Jump to content



World of Tanks


deNordic

Recommended Posts

Ωπα, δεν συγκίνονται. Το maus ειναι Maus. Το Ε100 ειναι Ε100. ΤΟ χεις μεν, αλλά...

 

Αλλά σε σχέση με Ε5, IS7, κασσέτες, FV κλπ είναι ανώτερο.

 

Kαι δεν ειναι για γιουρούσι βέβαια...

Έγινε επεξεργασία από Snips
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις την δυνατότητα για side-grinding τότε το IS4 έχει για πλάκα το E-100 και το MAUS. Από την άλλη μπορείς να φορτώσεις gold και να κάνεις τον πύργο σουρωτήρι (ναι, τρυπάει από μπροστά). Αν δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις gold τότε στο μεν E-100 σημαδεύεις την μπάρα στο πάνω μέρος του E-100 ενώ για το MAUS το αντίστοιχο weak spot είναι κάτω από το πυροβόλο. Υπάρχουν πολλά εκπαιδευτικά βίντεο του IS4 στο YouTube.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις την δυνατότητα για side-grinding τότε το IS4 έχει για πλάκα το E-100 και το MAUS. Από την άλλη μπορείς να φορτώσεις gold και να κάνεις τον πύργο σουρωτήρι (ναι, τρυπάει από μπροστά). Αν δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις gold τότε στο μεν E-100 σημαδεύεις την μπάρα στο πάνω μέρος του E-100 ενώ για το MAUS το αντίστοιχο weak spot είναι κάτω από το πυροβόλο. Υπάρχουν πολλά εκπαιδευτικά βίντεο του IS4 στο YouTube.

Θα συμφωνήσω με τον cna,το is7 το έχουν κάνει σαν τα μούτρα τους,το is4 είναι διαμάντι αρκεί να μάθεις να το παίζεις σωστά,δεν έχει το fear factor του is7 κι εκεί ίσως να την πατήσει κάποιος "'απειρος" και να σου βγεί πιο αεράτα (victim alert).Tα Ε100 & MAUS έχουν πολύ πιο διαφορετικό playstyle,αργοκίνητα καράβια και arti magnets.Όλα έχουν το ρόλο τους,σε clan war που κάνεις άμυνα πετάς μέσα 10 Ε-100 και 5 δράκουλες(WT100) και άστους να βαράνε.Έχω τύχει σε random,platoon από 3 E-100 να μπαίνουν στο cap και 6 άρματα να τους βαράνε με τα 2/3 τον βολών των αντιπάλων να μην περνάνε.Πήραμε τη νίκη τελικά χάρη στο cap τους.Έχω τύχει σε παιχνίδι που 2 Ε100 κρατούσαν ολόκληρη πλευρά με αποτέλεσμα η υπόλοιπη ομάδα να μας κάνει σουρωτήρι,σε στενάκια ειδικά που δεν μπορείς να πλευρίσεις το Ε100 και απλά κάθεσαι σαν μαλάκας σε φάση face to face είναι προφανές ότι το Ε100 έχει τον πρώτο λόγο.Εγώ πάντα έχω φορτωμένες και 10 εκρηκτικές στο is7 σε περίπτωση που συναντήσω κανένα γομάρι,λίγο damage αλλά ξεκληρίζουν πληρώματα και με το reload που έχουν αν τους ψοφήσει ο γεμιστής τότε αρχίζει το πάρτυ.

