Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

πριν 1 ώρα, το μέλος cna έγραψε:

Κοίτα μερικές σελίδες πίσω. Κάναμε την ανάλυση όταν ήθελε ο astrosomething να πάρει premium...

 

Καταλήξατε στο οτι τα heavies είναι ψιλο-gtp και πήρε μουτζ ο αστρος.

 

Εγώ απο ΜΤ μονο T34 εχω παίξει με σχετική επιτυχία, οποτε δε ξερω αν το μουτζ θα μπορέσω να το αξιοποιήσω.

Γενικά θελω κατι σαν το church που ομως να βγάζει πιο πολλά λεφτα ανα game.  

 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, cna said:

Ή τα ξηλώνεις ή τα πουλάς μαζί με το άρμα. Μέχρι πριν αποκτήσω χρυσό στο παιχνίδι (που πλέον αποκτάς και μέσω αποστολών που βάζει κατά καιρούς η WG) όλα αυτά τα πουλούσα μαζί με το άρμα και τα αγόραζα πάλι για το επόμενο. 
Δύσκολο θέμα τα γαλλικά. Τα light τα έχουν nerfάρει όσο δεν πάει αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος να ξεκλειδώσεις τα meds, οπότε αναγκαστικά θα τραβήξεις το κουπί... Κάποτε με το amx 13 90 έκανα παπάδες (ναι, το έπαιζα και σαν med) αλλά πλέον ούτε για scout δεν κάνει καλά καλά (και μου λείπουν 30.000 exp για να ξεκλειδώσω το amx 30)...

@raziel : δεν είπα να μην πάρει δίχτυ αλλά ότι το δίχτυ δεν κάνει τίποτα όσο είναι εν κινήσει...

Το ξέρω αδερφέ,απλά το διεύρυνα λίγο μην το νομίσει ο colt αυτό και βάζει δίχτυ μόνο στο ψάρεμα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Rusty_Cookie said:

 

 

Γενικά θελω κατι σαν το church που ομως να βγάζει πιο πολλά λεφτα ανα game.  

 

και να μην έχεις δίπλα σου κάποιους και κλέβουν τη δόξα .... :whistling:  btw το με  churchill έχω τις καλύτερες επιδόσεις μέχρι τώρα..

Link to comment
Share on other sites

πριν 56 λεπτά, το μέλος cna έγραψε:

Δοκίμασε το IS-6...

To εχει δοκιμάσει κανείς απο εδω?

 

Στα ιντερνετς οι μισοι το κραζουν οι μισοι το θαυμάζουν, οπως και καθε τανκ και δε βγάζω ακρη.  

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δοκιμάσει σε test server. Από θωράκιση είναι αρκετά καλό και με λίγο γώνιασμα θα φτύσουν αίμα για να το τρυπήσουν. Το πυροβόλο από την άλλη είναι χάλια. Ουσιαστικά είναι ένα tier 8 churchill. Αν θες πυροβόλο καλής διατρητικότητας τότε κοίτα το Τ34 αλλά εκεί θα στα χαλάσει η θωράκιση...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, cna said:

1. Ναι, μόνο με χρυσό. Υπάρχει τρόπος να το παρακάμψεις εάν έχεις ανεβάσει αρκετά το 1ο Skill ή τα skills γενικότερα. Επιλέγεις εκπαίδευση στο 75%, μετά κάνεις drop το/τα skills οπότε με το απόθεμα experience που δημιουργείται πάει το πλήρωμα στο 100% και μετά ξαναβάζεις τα skills.

 

2. Η ειδοποίηση ισχύει για 10 δεύτερα αλλά αυτό μόνον εφόσον στην θέση που θα πας δεν σε βλέπει ο scout. Αν σε βλέπει τότε είναι σίγουρο ότι είσαι ακόμη φωτισμένος. Γενικότερα θα πρέπει να κινείσαι στην λογική ότι ο εχθρός μπορεί να σε βλέπει όλη την ώρα...

