Jump to content



Προτάσεις αγοράς NVIDIA VGA


spdrosin1416003315

Recommended Posts

30% καλυτερη από την 250

η τιμή που έδωσε ο yanni είναι εξαιρετική πάντως!

30% καλύτερη αλλά και 30% ακριβότερη (τρόπος του λέγειν). Κι εννοώ, πως αφού βγήκε η άκρη πως με 150 ευρώ το πολύ είμαι καλυμμένος, μην ξεφύγω καλύτερα.

Κι όχι τίποτα άλλο αλλά πριν 10 μέρες πήρα ποδήλατο 800 ευρώ (από 970) και μαζί με εξοπλισμό (κλειδαριές, κολλάν, ζώνες, κλπ) έφτασα τα 900 ευρώ. Και σήμερα ξαφνικά η κάρτα, φτάσαμε (και ξεπεράσαμε) το 1000άρικο. :OT:

Πολύ καλύτερη στα 3D. Το ερώτημα είναι αν χρειάζεσαι μια τέτοια κάρτα καθώς και αν είναι καλή ιδέα να ξοδέψεις ένα σημαντικό ποσό για DX10 κάρτα που διανύει τους τελευταίους της μήνες στην αγορά - μαζί με όλες τις άλλες NVidia κάρτες πλην της σειράς 4ΧΧ.

Ρίξε μια ματιά εδώ για πολύ γενικές πληροφορίες και με την ελπίδα ότι δεν θα μπερδευτείς

http://www.hardwaresecrets.com/article/132

Χαχα. Όπως μπήκα, βγήκα. Εμπιστεύομαι τους συμφουμήτες μου. Έτσι κι αλλιώς, για να λέτε όλοι (μετά τη λύση του μεταχειρισμένου που απορρίπτω) να πάω σε GT240/GTS250 κάτι θα γνωρίζετε. Δεν είμαι της λογικής "πίστευε και μη ερεύνα", αλλά στην προκειμένη ο χρόνος τρέχει και πρέπει να αποφασίσω άμεσα. Πρέπει να επιστρέψω και τη δανεική VGA που βρήκα, για να κάνω το Σαββατοκύριακο τη δουλειά μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Σωστός. "Αυτό με το ΦΠΑ" τί εννοείς;

να το κόψουν σε τιμολόγιο

βγάζεις φωτοτυπία το τιμολόγιο, δίνεις το τιμολόγιο στην εταιρία και σε επιστρέφει το φπα

Link to comment
Share on other sites

να το κόψουν σε τιμολόγιο

βγάζεις φωτοτυπία το τιμολόγιο, δίνεις το τιμολόγιο στην εταιρία και σε επιστρέφει το φπα

Ποια εταιρεία "με" επιστρέφει το ΦΠΑ; Δεν το πιάνω. :o

Link to comment
Share on other sites

Ποια εταιρεία "με" επιστρέφει το ΦΠΑ; Δεν το πιάνω. :o

αχ αχ

αντί για απόδειξη σε εσένα να το κόψεις τιμολόγιο σε κάποιο απο το σόι σου η φίλο(εταιρία) για να γλιτώσεις το φπα

Link to comment
Share on other sites

αχ αχ

αντί για απόδειξη σε εσένα να το κόψεις τιμολόγιο σε κάποιο απο το σόι σου η φίλο(εταιρία) για να γλιτώσεις το φπα

Χαχα. Και τι εταιρία πρέπει να είναι αυτή; Προποτζίδικο κάνει; Έχει ο κολλητός μου.

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μπλεξεις με τιμολογια ;

ουτως η αλλος θα πληρωσεις κανονικα την αρχικη τιμη (με φπα μεσα δλδ)

απλως θα γινει σε τιμολογιο.

Απο εκει και περα ο εμπορας που θα το παρει (προποτζιδικο δλδ)θα πληρωσει λιγοτερα στην εφορια.Δε θα σου δωσει στο χερι τη διαφορα σε φπα

Εκτος αν τα εσοδα του ειναι αυξημενα και πρεπει να κανει αγορες με τιμολογιο και μοιραστειτε το φπα

btw : τι ποδηλατο πηρες;

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει και περα ο εμπορας που θα το παρει (προποτζιδικο δλδ)θα πληρωσει λιγοτερα στην εφορια.Δε θα σου δωσει στο χερι τη διαφορα σε φπα

μπορεί να του δώσει το φπα κανονικά, αφου θα εχει επιστροφή ετσι και αλλιώς και ειδικά τέτοιο μικρο ποσό του φπα

Link to comment
Share on other sites

γιατι να μπλεξεις με τιμολογια ;

ουτως η αλλος θα πληρωσεις κανονικα την αρχικη τιμη (με φπα μεσα δλδ)

απλως θα γινει σε τιμολογιο.