Εγώ πάλι κατέληξα ότι τα meds μου ταιριάζουν περισσότερο.Απείρως πιο διασκεδαστικά άρματα ειδικά σε ανοιχτούς χάρτες,έτσι και γίνει το σωστό wolfpack δεν γλυτώνει τίποτε αρκεί να παίξουν και λίγο έξυπνα τα βαρειά και να κρατούσουν το άλλο flank.Έχω δει φίλο μου με batchat από 14-11 να παίρνει το παιχνίδι μόνος του.Επειδή βλέπω να έχετε μία τάση προς τα βουβάλια γι αυτό το λέω,δοκιμάστε και κανένα medium.5,4 reload έχει το obj 140 και κόβει 350αρια ;)

Έγινε επεξεργασία από raziel
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Γαμώ το στανιό τους με τα aimbots,με μούρλαναν χθες οι ντομάτες.βρήκε ο κάθε άχρηστος aimbot mod και παριστάνει τη νύφη,αλλά στο τέλος ξυρίζουν κάτι τέτοιες νύφες,ammorack με την πρώτη βολή στο cromwell(αυτός είχε το A43),το επισκευάζω,καπάκι ammorack με την τρίτη του βολή και μου έρχεται αεράτος πιστεύοντας πως έχω διπλάσιο reload,έλα όμως που έχω και δεύτερο επισκευαστικό,χαχαχαχαχαχα φανταστείτε τη συνέχεια...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

aimbot; :nothing:

Ναι,modάκι για αυτόματη στόχευση που σημαδεύει όμως στα σωστά σημεία (όχι σαν το κουκουρούκου το autoaim του παιχνιδιού) και ειδικά στο ammorack.Mε πρόλαβε ο cna ;)

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

Το perk είναι στον gunner αλλά δεν αφορά την στόχευση σε ευαίσθητα σημεία. Απλώς το βλήμα πάει πιο κοντά στο σημείο που στοχεύεις. Υποτίθεται ότι η wargaming κάνει ό,τι μπορεί για να εξαλείψει το φαινόμενο των aimbots αλλά μιας και αυτά τα έχουν συνήθως οι καλοπληρωτές απλά δεν ασχολείται ιδιαίτερα.

​Αν έπαιζαν για την διασκέδαση δεν θα έβλεπες τόσους πολλούς με φορτωμένα premium βλήματα. Ειδικά στα χαμηλά tiers είναι γελοίο - με εξαίρεση τα scouts που μπορεί να πέσουν και σε μάχη με άρματα 2-3 tiers πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ρε γαμώτο, κανείς δε παίζει για την διασκέδαση; To aimbot δεν ανιχνεύεται;

Νομίζω ότι υπάρχει perk στον loader για να στοxεύει καλύτερα

Είμαστε όλοι stats whores :p,καμία σχέση το ένα με το άλλο,με το άλλο πολλές φορές δεν χρειάζεται να μπεις καν σε sniper mode,o loader δεν έχει τέτοιο skill(δεν υπάρχει και λόγος βέβαια γιατί κάνει άλλη δουλειά),ο σκοπευτής έχει κάποιο τέτοιο νομίζω.

Ειδικά το warpack έχει,aimbot,

tundra(αφαιρεί όλα τα ραδίκια και τα δέντρα),

σου δείχνει που καταστρέφονται κομμάτια του χάρτη(σπίτια,φράχτες,δέντρα) οπότε καταλαβαίνεις ότι εκεί γύρω κινούνται άρματα.

Σου δείχνει από που έρχεται το μεγαλύτερο μέρος της αντίπαλης ομάδας πριν καν τους ανάψουν τα scouters.

Σου δείχνει με laser που στοχεύει ο αντίπαλος.

Σου δείχνει το περίγραμμα του άρματος ακόμη κι όταν είναι πίσω από βράχο,σπίτι,λόφο.

Σου δείχνει σε πόση ώρα κάνει reload ο αντίπαλος αλλά αυτό το μετράει με το stock gun και χωρίς τα skills ή το vedilation.

Όταν παίζει άρτι σου βάζει τανκ mode,δηλαδή όταν έρθει ο αντίπαλος στη μούρη σου εσύ μπορείς να κάνεις sniping όπως με ένα κανονικό άρμα.

Σου δείχνει το άρτι από που έκανε βολή και αν δεν έχει κάνει relocate απλά τον έσκισες με το καλημέρα και ο άλλος νομίζει ότι του έκανες counter arti.

Έγινε επεξεργασία από raziel
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.