Jump to content



Καλοκαιρινές εκπτώσεις 2010 (καλώς και κακώς κείμενα)


greekfragma

Recommended Posts

Γιατί κάποιοι το έχουν δεί επάγγελμα να πουλάνε χωρίς απόδειξη, μιας και η αγορά με σκοπό την μεταπώληση χωρίς την απόδοση των νόμιμων φόρων είναι παρεμπόριο. Επίσης, καιρός είναι να αλλάξουμε και να βαλουμε στην άκρη το προσωπικό μας συμφέρον προς χάρη του γενικού καλού.

Έχεις ένα δίκιο, check this out:

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=81769

Δεν μπορεί, κάτι θα βρεις!

Η μεταπώληση σε υψηλότερη τιμή χωρίς παραστατικά (άλλο σκοτώνω το μεταχειρισμένο μου) με ταμπέλα NEW, βάζω στοίχημα την ταινιοθήκη μου με ταινίες Τσάκωνα ότι είναι παράνομη.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Απλώς δεν προλάβανε να τα ακριβύνουν πριν τις εκπτώσεις :flag: τουλάχιστον είναι ειλικρινής :dance3:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω με την σειρά αν σε περίοδο εκπτώσεων ΟΛΑ τα είδη πρέπει να έχουν εκπτώσεις; εγώ πάντως ετσι πιστευω, ανεξαρτήτως αν πριν τις εκπτώσεις ανεβασαν την τιμή και την ριξαν κατά την διάρκεια ή αν η έκπτωση είναι 0,99€ πιστεύω πως ΌΛΑ τα είδη πρέπει να αναγράφουν διπλές τιμές πχ από 299,99 τώρα μόνο 299,09€ και άσε να κριθούν απ'τους καταναλωτές για το τι εκπτώσεις κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ένα δίκιο, check this out:

http://www.thelab.gr/showthread.php?t=81769

Δεν μπορεί, κάτι θα βρεις!

Η μεταπώληση σε υψηλότερη τιμή χωρίς παραστατικά (άλλο σκοτώνω το μεταχειρισμένο μου) με ταμπέλα NEW, βάζω στοίχημα την ταινιοθήκη μου με ταινίες Τσάκωνα ότι είναι παράνομη.

τελικά η αγγελία του παλικαριού γιατί υπάρχει ακόμη? παρεμπόριο δεν είναι ή δεν κατάλαβα καλά?

Link to comment
Share on other sites

τελικά η αγγελία του παλικαριού γιατί υπάρχει ακόμη? παρεμπόριο δεν είναι ή δεν κατάλαβα καλά?

Υποθέτω διότι υπάρχουν σοβαρές ενδείξεις - με το turbo-x στο τέλος να είναι το κερασάκι στην τούρτα των ενδείξεων - αλλά όχι αποδείξεις.

Μια άλλη άποψη είναι και η "Γιατί να τον διώξω από το forum και να πάει να τα πουλήσει αλλού; Οι τιμές είναι καλές(?) και ακόμα και μέσω παρεμπορίου κάποια μέλη θα ωφεληθούν".

Link to comment
Share on other sites

καλα ασχολειστε με το αν εβγαλε καποιος 50 evro απο παρεμποριο ενω το κρατος ειναι ο μεγαλυτερος νταβατζης με 23% και με κερδη που δεν επιστρεφουν στο κοινωνικο οφελος αλλα και με λαμογια απο πολιτικους μεχρι δημοσιους αρχοντες να εχουν φαει δις απο εμας.

Link to comment
Share on other sites

καλα ασχολειστε με το αν εβγαλε καποιος 50 evro απο παρεμποριο ενω το κρατος ειναι ο μεγαλυτερος νταβατζης με 23% και με κερδη που δεν επιστρεφουν στο κοινωνικο οφελος αλλα και με λαμογια απο πολιτικους μεχρι δημοσιους αρχοντες να εχουν φαει δις απο εμας.

Χαλαρά και ναι. Δηλαδή θα πρέπει να μιλάμε μόνο για θέματα χιλιάδων ή εκατομμυρίων € και να απαξιώνουμε τα μικρά? Δεν νομίζω. Τα μικρά είναι εξίσου σημαντικά. Να σου πω ένα άσχετο παράδειγμα. Κάποιος πετάει μια γόπα τσιγάρου κάτω. Σίγουρα δεν μιλάμε για παράνομη χωματερή με τόνους σκουπιδιών, αλλά και αυτή η γόπα μετράει όταν μιλάμε για την καθαριότητα και την υγιεινή στην πόλη.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θα πάρω φέτος είναι αυτό για τη θάλασσα

http://www.letsbuy.gr/product_info.php?products_id=1087

και όλα τα άλλα θα πανε σε βενζινες ξενοδοχεια.....

τι προσφορές και κουραφεξαλα

πηγαινεις να πάρεις και έχουν όλα τα στοκ από 5 χρόνια:wall:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά από τα λίγα που αξίζουν εκεί μέσα (και μπορείς να τα βρεις). Τι να πούμε και μεις που ΔΕΝ ζούμε στην Αθήνα ...

Link to comment
Share on other sites

Με τις εκπτώσεις είπα να αγοράσω και εγώ ένα παιχνίδι για το xbox 360

Παίρνω τηλέφωνο την Παρασκευή για να το παραγγείλω. Μου λένε δεν έχουμε αλλά θα φέρουμε μέχρι την Τρίτη ή την Τετάρτη από άλλο κατάστημα. Τους παίρνω τηλέφωνο χτες και μου λένε πως δεν έχει έρθει. Παίρνω ξανά σήμερα μου λένε πως δεν ήρθε. Ρωτάω αν ξέρουν πότε θα έρθει και απαντούν δεν ξέρουν γιατί περιμένουν από τα κεντρικά να τους στείλουν. Τους λέω αφού είπαν πως θα φέρουν από άλλο κατάστημα. Ακόμη τους είπα πως στην ιστοσελίδα το συγκεκριμένο προϊόν φαίνεται άμεσα διαθέσιμο και ρώτησα αν θα είχε έρθει αν το είχα παραγγείλει μέσω της ιστοσελίδας. Δεν ήξεραν και με ρώτησαν τι να κάνουν. Τους απάντησα ότι πρέπει για να έρθει όσο πιο γρήγορα γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον εγώ κάθε παραγγελία που κάνω από το Πλαίσιο την κάνω με παραλαβή από το κατάστημα, διότι δεν έχω καμιά όρεξη να επιδίδομαι σε κυνήγι θησαυρού. Αν τώρα είναι κάτι ακριβό το βάζω με παράδοση στο σπίτι. Σε αυτές τις περιπτώσεις σε ειδοποιούν και αν το "άμεσα διαθέσιμο" δεν είναι και τόσο άμεσα διαθέσιμο και αν η καλή τιμή είναι "ουπς, sorry λάθος".

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπαίρνω σήμερα τηλέφωνο για το Assasin's Creed 2 που παρήγγειλα από την προηγούμενη Παρασκευή(!!!!!!!!!!!!!!) και μου λένε τη Δευτέρα!!!!!. Πόσο χρειάζεται ένα παιχνίδι να έρθει από κάποιο άλλο κατάστημα!;!;!; Με βλέπω να τους κάνω καμιά επίσκεψη το απόγευμα και δεν θα είναι για καλό

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.