλητικός.Άσε,για να μην σε κουράζω θα στο ξαναγράψω"ξέθαψα έναν παλιό λογαριασμό κι έπαιζα όλη μέρα".
Κι εσύ μου ζητάς Sealclubbing.Έχω Waleclubbing σου κάνει?Αφού λοιπόν πρέπει να είσαι κουλός για να μην κάνεις dominate σε ΟΛΑ ΤΑ GAMES(your words) τότε εγώ γιατί βλέπω να έχεις μόνο 63,36% νίκες?Που είναι τα ρέστα?
Εγώ σου λέω πως το παιχνίδι άρχισα να το παίζω σωστά από τις 20000 μάχες και μετά,μέχρι και πρόσφατα έκανα grind σε άρματα που ήθελε η κάθε κλαν που ήμουν,κάθε λιμάνι και καημός δηλαδής.Γουστάρεις να κάνω ένα reroll το λογαριασμό μου να δεις Seal,dolphin,waleclubbing ή ότι άλλο θηλαστικό θέλεις?
Μη μου λες λοιπόν για ποσοστά γιατί όταν ξεκίνησα να παίζω γι αυτά ήταν ήδη πολύ αργά και παρόλα αυτά ανεβαίνω.

Στο έχω πει και στο ξαναλέω καλοπροαίρετα πάντα.Θέλω να σε δω σε mediums & lights.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι προκλητικος χαριτολογώντας σου ειπα παίξε μεχρι να σε σπασω.  Δεν ενιωσες και αρχισες να διαφωνεις και να αμυνεσαι υπερ του σκιλλ που εχεις.  Κανεις δε σου λέει οτι δεν εισαι καλος, χαλαρωσε. Την ιδια καζουρα κανουμε με ολους στο κλαν αλλα μονο εσυ θιγεσαι.

Ο @honda22 τι να πει δλδ.

 

Και μου πετας στοιχεια, εν τω μεταξυ οτι το λτ4 που λες ειναι καλύτερο ενω δεν ειναι. Σε αυτο διαφωνω ακομα.

 

Sealclub, ναι τους εσπαγες λες, σκρηνι ζητησα, δε θες οκ.

Τα δε ρεστα ειναι στο lack of skill μου. Δεν ειμαι οσο καλος πρεπει. Το τανκ εχει ποτεντιαλ να παει 85%+++ και το βλεπω στους συμπαίκτες μου. Πηγαινε στην S4 και δες.

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
Link to comment
Share on other sites

@raziel με το ELC bis πάντως προχτές μαζί με τον @DimLar και την αφεντιά μου, μια χαρά τα πήγαμε νομίζω, Απο 3 kills έκαστος και όπου πηγαίναμε όλοι στραβολαιμιάζανε.

Έγινε επεξεργασία από colt3003
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rusty_Cookie said:

Δεν ειμαι προκλητικος χαριτολογώντας σου ειπα παίξε μεχρι να σε σπασω.  Δεν ενιωσες και αρχισες να διαφωνεις και να αμυνεσαι υπερ του σκιλλ που εχεις.  Κανεις δε σου λέει οτι δεν εισαι καλος, χαλαρωσε. Την ιδια καζουρα κανουμε με ολους στο κλαν αλλα μονο εσυ θιγεσαι.

Ο @honda22 τι να πει δλδ.

 

Και μου πετας στοιχεια, εν τω μεταξυ οτι το λτ4 που λες ειναι καλύτερο ενω δεν ειναι. Σε αυτο διαφωνω ακομα.

 

Sealclub, ναι τους εσπαγες λες, σκρηνι ζητησα, δε θες οκ.

Τα δε ρεστα ειναι στο lack of skill μου. Δεν ειμαι οσο καλος πρεπει. Το τανκ εχει ποτεντιαλ να παει 85%+++ και το βλεπω στους συμπαίκτες μου. Πηγαινε στην S4 και δες.

 

 

 

 

"ξέθαψα έναν παλιό λογαριασμό κι έπαιζα όλη μέρα".Αν θέλεις σκριν με 200+ μάχες θα περιμένεις.Σώπα μωρέ που θίγομαι μόνο εγώ κι εσύ κάνεις μόνο καζούρα.