1) το καλο πληρωμα παντα παει στα μεγαλα τιερ. στα προηγουμενα απλα παρε 75% αν κρατησεις το αρμα.

 

2) 10 δευτερα μαξ αν εισαι πισω απο καλυψη (οι νεκροι παίχτες δε μετρανε).

5 hours ago, astrolabos said:

Himmelsdorf πχ. Δε ξέρω που να πάω

περιμενεις μεχρι να δεις που θα πανε οι αλλοι και μετα βγαινεις για κιλ  ή κατσε γραμμες - λοφο

4 hours ago, colt3003 said:

ffffff.... τσάμπα έδωκα μισό μύριο δηλαδή ??? τα αγόρασα μόνο για αυτό. Σε TD τα βλέπω, (αν δεν μπορω να τα ξαναπουλήσω) και να δούμε...

κρατα τα χρειαζονται σε td arty klp

exei + αποστολη 25 νικες μεχρι αυριο και δωρο οπτικα btw.

 

εχετε teamspeak?

 

____________________________________

Διαβαστε ολοι αυτο  http://wiki.wargaming.net/en/Battle_Mechanics

να καταλαβετε τι παιζει...

 

Για το premium αρμα που ρωτησε ο rusty νομιζω, νομιζω το is6 δεν ειναι ασχημη επιλογη , εχει καρκινιαρικο κανονι ναι και πρεπει να κλεισει ο κυκλος + στοχευσεις weakpoint για να περασεις ευκολα βολες.

 

Βασικα θα σου προτεινα να εξικοιωθεις περισσοτερο στο tier 8 με καποιο αρμα σου (αν δε κανω λαθος δεν εχεις) παρα να παρεις ενα τωρα.

Μακρυα απο t34 (αν δε ξερεις τι σημαίνει hulldown)  , lowe (mapa)  , fcm ( ειναι δυσκολο αλλα πολυ καλη επιλογη εχει και limited matchmaking opos to is6) . Παρε ενα 6αρι premium βγαζουν αρκετα καλα λεφτακια και τα χρησημοποιεις σε strongholds klp ( cromwell b,skoda t40 etc)

Έγινε επεξεργασία από SirDiman
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μάζεψα τα φράγκα για το ΟΗΟ, μπαίνω πρώτο και παρθενικό game με 90% πλήρωμα απ το ΟΝΙ,  ετσι για το καλο, και τρώω στα μουτρα 24% winchance, GG λεω κατάλαβα, χαρηκα. 

 

 

Spoiler

 

2nkuhi1.jpg

 

e0lva0.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sirdiman ts δεν παίζει και μιας κι έκανα φορμάτ θα ξαναφτιάξω στο raidcall κανένα room (σκάσε αστρολάβε,αυτή τη φορά με σωστό όνομα).
Τράβα μπισκότε στα γιαπωνέζικα να δεις τη γλύκα με το oho.Δοκίμασε να παίξεις με σωστά heavies που έχουν πιο ενεργό ρόλο στο παιχνίδι.
Μην βιάζεστε ρε σεις ν'ανεβείτε tier και μάλιστα σε heavies που σε αρκετά games η ομάδα βασίζεται πάνω σας για ν'αντέξετε το ξύλο και να κάνουν δουλειά τα meds και τα tds.Αν δεν ξέρετε να παίζετε υπό γωνία,hull down και που να σταθείτε στο χάρτη κρεμάτε όλη την ομάδα.Χθες μπήκα σε παιχνίδι με το E50M (Murovanka map) και 2 Ε5 πλατούν από τη λαχαναγορά με win8 800 πήγαν και στήθηκαν στην κόκκινη γραμμή μαζί το fv το td. και άλλα 2 meds λίγα μέτρα μπροστά τους.
Εγώ έτρεξα κλασσικά πιο μπροστά και αριστερά στη γνωστή θέση που πέφτει το ξύλο.Οί άλλοι προσπαθούσαν να βολευτούν στους καναπέδες τους τέρμα πίσω.Ούτε γκιχ δεν έβγαλα.

