Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

πριν 8 λεπτά, το μέλος astrolabos έγραψε:

Ασε ρε μλκ, ξεκινάει μάχη, είμαι με το IS3, μου σκάει μια ένα GW Panther και με κατεβάζει μονόχιτο 1500 hp dmg ****** το ******** που τον ********** τον *********

U definetly mad, Y U mad? Dont be mad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι Χριστάρα,η μέρα μας ήταν χθές.Άστρο δεν ήσουν εσύ το is3 που την άρπαξε χθες γιατί είχε μόνο 800 hp,αχαχαχαχαχ σε μαλακό έδαφος όταν προχωράς κανονικά θέλει μία μέρα να στρίψει,όχι επιτόπου που κάνει μια βδομάδα.Στην ουσία δεν έστριβε,ποζάρισε

3 hours ago, astrolabos said:

Ασε ρε μλκ, ξεκινάει μάχη, είμαι με το IS3, μου σκάει μια ένα GW Panther και με κατεβάζει μονόχιτο 1500 hp dmg ****** το ******** που τον ********** τον *********

Λες ξεκινάει η μάχη,έριξε τυφλή ή μιλάς για το 2ο λεπτό που σας έχουν ανάψει τα scouters.Καταρχήν έτσι και υπάρχει άρτι και μάλιστα μεγάλο θα χώνεσαι στα κτίρια,δεν θα κάνεις αγροτουρισμό,Ειδικά για 7άρια άρτι είναι ότι πρέπει το is3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εάν ήμουν με μεγάλο arty στην θέση αυτού που έκανε πιο γλυκό το παιχνίδι του @astrolabos θα χρησιμοποιούσα AP shell. Όχι τίποτις άλλο, απλά για να έβλεπα πόσο πιο σπασμένος θα ήταν που θα έπρεπε να συνεχίσει το παιχνίδι με (+ -) 50hp.

 

Για όσους παραπονιούνται για τον ήχο που βγάζουν τα πυροβόλα απολαύστε (μετά το 6ο λεπτό) τον ήχο του πυροβόλου του M48/A5-MOLF (Patton):

 

Ακούγεται λίγο "τζούφιο" ε;

BTW έχει κανείς καμία υποψία για τον τύπο του βλήματος που χρησιμοποιείται στην εν λόγω βολή;

Έγινε επεξεργασία από cna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος raziel έγραψε:

Λες ξεκινάει η μάχη,έριξε τυφλή ή μιλάς για το 2ο λεπτό που σας έχουν ανάψει τα scouters.Καταρχήν έτσι και υπάρχει άρτι και μάλιστα μεγάλο θα χώνεσαι στα κτίρια,δεν θα κάνεις αγροτουρισμό,Ειδικά για 7άρια άρτι είναι ότι πρέπει το is3

Ξεκινάω Pilsen στο πάνω μέρος και πάω προς τα δεξιά, εκεί που είναι τα κτίρια. Φτάνω στη πρώτη γωνία, πάω να βγώ να βαρέσω ένα IS που ήταν 300m μακρυά μου και μου τη σφύριξε και έληξα.

Δεν είχε κλείσει λεπτό όταν την έφαγα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, honda22 said:

Μπορεί να είναι χρυσή :hehe:

Yup, HEAT είναι (κοίλου γεμίσματος). Αυτό το μουτσούνι μπροστά είναι ουσιαστικά ο πυροκροτητής. Πείτε μου τώρα πώς είναι δυνατόν ένα βλήμα HEAT να κάνει bounce ενώ χτυπάει υπό γωνία την θωράκιση (ουσιαστικά η γωνία προσβολής είναι άσχετη εκτός κι αν είναι στο φάσμα 150 - 180 μοίρες).

