Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

πριν 3 ώρες, το μέλος SirDiman έγραψε:

ανεβασε τα ρωσικα ειναι ποιο noob friendly

Εγώ δεν είμαι noobas Sir :p

 

Πέρα από την πλάκα τους έριχνα αρκετά εύκολα και με παραξένεψε κάπως αυτό.

 

Δεν θυμάμαι αν ήταν έτσι και η αρχή στο WoS βέβαια. Θα δείξει στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, SirDiman said:

αυτο ειναι κατι που δε χρειαζεται να σε απασχολει , πεφτει ελαχιστα

για το tvp που έχει κωλοκανόνι όλα παίζουν ρόλο.Μόνο όταν το δοκιμάσεις θα καταλάβεις,αυτό το ελάχιστο όταν έχεις στόχο με καλή θωράκιση μπορεί να σου κοστίσει χρόνο(reload),health.Στα 230 μέτρα δεν περνούσα is3 στον κώλο

11 hours ago, UltraB said:

Εγώ δεν είμαι noobas Sir :p

 

Πέρα από την πλάκα τους έριχνα αρκετά εύκολα και με παραξένεψε κάπως αυτό.

 

Δεν θυμάμαι αν ήταν έτσι και η αρχή στο WoS βέβαια. Θα δείξει στην πορεία.

Στα πρώτα tiers δεν υπάρχει ουτε στρατηγική ούτε σημάδι της προκοπής,θα δεις τρελλές αυτοκτονικές είτε από αντίπαλο είτε από συμμάχους.
Θα πετύχεις αρκετά παιχνίδια που θα στο θυμήσουν πολύ έντονα ;) σε σημειο να θέλεις να σπάσεις οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

πριν 40 λεπτά, το μέλος raziel έγραψε:

Στα πρώτα tiers δεν υπάρχει ουτε στρατηγική ούτε σημάδι της προκοπής,θα δεις τρελλές αυτοκτονικές είτε από αντίπαλο είτε από συμμάχους.
Θα πετύχεις αρκετά παιχνίδια που θα στο θυμήσουν πολύ έντονα ;) σε σημειο να θέλεις να σπάσεις οθόνη.

Ναι το κατάλαβα. Πήγαινα αβέρτα και τους έτρωγα λάχανο.

 

Αλλά μόλις μπήκαμε με το @deninho, καμία σχέση ακόμα και στα πρώτο tier.

 

Και με είχα παραξενέψει είναι η αλήθεια γιατί στα πρώτα match που μπήκα μόνος ήταν πανεύκολο, ελάχιστη αντίσταση από τους αντιπάλους.

Link to comment
Share on other sites

Just now, UltraB said:

Ναι το κατάλαβα. Πήγαινα αβέρτα και τους έτρωγα λάχανο.

 

Αλλά μόλις μπήκαμε με το @deninho, καμία σχέση ακόμα και στα πρώτο tier.

 

Και με είχα παραξενέψει είναι η αλήθεια γιατί στα πρώτα match που μπήκα μόνος ήταν πανεύκολο, ελάχιστη αντίσταση από τους αντιπάλους.