Να προσθέσω ότι και τα scouts πήγαν από την άλλη πλευρά αντί να μοιραστούν.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι πως πρέπει να μάθετε σωστά το ρόλο σας στην ομάδα με το εκάστοτε άρμα που οδηγείτε.
Πάλι χθες με το Ε50Μ ενώ μας έδινε 31% στήθηκαν σωστά τα βαρειά και έκαναν drain dmg με αποτέλεσμα να μείνουν στους αντίπαλους 2 jgp100,1 foch και τα 2 άρτι.Εμείς με εμένα full health ένα wz 121 σακατεμένο και 1 Ε5 με μισή ζωή.Εγώ σχεδόν πίσω στη βάση μας,αφού τους έκαναν οι άλλοι να κοιτάζουν προς τη βάση μας ξεκινάω την τρεχάλα και τους βγαίνω στον κώλο.Παίζω σφαλιάρες με το ένα JAG και μου κάνει 2 dings και ορμάει.Γύρω γύρω όλοι και dead.Ερχόταν και ο κολλητός του αλλά μιας και τους άναψα όλους έπιασαν δουλειά οι καρκινιάρηδες με τα άρτι.Φεύγω παραπέρα,καθαρίζω και τα 2 άρτι και τελείωσα με 4500 dmg.Σε όλη τη διάρκεια που περίμενα την κατάλληλη ευκαιρία συνέχεια μου κλικάριζαν οι σύμμαχοι τη θέση μου για να πάω να ψοφήσω γιατί έτσι απλά ήθελαν.

Απλά τους γράφετε στα τρυφερά σας και κρίνετε εσείς πότε και πως θα παίξετε.Όσο ασχολείστε με το chat και δίνετε σημασία στο εκάστοτε wannabe fc τότε απλά είστε ήδη νεκροί και δεν το ξέρετε.

Μετά ο καρκινιάρης με το άρτι που με κλικάριζε σε πμ μου είπε gj κι εγώ του έριξα τα γνωστά γαλλικά μου.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, raziel said:

Απλά τους γράφετε στα τρυφερά σας και κρίνετε εσείς πότε και πως θα παίξετε.Όσο ασχολείστε με το chat και δίνετε σημασία στο εκάστοτε wannabe fc τότε απλά είστε ήδη νεκροί και δεν το ξέρετε.

 

Εκτός κι αν σε λένε @astrolabos και πας με το Τ37 να φας το IS4... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, cna said:

Εκτός κι αν σε λένε @astrolabos και πας με το Τ37 να φας το IS4... :p

Όχι,απλά παίρνει πόζα με το hellcat απέναντι από το ΟΙ που έχει φορτωμένη την εκρηκτική   ------> escape------>back to garage-------> next battle.
Ή σαν τον άλλον που εγώ ήμουν στο cap με το OI και έρχεται το Τ34 το ρώσικο με φόρα και με ραμμάρησε,ακόμη τον ψάχνουν

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@raziel

Ποια είναι τα σωστά heavies ρε μάστορα;

Γιατί το IS4 line είναι οικτρό απλά μέχρι το kv3.

Δε θέλησα να παίξω με το καρκινο-ΚV1S και έφαγα στη μάπα τους ακόμα μεγαλύτερους καρκίνους τελικά.

Νιώθω συνέχεια σαν να παίζω προμο με Zelean στο λολ. :(

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rusty_Cookie said:

@raziel

Ποια είναι τα σωστά heavies ρε μάστορα;

Γιατί το IS4 line είναι οικτρό απλά μέχρι το kv3.

Δε θέλησα να παίξω με το καρκινο-ΚV1S και έφαγα στη μάπα τους ακόμα μεγαλύτερους καρκίνους τελικά.

Νιώθω συνέχεια σαν να παίζω προμο με Zelean στο λολ. :(

Καλά, πιάσε το KV-4 και θα αλλάξεις άποψη...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Rusty_Cookie said:

@raziel

Ποια είναι τα σωστά heavies ρε μάστορα;

Γιατί το IS4 line είναι οικτρό απλά μέχρι το kv3.