 

@astrolabos Ήταν στημένος ακριβώς απέναντι και είχε σκοπεύσει από την αρχή του παιχνιδιού στο σημείο εκείνο από όπου βγήκες. Επειδή τα κτίρια έχουν μεγάλα ανοίγματα στην συγκεκριμένη πίστα σε είχαν δει μόλις πέρασες μπροστά από το κτίριο. Από εκεί και μετά ήταν θέμα να κάνεις το σφάλμα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, cna said:

Yup, HEAT είναι (κοίλου γεμίσματος). Αυτό το μουτσούνι μπροστά είναι ουσιαστικά ο πυροκροτητής. Πείτε μου τώρα πώς είναι δυνατόν ένα βλήμα HEAT να κάνει bounce ενώ χτυπάει υπό γωνία την θωράκιση (ουσιαστικά η γωνία προσβολής είναι άσχετη εκτός κι αν είναι στο φάσμα 150 - 180 μοίρες).

 

@astrolabos Ήταν στημένος ακριβώς απέναντι και είχε σκοπεύσει από την αρχή του παιχνιδιού στο σημείο εκείνο από όπου βγήκες. Επειδή τα κτίρια έχουν μεγάλα ανοίγματα στην συγκεκριμένη πίστα σε είχαν δει μόλις πέρασες μπροστά από το κτίριο. Από εκεί και μετά ήταν θέμα να κάνεις το σφάλμα.

Στο greek armor δεν έχει rng καρντιά μου γι αυτό και είναι οι καλύτεροι αρματιστές στον κόσμο,στο wot έχει με τα φορτηγά

2 hours ago, cna said:

Yup, HEAT είναι (κοίλου γεμίσματος). Αυτό το μουτσούνι μπροστά είναι ουσιαστικά ο πυροκροτητής. Πείτε μου τώρα πώς είναι δυνατόν ένα βλήμα HEAT να κάνει bounce ενώ χτυπάει υπό γωνία την θωράκιση (ουσιαστικά η γωνία προσβολής είναι άσχετη εκτός κι αν είναι στο φάσμα 150 - 180 μοίρες).

 

@astrolabos Ήταν στημένος ακριβώς απέναντι και είχε σκοπεύσει από την αρχή του παιχνιδιού στο σημείο εκείνο από όπου βγήκες. Επειδή τα κτίρια έχουν μεγάλα ανοίγματα στην συγκεκριμένη πίστα σε είχαν δει μόλις πέρασες μπροστά από το κτίριο. Από εκεί και μετά ήταν θέμα να κάνεις το σφάλμα.

Το ότι έπρεπε να σκάσει με το άγγιγμα δεν λέει κάτι στην wg,ανίθετα,όσο bounce κάνουν τα heat shells than more money for belarus

Link to comment
Share on other sites

πριν 19 ώρες, το μέλος honda22 έγραψε:

Ρε μας φωνάζουν στους τελικούς. Πού είστε; :p

 

https://www.twitch.tv/wgleu

Καλά οι Hellraisers είχαν τον Φάνη Γκέκα στην ομάδα.

Και σαν διοργάνωση ήταν πάρα πολύ shitty σε σχεση με αυτές των LoL/DoTa. Ελπίζω να βελτιωθούν γιατι αυτο που είδα σαν σύνολο ήταν κάτω του μετρίου.

Υ.Γ.

Kαι ασε που δώσανε κωδικό για Lowe και δε δουλευε. Τουλαχιστο τσιμπησα 1 μερα premium :hehe: 

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τα νέα του Σ/Κ. Κατάφερα να βγάλω και την 15η αποστολή για SPG (έχω βγάλει ήδη τις αποστολές για TD με το ISU-152) στον δρόμο για το Τ28. To M53/M55 κάνει καλή δουλειά και το mod με το third person camera για SPG ακόμη καλύτερη, απλώς θέλει λίγες μάχες μέχρι να εξοικοιωθεί κανείς με την σκόπευση.