Μην ξεχνάς το παραπάνω που είπα,πως αυτό μπορεί να το κάνει και η ομάδα σου,δηλαδή τρενάκι και να πέφτουν σαν τα κοτσύφια.Και μην νομίζεις πως συμβαίνει μόνο στα χαμηλά,το τι έχουμε δει και στα μεγάλα δεν λέγεται.Scouters να snipάρουν από 2η γραμμή.Τα βαρειά να πηγαίνουν από την μακρύτερη και πιό εκτεθειμένη γραμμή προσπαθώντας να φλανκάρουν.Βαρειά επίσης να παριστάνουν τους ελεύθερους σκοπευτές μισό μέτρο μπροστά από την κόκκινη γραμμή.
Πριν 3 βδομάδες βάφτηκα στα μπλε.Sand river ο χάρτης κι εγώ με το kv-85 ήμουν προτελευταίος,λέω θα πάω λόφο στα δεξιά κι όσο βοηθήσω γιατί έτσι και καθόμουν στη βάση θα με έβλεπαν με το καλημέρα και δεν θα έκανα και ζημιά.Λίγο πριν αρχίσω ν'ανεβαίνω την ανηφόρα ένας με ένα FV204 μου γράφει να μην ανέβω στο λόφο κι έρχεται και με μπλοκάρει κι έχουμε σταματήσει και οι 2 σε ανοιχτό μέρος που θα μας έβλεπαν τα μικρά και το άρτι θα έτριβε τα χέρια του.
Ενώ προσπαθώ να τον αποφύγω και ν'ανέβω στο λόφο συνεχίζει να με μπλοκάρει και οι άλλοι τον κράζουν τρώει την πρώτη χρυσή και μαζεύεται λίγο.Συνεχίζει αφού ανεβήκαμε στο λόφο και φάνηκαν οι πρώτοι αντίπαλοι.Αφού παίξαμε σφαλιάρες με τους αντίπαλους και καθαρίσαμε την περιοχή συνεχίζει να με μπλοκάρει για να μην πάω προς τη βάση τους,τρώει και τη δεύτερη και γίνομαι μπλε.Οι άλλοι οι μαλάκες παρόλο που ήταν σε όλο το σκηνικό άρχισαν να βαράν εμένα και καθάρισα.Αποτέλεσμα?1800 dmg το FV204 και 1650 εγώ με το 6αράκι σε μάχη με 8άρια.Όταν του έστειλα μύνημα για το dmg απλά μόκο.

Δεν μπορείς να φανταστείς τι φρούτα κυκλοφορούν εκεί μέσα και τι έχεις να δεις ακόμη.Μερικά παιδάκια θεωρούν τα άρματά τους προέκταση της τσουτσούς τους.

Τον τελευατίο μήνα 3 φορές βάφτηκα μπλε για τέτοια ζώα και είπα να κάνω ένα μεγάλο διάλλειμα για να χαλαρώσω ή μέχρι ν'αποφασίσει ο αστροsiemka να κάνουμε κανένα πλατούν ή οχυρό με headset:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Μη χαίρεστε τοσο :p ενας τυπικός παίχτης θα ριξει στο πύργο που τρυπάει  εύκολα

4 hours ago, raziel said:

Θα το γεννήσω σε λίγο,έχει αρκετούς μήνες που τελείωσα με το 8άρι,εσύ μήπως κρατάς replay από κανένα Μ1 ή από το LTraktor?

εγω κραταω replay απο ολα τα παιχνιδια ναι.

 

Νομίζω έκανες κατι λαθος που δε μπορούσες να περάσεις βολη στο Is3 απο πισω,μου ακούγεται αδύνατο να παίζει τοσο ρόλο το pen drop που λες, εκτός αν εκανες ενα bounce με άκυρη γωνιά που ενταξει συμβαίνει κάποιες φορές (rng) ή την έστειλες στις φαρδιές ερπύστριες , αλλα ολόκληρη κασέτα ? .

Το replay ειναι -σχεδόν- αδιασειστο στοιχείο, μια καλη βαση για συζητηση

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, SirDiman said:

Μη χαίρεστε τοσο :p ενας τυπικός παίχτης θα ριξει στο πύργο που τρυπάει  εύκολα

εγω κραταω replay απο ολα τα παιχνιδια ναι.

 

Νομίζω έκανες κατι λαθος που δε μπορούσες να περάσεις βολη στο Is3 απο πισω,μου ακούγεται αδύνατο να παίζει τοσο ρόλο το pen drop που λες, εκτός αν εκανες ενα bounce με άκυρη γωνιά που ενταξει συμβαίνει κάποιες φορές (rng) ή την έστειλες στις φαρδιές ερπύστριες , αλλα ολόκληρη κασέτα ? .

Το replay ειναι -σχεδόν- αδιασειστο στοιχείο, μια καλη βαση για συζητηση

1oν κατάλαβες λάθος,για το TVP το 8άρι μιλούσαμε.

2oν το 8άρι δεν έχει κασσέτα.
3ον,επειδή κάνεις κάτι εσύ δεν είναι λόγος αυτός να το θεωρείς αυτοννόητο για τους άλλους.

