Jump to content



Recommended Posts

Για όσους ενδιαφέρονται.

Ρώτησα στα steam forums/trine και μου απάντησαν (οχι απο frozenbyte) ότι retail collector's πωλειται ΜΟΝΟ ευρώπη και υπάρχει στο amazon.co.uk. Εννοείται ότι το game έτσι κι αλλιώς χρησιμοποιεί steam και θέλει activation απο steam.

Το θέμα στο steamforums: Trine 2 Retail - Steam Users' Forums

Και η Collector's του Trine 2 σε retail @amazon.co.uk: [ame=http://www.amazon.co.uk/Trine-Collectors-PC-Mac-DVD/dp/B0063CYSCK/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1321710200&sr=1-1]Trine 2 : Collectors Edition (PC/Mac DVD): Amazon.co.uk: PC & Video Games[/ame]

[MENTION=4676]tragikos[/MENTION] ξέρεις τι μεταφορικά παίζουν απο amazon??:p

Έγινε επεξεργασία από apostolis159
Link to comment
Share on other sites

@apostolis159 έχω να πάρω καιρό από Amazon.co.uk, αλλά νομίζω ότι από ένα ποσό και πάνω είναι δωρεάν. Στο συγκεκριμένο που έκανα μια δοκιμή μου βγάζει 7λίρες επιπλέον μεταφορικά. :)

Link to comment
Share on other sites

ωραίοι παίδες, κι εγώ retail το θέλω γιατί και το 1ο retail το είχα... γενικά όλα τα παιχνίδια τα θέλω retail μιας και έχω συλλογή, μερικά μόνο αναγκάστηκα και τα πήρα online/steam λόγω τιμής-ληστείας :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ λέω να τσιμπήσω Collectors από Zavvi, νομίζω το έχουν πιο φθηνά από όλους... βρήκατε κανένα εναλλακτικό?

Μεταφορικά??

Από play.com.. Μπορεί να είναι λίγο πιο ακριβό αλλά δεν έχει μεταφορικά για ελλάδα. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αύριο δηλαδή για pc.. Στο play.com λέει 16 December..:wassat:

Ωστόσο μπορεί να το διορθώσουν ή ακόμα καλύτερα να αρχίσουν να στέλνουν από αύριο.. Εγώ πάντως θα το τσιμπήσω μέχρι τις 25 πιστεύω.. :)

Link to comment
Share on other sites

καλά, σε zavvi ακόμη σαν preorder το έχουν!

λέω να περιμένω να το αγοράσω σε κανένα offer, πιστεύω κάτι θα γίνει μέχρι να τελειώσω Renegade Ops + Bastion + Orcs Must Die + Hard Reset. Όχι ότι τώρα η τιμή δεν είναι σκοτωμένη, άλλα why not :)

Πάντως η παραμυθένια ατμόσφαιρα του Trine δεν την έχει κανένα άλλο indie ως τώρα. Γραφικά + αφηγητής = win (καλός και ο αφηγητής του bastion, άλλα εκείνος είναι "cool" αφηγητής, δεν είναι παραμυθάς σαν το Trine :p)

Link to comment
Share on other sites

Το τερμάτισα εχθές, στις 8+ ώρες. Θεωρώ για κάποιον που ενδιαφέρεται μόνο να το τελειώσει, θα του πάρει γύρω στις 6-7 ώρες. Προσωπικά έψαχνα γενικά τις πίστες για κρυφά σημεία κτλ.

Πολύ όμορφο, με μεγάλη ποικιλία από τοπία, πιο ζόρικα puzzles από το πρώτο και μουσική επένδυση όπως αυτή που θα περιμέναμε, δηλαδή εκπληκτική. Το σενάριο δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά δεν απογοητεύει. Οι εχθροί δεν θα σας ζορίσουν ιδιαίτερα. Η όλη ατμόσφαιρα παραμένει στα γνωστά βήματα του πρώτου που (όλοι; ) λατρέψαμε.

Μένει να το δοκιμάσω σε co-op για να σας πω και εκεί την άποψη μου. Τα λεφτά του τα αξίζει σίγουρα πάντως :T:

Link to comment
Share on other sites

Ναι,όλοι το αγαπήσαμε!!

Είναι και θα είναι (ελπίζω σε επόμενα) το μόνο παιχνίδι που θα με τραβάει από την παιχνιδο-αποχή μου.

Μιας και έκοψα το χόμπι,χτες είπα να το ξεκινήσω.

Τί να πω; Μουσική; Τοπία και ατμόσφαιρα; Τέλειο.

Θα το συνεχίζω σιγά σιγά ,όπως και το πρώτο ,δε θέλω να το τελειώσω σε μια μέρα.

Και μετά το ξαναρχίζω ,το ενδιαφέρον είναι πάντα μεγάλο με αυτό το παιχνίδι.

Παράδειγμα για τη δημιουργία παρομοίων στην εποχή μας. :T:

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο και το δεύτερο.

Οι μάχες είναι πολύ λίγες αλλά έχει περισσότερους και δυσκολότερους γρίφους. Ειδικά στα τελευταία επίπεδα μου έσπασε τα νεύρα, σε κάθε puzzle κολλούσα κανά μισάωρο :p

Εκπληκτικό και το σάουντρακ, το κατέβασα και το ξαναάκουσα, αν και δεν πρέπει να ήταν ολόκληρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Trine 2 expansion goes AAAA

The yet-to-be-named AAAA expansion for Trine 2 will include a six level campaign with all new enemies and skills. The skills will also be playable with the original Trine 2 campaign, giving it more renewed playability. Also included are some small updates and a new difficulty level, for a very reasonable price. All of this in a brand new adventure where our heroes embark on a new journey more menacing than ever. This is why we are calling it the "expansion" and not a DLC, and it will deliver an AAAA experience to fans of Trine 2.

[ame]

[/ame]

:dance3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.