Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

3 minutes ago, raziel said:

Έτσι όπως έχουν γίνει οι χάρτες άντε να βρεις φωλιά να κουρνιάσεις,χθες 2 φορές πήρα td και δεν τα ξανακούμπησα.Συνέχεια σε πόλεις μ'έβγαζε.

Στήνεσαι 2 γραμμές πίσω από τα heavies και ό,τι περνάει από το οπτικό σου πεδίο το σκίζεις. Αν πας να παίξεις από κοντά είσαι τελειωμένος. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, astrolabos said:

άσε που στο Himmelsdorf έχουν μαγκέψει όλοι και βαράνε από το κάστρο πάνω

Εκεί μόνο σε 1 σημείο μπορούν να βαρέσουν τα άρτι,δοκίμασε το με το δικό σου και θα δεις πως είναι πολύ δύσκολη η βολή εκεί πάνω

Link to comment
Share on other sites

Αλλά όχι αδύνατη. Κι εδώ παίζει ρόλο η μετακίνηση. Καλά σημεία για arty είναι στην βάση στην αρχή του παιχνιδιού (πιάνεις την εκτεθειμένη πλευρά του κάστρου και σκίζεις όποιον πάει να περάσει πίσω από τους δικούς σου) και, εφόσον καθαρίσουν οι γραμμές του τραίνου, στήνεσαι εκεί που είναι το cap  στις μάχες διεκδίκησης για να πιάνεις και αυτούς που στέκονται πίσω από τα μπάζα...

Έγινε επεξεργασία από cna
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, cna said:

Στήνεσαι 2 γραμμές πίσω από τα heavies και ό,τι περνάει από το οπτικό σου πεδίο το σκίζεις. Αν πας να παίξεις από κοντά είσαι τελειωμένος. 

Με το 10αρι παίζω πιο τολμηρά,πάω μαζί με τους ρώσους και στηρίζω εκεί,αυτοί βγάζουν κεφαλάκι κι εγώ παίζω μέσα από τις τρύπες γιατί με βλέπουν από χιλιόμετρα,έχει και μεγάλο reload για medium,όγκο αλλά μ'αρέσει το άτιμο και δεν του έχω αφιερώσει και το χρόνο που θα έπρεπε για να το μάθω καλύτερα

1 minute ago, cna said:

Αλλά όχι αδύνατη. Κι εδώ παίζει ρόλο η μετακίνηση. Καλά σημεία για arty είναι στην βάση στην αρχή του παιχνιδιού (πιάνεις την εκτεθειμένη πλευρά του κάστρου και σκίζεις όποιον πάει να περάσει πίσω από τους δικούς σου) και, εφόσον καθαρίσουν οι γραμμές του τραίνου, στήνεσαι εκεί που είναι το cap  στις μάχες διεκδίκησης για να πιάνεις και αυτούς που στέκονται πίσω από τα μπάζα...

Ναι,έτσι έχω δει να παίζουν όλοι αλλά με τις yolo επιθέσεις από τις γραμμές άστα να πάνε,όλοι τρενάκι στη μπανάνα και στο λόγο,άντε να κουνηθεί για να φύγει το gw,αλλά πρόλαβα και μπήκα πίσω από το κτίριο στη βάση και περίμενα το cdc που ερχόταν με χιλιόμετρα από τις γραμμές με μία γλυκιά HE χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Αν σε βγάλει στην νότια βάση στήνεσαι αριστερά στην αρχή του διαδρόμου και πιάνεις και πύργο αλλά και (εδώ είναι η φάση) το σημείο που συνήθως κρύβονται οι αντίπαλοι στον δεξιό από το κέντρο της πίστας  διάδρομο. Να παίζει hull down το E-100 και να τρώει αρτιλεριά από εκεί που δεν το περιμένει, αξία ανεκτίμητη. Κάτι αντίστοιχο ισχύει και για την άλλη βάση μόνο που εκεί που πιάνει το arty συνήθως δεν στέκεται κανείς (το ανοικτό πεδίο στην νότια πλευρά του διαδρόμου). Φυσικά, εφόσον το επιτρέπουν οι συνθήκες μπορεί να μπει και σε TD mode το arty...

Έγινε επεξεργασία από cna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε να πάρω τα personal reserves από την επέτειο να ανεβάσω το πλήρωμα γιατί τα 3/4 από το damage από σπλατεριές το παίρνω

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

17 empty slots.Βάζω πρόγραμμα για αγορές σε ξεκλείδωτα που είχα και πούλησα.
Ru251*
obj 263 + 283*
E75*
Leopard PTA -------> Leopard1

M6

Black Prince και σκέφτομαι να πάω για 2 10αρια αγγλικά.

