Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

18 hours ago, astrolabos said:

τέτοιο aiming βλέπω στο SU-85B

Ναι ναι και που να δεις από το su 122-44 ή το T28-F30 που τετραγωνίζουν τον κύκλο.Τα έχουμε πει,το 122-44 είναι close combat TD.Καλό κύκλο θα δεις σε ρώσικο TD μόνο στο 122-54 και στο obj263 το κάμπριο

Link to comment
Share on other sites

να πω λίγο και εγώ ο αρχάριος το δικό μου Low level experience...

είμαι με το Μ3 και τα PzIII (χωρίς να γνωρίζω αν το σκέφτομαι σωστά  θέλω να ασχοληθώ περισσότερο με τα γερμανικά και αμερικάνικα άρματα και αργότερα με ρώσικα. Δεν ξέρω τι στυλ ταιριάζει (tank destroyer ή νορμαλ) ή ποια γραμμή να ακολουθήσω στο tech tree αλλά υπήρχαν μάχες που έκανα 2-3 kills (μόνο σε μια από τις 180 που έχω δώσει κατάφερα και καθάρισα 5 τανκ) και μάχες που έχανα απτην αρχή (σε βάζει ώρες ώρες τα level 3 με level 5).

Μαζεύεις combat experience και ξεκλειδώνεις κανόνια-ασύρματους-πύργους-μηχανές-ερπύστριες-νέα αρματα.  Δεν αξίζει να πληρώνεις αφού τα μαζεύεις με combat exp, σωστά;

Προσωπικό καλό ειναι να μην αγοράζω μαζί με το άρμα αλλά να κάνω retrain; Επισης τα barracks είναι μικρά;

Τα χρήματα για να αυξήσεις τα barracks -αγοράσεις χρυσά βλήματα  τα βρίσκουμε μόνο πληρώνοντας euro ή συμμετέχοντας σε clan wars;

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

είμαι με το Μ3 και τα PzIII (χωρίς να γνωρίζω αν το σκέφτομαι σωστά  θέλω να ασχοληθώ περισσότερο με τα γερμανικά και αμερικάνικα άρματα και αργότερα με ρώσικα.

Εγώ έχω ένα άρμα από -σχεδόν-όλες τις χώρες.

πριν 6 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Δεν ξέρω τι στυλ ταιριάζει (tank destroyer ή νορμαλ) ή ποια γραμμή να ακολουθήσω στο tech tree αλλά υπήρχαν μάχες που έκανα 2-3 kills (μόνο σε μια από τις 180 που έχω δώσει κατάφερα και καθάρισα 5 τανκ) και μάχες που έχανα απτην αρχή (σε βάζει ώρες ώρες τα level 3 με level 5).

Το στυλ θα το βρείς μόνος σου, αλλά για να το κάνεις αυτό, θα πρέπει να πειραματιστείς με όλες τις κλάσεις. Επίσης έχε στο μυαλό σου, ότι κάθε χώρα έχει και διαφορετικά χαρακτηριστικά, οπότε αυτό που θα σου ξαναέλεγα είναι να πειραματιστείς με άρματα από όλες τις χώρες και τις κλάσεις.

πριν 7 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Μαζεύεις combat experience και ξεκλειδώνεις κανόνια-ασύρματους-πύργους-μηχανές-ερπύστριες-νέα αρματα.  Δεν αξίζει να πληρώνεις αφού τα μαζεύεις με combat exp, σωστά;

Το ανταλλακτικό έχει μια διαδικασία δύο βημάτων για να το αποκτήσεις. Αρχικά το ξεκλειδώνεις με την εμπειρία που έχεις από το τις μάχες με το άρμα σου - ή ακόμα και με το free experience, το οποίο είναι μπαλαντέρ και μπορεί να χρησιμοποιηθεί παντού - και μετά το αγοράζεις με credits.

 

πριν 9 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Προσωπικό καλό ειναι να μην αγοράζω μαζί με το άρμα αλλά να κάνω retrain;

Εγώ τους κάνω retrain, όπως και πολλοί άλλοι από ό,τι έχω διαβάσει. Νομίζω έχει να κάνει καιμε τη συνολική εμπειρία που μαζεύουν.

πριν 10 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Επισης τα barracks είναι μικρά;

define μικρά :p

πριν 10 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

Τα χρήματα για να αυξήσεις τα barracks -αγοράσεις χρυσά βλήματα  τα βρίσκουμε μόνο πληρώνοντας euro ή συμμετέχοντας σε clan wars;

Χρυσό αγοράζεις με ευρώ, δε σου δίνεται δωρεάν. Για clan wars δε ξέρω γιατί κάποιοι εδώ ******* και δεν έχουμε αξιωθεί να κατεβάσουμε επτάδα για να παίξουμε κανένα clan war:p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sstav said:

να πω λίγο και εγώ ο αρχάριος το δικό μου Low level experience...

είμαι με το Μ3 και τα PzIII (χωρίς να γνωρίζω αν το σκέφτομαι σωστά  θέλω να ασχοληθώ περισσότερο με τα γερμανικά και αμερικάνικα άρματα και αργότερα με ρώσικα. Δεν ξέρω τι στυλ ταιριάζει (tank destroyer ή νορμαλ) ή ποια γραμμή να ακολουθήσω στο tech tree αλλά υπήρχαν μάχες που έκανα 2-3 kills (μόνο σε μια από τις 180 που έχω δώσει κατάφερα και καθάρισα 5 τανκ) και μάχες που έχανα απτην αρχή (σε βάζει ώρες ώρες τα level 3 με level 5).