4ον,δεν σκοπεύω να επιβαρύνω τον ssd με άσκοπες εγγραφές.

5ον,είμαι κάτι παραπάνω από τυπικός παίκτης και ξέρω που να σημαδέψω,έβλεπα τον κώλο του is3 αλλά είχε κανόνι επάνω μου.

6ον,λίγη γωνία να έχει(και είχε),λίγο το rng δεν τρυπάει με το κανόνι του TVP από τέτοια απόσταση.Με άλλο κανόνι τον κάνεις σουρωτήρι.
Και τελευταίο και βασικότερο δεν σκοπεύω να κρατάω replay επειδή εσύ γουστάρεις να με αμφισβητείς.Μήπως θέλεις να προσκομίσω ταυτότητα και αντίγραφω της φορολογικής μου δήλωσης?
Σε περίπτωση που καταλάβεις κάποια στιγμή ότι προσπαθώ να βοηθήσω κάποια παιδιά από δω ν'αποφύγουν κάποιες κακοτοπιές του παιχνιδιού ή να τους προετοιμάσω για το τι θα συναντήσουν τότε πολύ ευχαρίστως να συζητήσουμε.
Ατάκες του τύπου " Το replay ειναι -σχεδόν- αδιασειστο στοιχείο, μια καλη βαση για συζητηση " να τις πεις σε κάποιον άλλο που ίσως τσιμπήσει.Το υφάκι σου αφήνει συνέχεια υποννοούμενα ότι είσαι καλύτερος παίκτης από όλους εδώ μέσα οπότε δεν βλέπω κανένα λόγο να συζητήσω μαζί σου.Πήγαινε στο επίσημο φόρουμ του wot να τις βγάλετε να τις μετρήσετε.
Το win8 για μένα δεν λέει τίποτε εδώ μέσα.Αν για σένα σημαίνει κάτι λίγο με νοιάζει.
Εγώ μάλιστα μίλησα για 2 βολές ότι δεν του πέρασα κι εσύ είπες για ολόκληρη κασέτα και μάλιστα στο 8άρι που δεν έχει κασέτα.
Μάθε πρώτα να διαβάζεις καλύτερα πριν αρχίσεις να γράφεις γιατί εκτίθεσαι.
Ξέρω βέβαια την απάντησή σου εκ των προτέρων.Replay or didn't happen.

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος SirDiman έγραψε:

Μη χαίρεστε τοσο :p ενας τυπικός παίχτης θα ριξει στο πύργο που τρυπάει  εύκολα

 

Eπειδή το χω λιώσει οσο κανένα άλλο, οταν είναι ο πυργος γυρισμένος προς εσένα μονο η λωριδα γυρω απ το mantlet τρυπιεται. 

Απ τις 100 μαχες αντε στις 10 να υπάρχει παικτης που να ξερει οτι εκει τρυπιέσαι. Εκεί τον ξεκάνεις με προσοχή και μετά να πας παλι YOLOLOLOL. 

Το πιο αστείο είναι αλλα 220,  που προσπαθούν να με τρυπήσουν με APCR στο παραθυρακι του οδηγού και γω τα σπαω με απλά στον πυργο.

Εκεί φευγει comment στο ALL,  Aimbot doesnt work biatch? GTFO to garage.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@raziel νομιζα όντως οτι λέγαμε για το 9αρι ,με συγχωρείς,  μπερδεψα τα ονόματα :p tvp t50 <> skoda t50 , εξου και το "replay εχεις"

 

οσο για τα υπολοιπα τα υπεραναλυεις χωρις λογο , ναι μερικές φορές μπορει να ακούγομαι έτσι.