Luchs*

ISU 152 OR 704*
Κάνω και σκέψεις για Ιαπωνικά meds αφού διαβάσω πρώτα τι παίζει.
Με τον αστερίσκο είναι λατρεμένα οπότε θα τα πάρω σίγουρα.Για τα ρέστα περιμένω τη γνώμη σου cna
Πάω να κανονίσω για στεγαστικό δάνειο κι έρχομαι :amen:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17; Εγώ έχω ένα κάρο άρματα (πρέπει να είναι καμιά 15αριά) κι έχω άλλα 20+ ελεύθερα slots. Είχε κάνει κάποτε μια βλακεία η WG την οποία εκμεταλλεύτηκα κατά το δοκούν. :):):)

 

Τελικά πήρα και το cromwell για να θυμηθώ αμέσως πόσο χάλια τα πήγαινα με αυτό το άρμα. Στην τρίτη μάχη αποφάσισα να ξεκινήσω sniping και μετά να συνεχίσω στο καθάρισμα όσων έμειναν αλλά άμα δεν έχεις και ομάδα που να μπορεί να επιβιώσει ούτε το sniping μπορεί να προσφέρει κάτι... 

Προτιμώ το ISU-152 γιατί μπαίνει σε ευκολότερες μάχες με μεγάλες δυνατότητες πρόκλησης τεράστιας ζημιάς στον αντίπαλο. Δεν είναι τυχαίο το γεγονός ότι έβγαλα όλες τις αποστολές στο TD με το ISU. Αντίθετα το obj 704 μπαίνει σε πολύ δυσκολότερες μάχες, αν κι έχει περισσότερη ευκινησία.

Μ6 ή Τ29, οεο; Το Τ29 έχει το προνόμιο του αδιαπέραστου, από μπροστά, πύργου κι αν παιχτεί σωστά τότε μπορεί να κάνει την ανατροπή στο παιχνίδι (όταν φυσικά είναι top tier).

Καλό και το BP αλλά μάλλον θα προτιμούσα το αμέσως προηγούμενο. Έβγαινα με το BP απέναντι στο T29 και για να του κόψω όσα μου έκοβε σε μια βολή έπρεπε να κάνω τάμα ώστε να είναι όλες οι βολές εύστοχες.

Τα Ιαπωνικά meds είναι όπως τα γερμανικά της σειράς Leopard με λίγο χειρότερη ευστοχία, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Αν πας να τα παίξεις στην πρώτη γραμμή τον ήπιες και λες κι ευχαριστώ.

Θα προσέθετα και την επιλογή του VK 45.02 (P) Ausf. B μιας κι έχει εδώ και κάποια update πολύ troll μπροστινή θωράκιση. Ακόμα και 10άρια TD δυσκολεύονται να το τρυπήσουν από μπροστά με απλά βλήματα. Επίσης κοίτα και το KV-2 για το troll gun που έχει...

Έγινε επεξεργασία από cna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω αργότερα το KV2 γιατί δεν τα πάω καλά με τα derp,έχουν άλλο playstyle,αν με παίρνει από χρόνο θα του δώσω ευκαιρία.Το crom όπως είπες είναι πολύ team dependence

άρμα και είναι close combat(γύρω γύρω όλοι και δρόμο),τώρα για sniping εξαρτάται από πολλά γιατί κι ο κύκλος του είναι κομματάκι δυσκοίλιος.

Όντως στο 704 πήγαινα καλά αλλά έριχνα και κάτι καντήλια που κοκκίνιζαν τα πόμολα.Μάλλον ISU για τρολλ και αποστολές.

Το Μ6 και το Τ29 θ'αγοραστούν μάλλον και τα 2,έτσι και σε βγάλει top tier και τα 2 γυρίζουν παιχνίδι.Το BP θα το πάρω για να συνεχίσω τη σειρά,σιγά μη το κρατήσω το αεροβόλο.

Ιαπωνικά απορρίφθηκαν,αν είναι έτσι όπως τα λες προτιμώ τα SS.