Απο εκει και περα ο εμπορας που θα το παρει (προποτζιδικο δλδ)θα πληρωσει λιγοτερα στην εφορια.Δε θα σου δωσει στο χερι τη διαφορα σε φπα

Εκτος αν τα εσοδα του ειναι αυξημενα και πρεπει να κανει αγορες με τιμολογιο και μοιραστειτε το φπα

btw : τι ποδηλατο πηρες;

Κατάλαβα.

Αυτό πήρα. Και δεν έχω προλάβει να το χαρώ, να ανέβω στο βουνό (Πήλιο). Τη Δευτέρα (7/6) το πρωί το πήρα και το απόγευμα έπαθα διάστρεμμα στη μπάλα. Πολύ γκαντεμιά τελευταία. Προχθές το ξανακαβάλησα επιτέλους. Ασχολείσαι;

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει επιστροφη...κραταει πιστωση για την επομενη φορα.

και εκτος αυτου μονο ο λογιστης ξερει τα εξοδα και τα εσοδα της εταιριας και τι ΦΠΑ θα πρεπει να δηλωσει

εντιτ : δες ποδηλατο thread στο off topic forum

Link to comment
Share on other sites

Τι τον μπλέκετε τον άνθρωπο βρε. Και αν του χαλάσει θα τρέχει με τον άλλον στου οποίου το όνομα θα είναι αγορασμένη η κάρτα για να συνεννοηθούν για το RMA?

Link to comment
Share on other sites

Τι τον μπλέκετε τον άνθρωπο βρε. Και αν του χαλάσει θα τρέχει με τον άλλον στου οποίου το όνομα θα είναι αγορασμένη η κάρτα για να συνεννοηθούν για το RMA?

Πες τα μωρέ. Χαχα.

Λοιπόν παίδες. Καταλήξαμε: GTS250 (1GB ε; )

Ποια όμως; Για την υλοποίηση της Gigabyte διάβασα μερικά καλά σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

Τι τον μπλέκετε τον άνθρωπο βρε. Και αν του χαλάσει θα τρέχει με τον άλλον στου οποίου το όνομα θα είναι αγορασμένη η κάρτα για να συνεννοηθούν για το RMA?

ε για αυτό είπα να βγάλει φωτοτυπία :p

Link to comment
Share on other sites

Πες τα μωρέ. Χαχα.

Λοιπόν παίδες. Καταλήξαμε: GTS250 (1GB ε; )

Ποια όμως; Για την υλοποίηση της Gigabyte διάβασα μερικά καλά σχόλια.

Εχω την MSI GTS250, και φολντάρει όλη μέρα... πιάνει κάτι 82άρια τα μεσημέρια αλλά αντέχει.

Η κάρτα είναι καλύτερη από 9800gtx και καταναλώνει λίγο περισότερο από 8800gt.

Γνώμη μου είναι να πάρεις αυτή που είναι η φθηνότερη, αλλά να προσέξεις λίγο την ψύκτρα και αν έχει και overclock ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι να πάρεις αυτή που είναι η φθηνότερη, αλλά να προσέξεις λίγο την ψύκτρα και αν έχει και overclock ακόμα καλύτερα.

Να αλλά αυτά τα 2 μπορεί να μη συνάδουν. Συνήθως ό, τι δίνεις παίρνεις. Οπότε ίσως να πρέπει να δώσει κάποιος κάτι παραπάνω για λίγο καλύτερο σύστημα ψύξης. Μάλλον θα πάω για τη Gigabyte, που διάβασα καλύτερα σχόλια για το σύστημα ψύξης της ενάντια σε άλλες και έχει και υπερχρονισμένη έκδοση με ελάχιστα χρήματα περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά κατέληξα: θέλω την Gigabyte την υπερχρονισμένη, αλλά τη δεύτερη (βελτιωμένη) έκδοσή της (revison 2.0): Gigabyte GV-N250OC-1GI (rev. 2.0)

Με λίγο Google τη βρήκα στο newegg και σε καλή τιμή. Το έχω ακούσει πολλές φορές το site, αλλά δεν έχω μπει ποτέ. Κάνω λογαριασμό και παραγγέλνω; Είναι ασφαλές; Σε περίπτωση βλάβης τί γίνεται με RMA;

Link to comment
Share on other sites

Correct me if I am wrong αλλά το newegg είναι αμερικάνικο και δεν στέλνει Ελλάδα.

Σωστά. Μόλις μου είπαν και μένα σε άλλα φόρουμς πως το εν λόγω μαγαζί δε στέλνει Ελλάδα και ξενέρωσα. Πού θα τη βρω την υπερχρονισμένη τη revision 2.0;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.