Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Παίζουν παιδάκια/braindead zombies/etc οπως και σε καθε free2play απλά είναι πολύ πιο εμφανές εδω στο WoT γιατί δεν έχει respawn.

Και o δε ξενερωτικότατος matchmaker μάλλον κάνει balancing για να μην υπάρχουν πολλοί stats elites και ξενερώνει το P(L)AYer base που είναι red. αυτό που δεν ρυθμίζεται είναι το προσωπικό σου skill εκτός και αν είσαι braindead φυσικά και κάνεις τα ίδια πραγματα. Απλά το curve εδώ για να φτάσεις σε consistent play είναι λίγο πιο μεγάλο απ όσο νόμιζα.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όσο skilled player και να είσαι αν έχεις 10 κόκκινους ή πορτοκαλοκίτρινους που έχουν μάθει να πηγαίνουν καρφί σ'ένα μέρος και δεν κοιτάζουν καν το minimap και την εξέλιξη της μάχης συνέχεια θα σε πηγαίνει αίμα.Χθες 8 στα 10 παιχνίδια είχα μόνιμα κολλημένο 32-37% win.Σε ένα μόνο μ'έβγαλε με 60 και σε ένα άλλο 70.Βέβαια χθες έβγαζα μπλε και μωβ win8 αλλά το win ratio πήρε την κατηφόρα πάλι.Άλλε μέρες βέβαια πάει πολύ πιο καλά και βγάζει σερί 50-50 παιχνίδια αλλά κι αυτό πάλι είναι πλασματικό όταν χάνεις με 15-2.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ. 

Υπαρχει κατατεθημένη πατέντα της WG για matchmaker που κανονικοποιεί τα στατιστικά σου σαν σύνολο και ανα τανκ.  Αλλά τα στατιστικά δεν τα λένε όλα. Πψ χθες είχα 35% win με το KV3 αλλά πήρα top gun, high caliber και ace.  Γιατί? Γιατί οι άλλοι είχαν 65% και πήγαν yolo mode, μας φαγανε με πολύ drain αλλά εμεινα εγω και 1,5 arty (1 κανονικό 1 afk) και τους καθάρισα γιατι και πάλι παρολο τον κίνδυνο που διετρεχαν μου βγαίνανε φατσα καρτα γιατί βλέπανε 500WN8. 

Να είσαι stat whore είναι καλό, αλλά δεν κάνουν τα στατ τα plays. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου και προτιμώ να είμαι κιτρινοπράσινος και να τους ρημάζω από κει που δεν το περιμένουν αλλά μερικές φορές καταντάει εμετικό.Έχω κερίσει παιχνίδι με 22% αν θυμάμαι καλά κι αυτό γιατί η αυτοπεποίθηση σκοτώνει,τι νόμιζαν οι άλλοι?Ότι θα ποζάρουμε για damage drain?Αλλά είχα συνεχόμενες τιμωρίες,πριν από καιρό μόλις πάτησα στο 51.3 winratio ξαφνικά συνεχόμενα κλαρίνα μέχρι να πέσω στο 50.9.Αφού σταθεροποιήθηκα κάπου στο 51.2 μετά άρχισα ν'ανεβαίνω με κανονικούς ρυθμούς και ήθελα 17 νίκες για το 51.5.
Τώρα θέλω 77 ενώ την Πέμπτη ήταν αυτό το νούμερο στο 91.Θέλω για ψυχολογικούς λόγους να πάω στο 51.5,έτσι για το γαμώτο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

shot_001.jpg
1 και καλό,το VK 45 έκλαιγε,απορούσε πως τον τρυπούσα στον πύργο και στο LFP,το έπαιζε ο mr.Super Armor,το Lowe γυρνούσε υπό γωνία αλλά ήταν σε ανηφόρα ο γκασμάς και είχε το LFP σε κορνίζα.To O-HO μου έριξε 2 ΗΕ και μου έκλασε τα φρύδια,από 230 dmg έκαστη.

Βέβαια τους λυπήθηκα,είχαν ένα πλατούν που γυρνάει σήμερα με ένα GW PANTHER ΚΑΙ 2 Tier 3 και ρημάζουν τις ομάδες,το νού σας

 

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 17/4/2016 at 7:59 PM, astrolabos said:

ΈΛΑ ΑΛΕΚ(Τ)ΟΟΟΟΟ

 

Καταγραφή.PNG

 

_80449360_v2.jpg

 

 

Πας για ΑΤ2 ε ? μιλάμε δεν τρυπάει με τίποτα. έφαγε 2 με το derp του Ο-Ι exp και δεν του έκανε ούτε γρατζουνιά (βέβαια στο πλάι δεν ξέρω τι λέει...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έτσι και την έτρωγε στο καρούμπαλο του commander άκλαφτο θα πήγαινε,βέβαια σε τετ α τετ υπερτερεί των άλλων στο tier του γιατί πρέπει να σημαδεύεις ακριβώς στην καταπακτή και με την ταχυβολία που έχει το ΑΤ2 μέχρι τότε μπορεί να τον κάνει κόσκινο τον άλλο ειδικά αν αστοχήσει

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που το ΑΤ8 έχει τεράστιο weakspot και την τρώει εύκολα από τα άρματα του tier του. Όσο για το ΑΤ15 και την χελώνα θέλουν προσοχή γιατί και τα δύο έχουν το τεράστιο weakspot στο mantle του πυροβόλου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, cna said:

Μόνο που το ΑΤ8 έχει τεράστιο weakspot και την τρώει εύκολα από τα άρματα του tier του. Όσο για το ΑΤ15 και την χελώνα θέλουν προσοχή γιατί και τα δύο έχουν το τεράστιο weakspot στο mantle του πυροβόλου...

Και στο καρούμπαλο επίσης οπότε αν ξεφύγει προς τα κάτω η βολή την αρπάζει στο mantle

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα το μαθαίνω αλλά γενικα μ αρέσει.

Το κανόνι ανάλογο του KV220 στα τιερ του. Τρυπάει μόνο weakspots. Και το θέλει το χρυσαφακι του ενίοτε αν και κουβαλάω 1-2 μόνο. 

Γενικά σαν gameplay εχει αρκετά κοινά με το 220, απλά το σκιλλ των αντιπάλων είναι μεγαλύτερο απ το τιερ 5. Λογικό, τρώω τις σφαλιαρες μου και μαθαίνω.

Tο μεγαλύτερο κοινό είναι οταν οι άλλοι κάνουν autoaim που τότε μπαίνει σε god mode όπως και το 220. Bounce in your face biatch.

Γενικά μαθαίνω ακόμα :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.