To VK όντως,όταν το έβλεπα άλλαζα δρόμο και αν το ξανάβρισκα δεν έβγαινα για βολή παρά μόνο αν τον είχα προφίλ ή κώλο.
Βάζω μπρος πρώτα για το ISU γιατί με τα Ε25,122-44 και jagpanther αποστολές για το 55Α δεν βγαίνουν

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ Χρίστο καθόλου,η ένστασή μου είναι στον παπάρα,κλαίγεται που έφαγε χρυσές από Ε25 στο MatildaBP,αφού το πήρε ο νουμπάς μόνο και μόνο για τη θωράκισή του και είμαι σίγουρος πως το Ε25 τον βαρούσε από μακρυά.Κι εγώ χρυσές θα του έριχνα.Ανοίγουν νήμα για μίρλα,δεν ξέρουμε υπό ποιές συνθήκες άρπαζε τις χρυσές.Δες για τι άρματα μιλάει,πλην του comet έχουν όλα πολύ καλή θωράκιση για το tier τους και τα αντίπαλα που αναφέρει θα βγάλουν ζόρι για να τον τρυπήσουν από μπροστά οπότε φυσικό είναι να φορτώνουν χρυσές.
Το Ε25 από απόσταση και με λίγη κλίση να έχει ο άλλος τα βρίσκει σκούρα.
Αν είναι στα χασομέρια κι έχω αντιπάλους στο cap ή πηγαίνουν γι αυτό θα φορτώσω χρυσές.

Μην το ψάχνεις,εδώ βλέπεις να λένε ότι θα κάνουν report γιατί έφαγαν χρυσή,έχεις την εντύπωση πως ένας νορμάλ παίκτης θα καθίσει να γράψει στο φόρουμ για τις χρυσές?

Το παιδάκι έχει iq αβοκάντο.Μην τυχόν και κλάσει ο QB και δεν τη μυρίσει.

Αυτός είναι ικανός να κράξει T62 γιατί βαράει apcr.

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλα αυτά θυμάμαι κάποιες φάσεις που γώνιαζα έτσι, γώνιαζα αλλιώς και αποτέλεσμα δεν είχε καθώς το bonus στο piercing ήταν πολλαπλάσιο του γωνιάσματος. Όπως πχ αν βάλει χρυσές το Τ110Ε4 τότε ό,τι και να κάνει το Ε100 ή το Maus θα κάτσει να φάει το damage (μιλάμε για 330+ armor piercing).

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, cna said:

Παρ' όλα αυτά θυμάμαι κάποιες φάσεις που γώνιαζα έτσι, γώνιαζα αλλιώς και αποτέλεσμα δεν είχε καθώς το bonus στο piercing ήταν πολλαπλάσιο του γωνιάσματος. Όπως πχ αν βάλει χρυσές το Τ110Ε4 τότε ό,τι και να κάνει το Ε100 ή το Maus θα κάτσει να φάει το damage (μιλάμε για 330+ armor piercing).

Εντάξει,εκεί λογικότατο είναι.Αλλά με το cromwell αν συναντούσα κι εγώ το sentinel ή κάποιο αντίστοιχα χοντράδι θα κερνούσα χρυσάφι.Δεν θα καθόμουν να φάω ammorack για να μην κλαφτεί η κάθε πουλάρα.Προχθές ήμουν με το E5,τρώω την πρώτη από IS7,ammorack,το φτιάχνω,τρώω τη δεύτερη από obj 140,ammorack.Γαμημένη Σταλινγκραντ σε σημμείο που δεν μπορούσα να κάνω hull down και ο 2 οι τύποι σε platoon και εν κινήση.Βρώμισε aimbot.Το γυρνάω κι εγώ σε χρυσές,φωτιά στο 140 και ammorack στο IS7 γιατί έκανε μια βδομάδα διακοπές στην κάθε βολή και μετά έκραζαν στο chat.Μπλε και τα 2 τα κορίτσια κι από το ξύλο έγιναν μαρέν.Μετά ξέρεις,έτρεχα για θεραπείες.

Μην το ψάχνεις,γεμάτο τέτοιους είναι το παιχνίδια,όλα δικά τους τα θέλουν.Εδώ ξέρω Ελληνική clan (πρώην clan μου κιόλλας) που όλοι αγόρασαν aimbot και όποτε τους πετυχαίνω αντίπαλους τους λούζω με χρυσές και κράζουν κι από πάνω.Αυτός ήταν και ένας από τους λόγους που έφυγα από δαύτους,υπεροψία και εγωισμός στο έπακρο.
Κοίτα να δεις που το spall liner θα του γυρίσει σε καλή επένδυση του astrocat

https://ritastatusreport.live/2016/04/11/11042016-qa/

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, astrolabos said:

Μπλιάχ.
Άντε μην παρατήσω κάνα δίμηνο το wot και πως να τα κάνω wallpapers και τελειώσω και τα ιμητελή θα το κάνω να πάει στο ΙΕΚ Ξυνή το γατάκι.
Έχω αφήσει στη μέση,LOWE,JAGPANTHER,SU 152 και Ε100

https://www.flickr.com/photos/64783568@N04/

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.