Μαζεύεις combat experience και ξεκλειδώνεις κανόνια-ασύρματους-πύργους-μηχανές-ερπύστριες-νέα αρματα.  Δεν αξίζει να πληρώνεις αφού τα μαζεύεις με combat exp, σωστά;

Προσωπικό καλό ειναι να μην αγοράζω μαζί με το άρμα αλλά να κάνω retrain; Επισης τα barracks είναι μικρά;

Τα χρήματα για να αυξήσεις τα barracks -αγοράσεις χρυσά βλήματα  τα βρίσκουμε μόνο πληρώνοντας euro ή συμμετέχοντας σε clan wars;

Retrain από 6άρι και πάνω,εγώ μέχρι και tier V δεν κρατούσα ποτέ πλήρωμα,μόλις αγόραζα το 6άρι τότε έπαιρνα πλήρωμα με 75%.Στα κατώτερα δεν αξίζει το retrain γιατί είναι πεταμένα λεφτά,δεν θα κάτσει τόσο πολύ το πλήρωμά σου γιατί ξεκλειδώνουν τα παραπάνω tier ή συμπράγκαλα με λίγο exp.
Το στυλ θα το βρεις μόνος σου.Από Meds ρώσικα και γερμανό το Ε50Μ που είναι med-heavy,σε καθαρό med πας Leopard αλλά έχει χάρτινη θωράκιση.Σε γεμιστήρα εμένα τα Γαλλικά δεν μου έκατσαν καθόλου σε αντίθεση με τα Τσέχικα που μου βγαίνουν πολύ καλά παιχνίδια (2500-4000 win8) στο tier 9 γιατί στα πιο κάτω πέφτει κλάμα,ειδικά τα 7-8 είναι για σφαλιάρες.

Σε TD είναι λίγο περίεργα τα πράγματα,τα ρώσικα δεν έχουν καλό aim time,εγώ τα έχω δοκιμάσει όλα τα ρώσικα TD και πλέον ξεκίνησα τα γερμανικά,απλά στα μεγάλα tiers τα ρώσικα είναι πιο γρήγορα σε κίνηση ενώ τα γερμανικά σέρνονται.
Ρίξε και λίγο διάβασμα στο φόρουμ του wot για το κάθε άρμα που ενδιαφέρεσαι για να αποφύγεις κάποια κανόνια που είναι άχρηστα και να μη χάνεις χρόνο και exp στο γκριντάρισμα.Τώρα όσο αφορά τα heavy εκεί είναι πολύ ρευστά σε όλες τις χώρες,σε κάθε αναβάθμιση γίνεται χαμός και κάποιο γίνεται overpowered ενώ κάποιο άλλο το nerfαρουν και σου βγαίνει πατάτα γιατί απλά δυνάμωσαν κάποια άλλα,σε γενικές γραμμές τα heavies είναι όλα καλά με τα κουσούρια που κουβαλάει το κάθε nation

42 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Μέχρι να κατεβάσουμε 7αδα θα έχω ξεκλειδωσει το τιερ 10 το ιταλικο....

Άμα δεν μιλάμε και 15 vs 7 να παίξουμε θα χάσουμε

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, sstav said:

Τα χρήματα για να αυξήσεις τα barracks -αγοράσεις χρυσά βλήματα  τα βρίσκουμε μόνο πληρώνοντας euro ή συμμετέχοντας σε clan wars;

Αύξηση θέσεων προσωπικού καθώς και αύξηση των θέσεων στο γκαράζ μόνο με λεφτά. Εντάξει, μπορεί να βρει κανείς χρυσά νομίσματα συμμετέχοντας σε clan wars αλλά για να φτάσει κανείς σε τέτοιο επίπεδο αφενός θα πρέπει να αφιερώσει πολλές ώρες στο παιχνίδι κι αφετέρου πρέπει να είναι σε clan που κατέχει περιοχή στον χάρτη. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, cna said:

Αύξηση θέσεων προσωπικού καθώς και αύξηση των θέσεων στο γκαράζ μόνο με λεφτά. Εντάξει, μπορεί να βρει κανείς χρυσά νομίσματα συμμετέχοντας σε clan wars αλλά για να φτάσει κανείς σε τέτοιο επίπεδο αφενός θα πρέπει να αφιερώσει πολλές ώρες στο παιχνίδι κι αφετέρου πρέπει να είναι σε clan που κατέχει περιοχή στον χάρτη. 

Και για να συμπληρώσω το φίλτατο Χρίστο σε 3-4-5 tiers μη στέλνεις το προσωπικό στα barracks και έτσι και φορτώσεις χρυσό μη βιαστείς να αγοράσεις κρεββάτια και θέσεις στο γκαράζ.Κατά καιρούς τα ρίχνουν στη μισή τιμή οπότε με 600 χρυσά χτυπάς 4 θέσεις γκαράζ και με 300 2 16άδες κρεββάτια στο στρατώνα.
Πείτε κανένα xvm mod pack γιατί του odem mortis το ξεσκίσανε,μαζί με το damage to win8 βγάζει και tank info πάνελ στα δεξιά και με μόλις κοιτάζω κάποιο άρμα φιλικό η αντίπαλο μου γεμίζει σαβουροπληροφορίες δεξιά.Σε λίγο δεν θα βλέπω ούτε το άρμα μου.

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.