Μια χαρά χαλαρός είμαι.Πήρες ένα op tank και αφού με κολλάς για 1v1 με άρμα 1 τίερ μεγαλύτερο το λες καζούρα.

Εσύ έχεις την εντύπωση πως έτσι και παίξουμε 1v1 θα έρθουμε μούρη με μούρη και καθόμαστε να κοπανιόμαστε?

Και μόνο που μου πρότεινες 1v1 με τα συγκεκριμένα άρματα φάνηκε ο θιγμένος.Εγώ σου μίλησα για συνθήκες μάχης και πως ένα light στα χέρια ενός ικανού παίκτη χορεύει άγρια ένα heavy και το ξέρουν όλοι αλλά εσύ το βιολί σου.

Ζητάς σκριν δικό μου να το συγκρίνεις με δικό σου,άρα skills contest.

Σύνελθε λίγο και δες τη γενική εικόνα.Επιμένεις για σκριν ΕΝΩ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΕΠΑΙΖΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ.Σόρρυ για καπς αλλά σου διαφεύγουν μερικά πράγματα όταν διαβάζεις.

Εσύ έτρεξες να βγάλεις σκριν με τις επιδόσεις σου σ'ένα τίερ που το 80% για να μην πω παραπάνω είναι από ντομάτες εώς μαύροι.

Αν ήθελα να σου τονίσω τα όποια σκιλλς έχω θα το έκανα με άλλο τρόπο.
Απλά αυτό που υπεραμύνομαι εδώ και πόσα ποστς είναι πως ένα καλό light χορεύει άνετα ένα βαρύ σε late game ή αν μείνουν ένας προς έναν.
Εσύ θέλεις sealclub.Συγγνώμη αλλά ότι θέλεις να δεις από μένα υπάρχει στο noobmeter.Δεν ήρθα εδώ για να τις μετρήσουμε.
Άστροκατ ας μου την άναβε,χαλάλι του αλλά έχω κι εγώ κανόνια στα άρματά μου :p και έχω βαφτεί κι εγώ ταλασί αρκετές φορές

2 hours ago, colt3003 said:

@raziel με το ELC bis πάντως προχτές μαζί με τον @DimLar και την αφεντιά μου, μια χαρά τα πήγαμε νομίζω, Απο 3 kills έκαστος και όπου πηγαίναμε όλοι στραβολαιμιάζανε.

Αυτό είναι διαμαντάκι light αλλά δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να το παίξω,δεν μου βγαίνει κι είχα συμπαίκτη που παίζαμε πλατούν που τελείωνε με 3000+ win8 σε μεγάλο ποσοστό μαχών.Αυτό σε πλατούν με το Ε25 μου ήταν κόλαση.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Αγγουρι μου καλό,

PZ B2 #8 serverwide winrate of 58%  

Με ιδιο σκιλλ παικτη παντα θα νικαει το Β2 το PZ38 το οποίο ποσο Serverwide winrate έχει?. Για τα συγκεκριμενα 2 μιλαω ολη μερα. 

Και εσυ σκιζεσαι και με εχεις θιξει αμεσα και εμμεσα σε καθε ποστ σου απο τοτε που σου ειπα πως οπως και να χει θα τις φας στο τιερ 4 απο Β2.  Κατι που ισχύει και δε το καταλαβαίνεις μονο εσυ.

 

Ξαναλέω, μιλαω συγκεκριμενα για 2 τανκ απο τα 400 οχι για τανκ classes και wn8 και ουρανια τόξα. 

 

Για 1v1 σου είπα επειδη μου λες οτι δε σε εχω ουτε με σφαιρες. Το ειπες. 

πριν 8 ώρες, το μέλος raziel έγραψε:

.Και τι μου λες,ότι 1ν1 το έχεις το pz 38t?Ούτε με σφαίρες.

 

 

 

@astrolabos ριξε μου ενα thread ban σε παρακαλω      ικετεύω.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.