Από την άλλη μεριά στα lights είμαι στην αποστολή που πρέπει να αποκαλύψω ή να κάνω ζημιά σε 2 SPG. Ε, από τις 60 μάχες μόνο οι 5 είχαν SPG και σε αυτές ήταν μόνο 1. Να δω πότε θα την βγάλω την ρημάδα. Στα meds θα πρέπει να βάλω φωτιά σε βαρύ άρμα τουλάχιστον 1 tier μεγαλύτερου από εμένα αλλά τα μόνα meds που έχω είναι premium, τα οποία μάλιστα σχεδόν ποτέ δεν βλέπουν μεγαλύτερο tier από αυτό που είναι. Στα heavies θα πρέπει να κάνω ζημιά 2.000HP (σχετικά εύκολο) αλλά ταυτόχρονα θα πρέπει να έχω συμμετοχή σε επιτυχή κατάληψη βάσης ή πόντους υπεράσπισης βάσης, πράγμα επίσης δύσκολο μιας και στις ημέρες μας όλοι πάνε για το (allahu akbar) kill all...

@raziel: το Τ28 βγάζει φράγκα ή μπα;

Έγινε επεξεργασία από cna
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,στις αποστολές με το light βγάλε όσες μπορείς μόνο και μόνο για τα φράγκα και τα αναλώσιμα εκτός αν θέλεις να πάρεις όλα τα section για να πάρεις και την πέμπτη γκόμενα.Αφού έχεις μεγάλο τίερ άρτι βγάλε αυτές,εγώ που είμαι νουμπάς σε αρτι τις κατάφερα.
Στα light είναι πολύ map depented,το ξέρεις πολύ καλά ότι έχεις 2-3 χάρτες + τα άλλα lights που θα σου φάνε assistant.Τα άρματα που δίνουν όσο είχα το stug και όσο έχω αυτό δεν είναι premium,είναι απλά elite,με το 28 βάζω χρυσές γιατί από τις πρώτες μάχες ένιωσα το penetration λίγο κουκουρούκου,σημάδευα εκεί που θα έπρεπε όχι απλά να περάσει αλλά να του βγεί και από την άλλη και άκουγα "we didn't even scratch him".Αν περάσει η βολή κόβει 350άρια.Καλός sniper,λίγο πιο γρήγορο σε ταχύτητα από το LOWE :P.
To μόνο καλό που βρήκα είναι η τρολλ θωράκιση(σχήμα).Παντού επικλινής με αποτέλεσμα πολλές και ειδικά μακρυνές βολές αντιπάλων να σου κλάνουν τα φρύδια.Εφτάρι άρμα για να σε τρυπήσει πάνω από 100 μέτρα ειδικά αν δεν φαίνονται τα πλαινά πολυβόλα σου θα φτύσει αίμα.Θα σου αρέσει μόνο σε λίγες μάχες,εγώ μάλλον θα το κάνω κέρματα.
Γενικά από φράγκα δεν τόχει.Άσε που θέλεις και gasoline μήπως και καταφέρει και στρίψει.Είναι base td, ούτε καν 2ης γραμμής.Αράζεις δίπλα από τη βάση και ότι έρθει.
Τώρα κατάλαβα ότι τελείωσες τις spg,βγάλε όλες τις άλλες και άσε τα lights,θα σου βγει η πίστη.
Έχω έναν οδηγό που λέει με τι άρματα να παίξεις τις αποστολές και με βοήθησε πολύ,θα τον σηκώσω αργότερα που θα πάω σπίτι.Από meds με τις φωτιές αν θυμάμαι καλά την έβγαλα με το crom με χρυσές.
Στα βαρειά αυτήν με τη βάση θα την παίζεις με μικρά heavies που είναι σχετικά εύκολο να πας μαζί με τους άλλους anal akbar,ξέρεις ... εκείνους τους πολεμισταράδες που πάνε καρφί για το cap ακόμη και με O-I.Μου πήρε καμιά 10ρια παιχνίδια και βγήκε με το KV85.
Αν έχεις black prince θα σε βοηθήσει σε αρκετές που θέλουν block dmg

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

Μωρέ το έχω σκοπό να πάρω το cromwell αλλά το Σ/Κ είχε προσφορά -50% σε εξοπλισμό και τα έφαγα εκεί...