Δε θέλησα να παίξω με το καρκινο-ΚV1S και έφαγα στη μάπα τους ακόμα μεγαλύτερους καρκίνους τελικά.

Νιώθω συνέχεια σαν να παίζω προμο με Zelean στο λολ. :(

Tiger-T29-T10-E75-E5-TIGER II (χμμ ανάλογα με το mm,ή θα το μισήσεις ή θα το λατρέψεις) KV85-KV1.

Εγώ πάντως από heavies κράτησα το IS3 μήπως και χρειαστεί κάποτε,Τ10,to T29 θα το ξαναγοράσω,το Ε5 το KV85 και το ΟΙ.

Έχω εστιάσει στα meds πλέον

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσθέτω KV-4 & ST-I. Πολύ καλό armor και καλό πυροβόλο και τα 2. Το TigerII θα σου φάει αναγκαστικά ένα module για να βάλεις προστασία της δεξαμενής καυσίμων. Με το παραμικρό πιάνει φωτιά. Το Ε-75 από την άλλη είναι αρκετά καλό κι αν ξέρεις να το προσέχεις στο γώνιασμα μπορείς να κάνεις πολλή ζημιά. Από tier9 επίσης αρκετά καλό και το M103...

 

Όσον αφορά τα meds ρώσικα και πάλι ρώσικα. Αν καταφέρεις να βγαίνει μόνο ο πυργίσκος τότε δεν φοβάσαι τίποτα... Φυσικά από tier9 και πάνω...

Έγινε επεξεργασία από cna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, cna said:

Προσθέτω KV-4 & ST-I. Πολύ καλό armor και καλό πυροβόλο και τα 2. Το TigerII θα σου φάει αναγκαστικά ένα module για να βάλεις προστασία της δεξαμενής καυσίμων. Με το παραμικρό πιάνει φωτιά. Το Ε-75 από την άλλη είναι αρκετά καλό κι αν ξέρεις να το προσέχεις στο γώνιασμα μπορείς να κάνεις πολλή ζημιά. Από tier9 επίσης αρκετά καλό και το M103...

Σωστά,απλά δεν τα έχω παίξει γι αυτό και δεν πρότεινα,τώρα είμαι στο kv3 που επίσης μοιράζει πόνο,το 103 εμένα δεν μου έκατσε καλά στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, raziel said:

Σωστά,απλά δεν τα έχω παίξει γι αυτό και δεν πρότεινα,τώρα είμαι στο kv3 που επίσης μοιράζει πόνο,το 103 εμένα δεν μου έκατσε καλά στα χέρια μου.

Ε, ρώτα και κανέναν που έχει ξεκλειδώσει σχεδόν όλα τα tier10 heavies... :p Μου λείπουν μόνο τα Γιαπωνέζικα/Κινέζικα αλλά δεν καίγομαι κιόλας είναι η αλήθεια...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, cna said:

Ε, ρώτα και κανέναν που έχει ξεκλειδώσει σχεδόν όλα τα tier10 heavies... :p Μου λείπουν μόνο τα Γιαπωνέζικα/Κινέζικα αλλά δεν καίγομαι κιόλας είναι η αλήθεια...

Και καλά κάνεις,μία βόλτα στο φόρουμ θα σε πείσει.Εγώ ψήνομαι να ξεκινήσω και τα λούγκρικα(Brits)

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά καλά είναι και αυτά αλλά όχι τόσο καλά όσο ήταν στην πραγματικότητα. Το Conqueror είχε και μπιπ τα armor αλλά στο παιχνίδι το έχουν κάνει χαλβά. 

Στα κινέζικα έχω φτάσει μέχρι το tier8 στα heavies και τολμώ να πω ότι το 110 είναι μια καλή επιλογή αντί του is3, κυρίως λόγω του μικρότερου χρόνου για reload...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.