 

Αν άκουγες κατι κουφό, στη περίπτωση αυτη διάβασα λάθος( πρεπει να σου εχει τυχει και εσενα ), δε θα ζήταγες έστω κάποια απόδειξη να κρίνεις μόνος ? ;)

Το ιντερνετ με εχει κανει κυνικό

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

@Rusty_Cookie fair enough :p πάντως το Β2 πρεπει να ειναι ακόμη καλύτερο seal clubbing tank , παντα top tier ! αν και όσες φορες έπαιξα με ενός φίλου δε μου έβγαινε , μάλλον πήγαινα υπερβολικά yolo.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, SirDiman said:

@raziel νομιζα όντως οτι λέγαμε για το 9αρι ,με συγχωρείς,  μπερδεψα τα ονόματα :p tvp t50 <> skoda t50 , εξου και το "replay εχεις"

 

οσο για τα υπολοιπα τα υπεραναλυεις χωρις λογο , ναι μερικές φορές μπορει να ακούγομαι έτσι.

 

Αν άκουγες κατι κουφό, στη περίπτωση αυτη διάβασα λάθος( πρεπει να σου εχει τυχει και εσενα ), δε θα ζήταγες έστω κάποια απόδειξη να κρίνεις μόνος ? ;)

Το ιντερνετ με εχει κανει κυνικό

Άν σ'έχει κάνει κυνικό τότε να περιμένεις ανάλογη αντιμετώπιση όπως κι έγινε,το ότι ακούγεσαι έτσι είναι το μόνο σίγουρο,ή το διορθώνεις ή να περιμένεις τα δέοντα.
Όλα κουφά ήταν γιατί διάβασες λάθος και γενικά διαβάζεις λάθος από την αρχή.Όπως εξήγησα και παραπάνω εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε και να βοηθηθούμε.Τσουτσουνομέτρηση κάνουν στο επίσημο του wot ή στις διάφορες Ελληνικές κλαν.
Έχω όλη την καλή διάθεση να συνεχίσω όπως ξεκίνησα,δηλαδή με καλή πρόθεση.Αν έχεις σκοπό να κάνεις το ίδιο τότε nothing runs at the gypsies.
 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος raziel έγραψε:

Άν σ'έχει κάνει κυνικό τότε να περιμένεις ανάλογη αντιμετώπιση όπως κι έγινε,το ότι ακούγεσαι έτσι είναι το μόνο σίγουρο,ή το διορθώνεις ή να περιμένεις τα δέοντα.
Όλα κουφά ήταν γιατί διάβασες λάθος και γενικά διαβάζεις λάθος από την αρχή.Όπως εξήγησα και παραπάνω εδώ είμαστε για να βοηθήσουμε και να βοηθηθούμε.Τσουτσουνομέτρηση κάνουν στο επίσημο του wot ή στις διάφορες Ελληνικές κλαν.
Έχω όλη την καλή διάθεση να συνεχίσω όπως ξεκίνησα,δηλαδή με καλή πρόθεση.Αν έχεις σκοπό να κάνεις το ίδιο τότε something runs at the gypsies.
 

:p

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rusty_Cookie said:

 

Eπειδή το χω λιώσει οσο κανένα άλλο, οταν είναι ο πυργος γυρισμένος προς εσένα μονο η λωριδα γυρω απ το mantlet τρυπιεται. 

Απ τις 100 μαχες αντε στις 10 να υπάρχει παικτης που να ξερει οτι εκει τρυπιέσαι. Εκεί τον ξεκάνεις με προσοχή και μετά να πας παλι YOLOLOLOL. 

Το πιο αστείο είναι αλλα 220,  που προσπαθούν να με τρυπήσουν με APCR στο παραθυρακι του οδηγού και γω τα σπαω με απλά στον πυργο.

Εκεί φευγει comment στο ALL,  Aimbot doesnt work biatch? GTFO to garage.

 

Από τα 200+ μέτρα και με το σημάδι που έχει η μπουρούχα άντε να πετύχεις low armor point στο IS3 και μάλιστα υπό πίεση και οι 2,δηλαδή εγώ να ρίξω γρήγορη βολή για να μην την αρπάξω κι αυτός να χορεύει προσπαθώντας να γυρίσει το άρμα γιατί τον κυνηγούσαν κι άλλοι κοντινοί

Just now, honda22 said:

:p

Ουπς,μου πήρες ammorack :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

δεν εγινε τιποτα , δικο μου λαθος εξαλλου, σωστη η απαντηση σου

ασχετο αλλα σχετικο δε κολλαω και τοσο με το wn8 περισσοτερο με το wr %

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.