Επίσης πρέπει να μαζέψω φράγκα για να (ξανα)πάρω το Maus ή το Ε100 ώστε να βγάλω την 15η στα heavies που θέλει 8.000 άθροισμα dmg (που κάνω + αυτό που αποσβαίνει η θωράκιση)...

Έγινε επεξεργασία από cna
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, cna said:

Μωρέ το έχω σκοπό να πάρω το cromwell αλλά το Σ/Κ είχε προσφορά -50% σε εξοπλισμό και τα έφαγα εκεί...

Επίσης πρέπει να μαζέψω φράγκα για να (ξανα)πάρω το Maus ή το Ε100 ώστε να βγάλω την 15η στα heavies που θέλει 8.000 άθροισμα dmg (που κάνω + αυτό που αποσβαίνει η θωράκιση)...

Με το IS7 την έβγαλα αυτήν σχετικά εύκολα,ειδικά άν έχεις ντομάτες απέναντι τρέχα και πάρε πόζα hull down και άστους να βαράνε.
Η θα μπούμε από skype εγώ με τα παιδιά από δω σε πλατούν κι εσύ σόλο και θα σου κάνουμε rig κάτι τέτοιες.Είναι σχετικά εύκολο να μας πετάξει αντίπαλους και να σου τραβάμε dings μέχρι αύριο

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με έχει βάλει στο μάτι η WG  με αποτέλεσμα να είμαι συνήθως στην μεριά με τις τομάτες... Ούτε μανάβης να ήμουν. 

Τώρα που είπες για πόζα: αυτοί οι μωβ με τα papertanks (amx30-30B, Skoda κλπ) πόσο τρελοί είναι που παίρνουν πόζα ενώ υπάρχει SPG στο παιχνίδι; Το Σάββατο έφαγα έναν Τσέχο μωβιουδάρι με amx30 (oneshot) και γύρισε και μου την είπε κιόλας ο μπάμιας επειδή είμαι Έλληνας (του στυλ αντί να παίζεις WoT βγάλε λεφτά να μας πληρώσεις τα δανεικά)...

Έγινε επεξεργασία από cna
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cna said:

Εμένα με έχει βάλει στο μάτι η WG  με αποτέλεσμα να είμαι συνήθως στην μεριά με τις τομάτες... Ούτε μανάβης να ήμουν. 

Τώρα που είπες για πόζα: αυτοί οι μωβ με τα papertanks (amx30-30B, Skoda κλπ) πόσο τρελοί είναι που παίρνουν πόζα ενώ υπάρχει SPG στο παιχνίδι; Το Σάββατο έφαγα έναν Τσέχο μωβιουδάρι με amx30 (oneshot) και γύρισε και μου την είπε κιόλας ο μπάμιας επειδή είμαι Έλληνας (του στυλ αντί να παίζεις WoT βγάλε λεφτά να μας πληρώσεις τα δανεικά)...

Σ'αυτά τα ζώα απαντάς με της εξής ατάκα : give us money to drink coffee.Αυτοί είναι καλομαθημένοι να μένουν πίσω γραμμή για να κάνουν στατς,όσοι μωβ έχω δει ειδικά με med τέρμα πίσω,άλλοι τραβάν κουπί κι αυτοί χτίζουν win8.Καλά τον ξηγήθηκες.
Εδώ είσαι,δεν τα έχει όλα σ'αυτή τη σελίδα,δίνει λινκς.Με τα κίτρινα γράμματα είναι το άρμα που έκανε την αποστολή

http://forum.worldoftanks.com/index.php?/topic/419815-98-t28-concept-personal-mission-clarification-and-tips-thread-plus-thread-links-for-the-t-55a-and-obj-260/

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.