Jump to content



Προτάσεις αγοράς NVIDIA VGA


spdrosin1416003315

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply
απο ανάλογο της 8800 έχουμε πάει σε 465.

αν μου χαλάσει το Ατος μου, θα μου πείτε να πάρω Murchiellago?

lol

αμα χωρίς το φπα φτάσει το Murchiellago σε τιμή του ΑΤΟS γιατί όχι ? :p

Link to comment
Share on other sites

lmao.

Να το κάνω rephrase,

Αν μου χαλάσει το Ατος μου, και ζητήσω κάτι πιο μοντέρνο ανάλογο (ι10), θα μου πείτε να πάρω Murchiellago? :D

το παιδί θέλει μαξ μια 240 και είναι άρχοντας.

ή κάτι απο ΑΤΙ.

και επειδή το λέτε ΟΛΟΙ κάθε 1 ποστ, ΔΕΝ θέλει 2ο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

lmao.

και επειδή το λέτε ΟΛΟΙ κάθε 1 ποστ, ΔΕΝ θέλει 2ο χέρι.

αφού δεν υπάρχει κάτι καλύτερο απο μτχ 260/275/280/285 (στα λεφτά που διαθέτει ε!) και το ξέρεις Κυρ Μοντερέιτορ, αν μαλλιασει η γλώσσα μας, μπορεί να το εμπεδώσει:nerd:

Link to comment
Share on other sites

lmao.

Να το κάνω rephrase,

Αν μου χαλάσει το Ατος μου, και ζητήσω κάτι πιο μοντέρνο ανάλογο (ι10), θα μου πείτε να πάρω Murchiellago? :D

το παιδί θέλει μαξ μια 240 και είναι άρχοντας.

ή κάτι απο ΑΤΙ.

και επειδή το λέτε ΟΛΟΙ κάθε 1 ποστ, ΔΕΝ θέλει 2ο χέρι.

ωραία η πλάκα , αλλά το παiδι ειπε μέχρι 200€ και καινούργια

ειπε οχι ΑΤΙ επειδή λέει έχουν πρόβλημα τα drivers σε Linux

και για αυτό που ειπα εγω, το ειπα με την λογικη αν εχει κανένα με συγγένεια η φιλο να κάνει αυτό με το φπα, μιας και το κάνουν πολλοί

:)

Link to comment
Share on other sites

Η βάση σου είναι μια GT 240 που νομίζω είναι στις επιδόσεις της κάρτας που σου χάλασε. Οι τιμές ξεκινάνε από 70€ για την 240. Οτιδήποτε ισχυρότερο από την GT 240 θα είναι ισχυρότερο και από την κάρτα που είχες μέχρι τώρα. Ανάλογα με το κατά πόσο σε κάλυπτε αυτή αποφασίζεις πόσο ποιο ψηλά θα πας από άποψη κόστους. Αν δεν θέλεις κάτι πολύ ισχυρότερο τότε με 70€ και μια GT240 ή με μέχρι 100-110€ και μια GTS250 καλύπτεσαι.

Λοιπόν σαν τιμή είναι πολύ ικανοποιητική νομίζω για μένα. Η προηγούμενη μου κάρτα με κάλυπτε απόλυτα, αλλά έχω και στο μυαλό μου την ιδέα του "μ' ένα σμπάρο δυο τριγώνια". Κι εννοώ πως αφού χάλασε που χάλασε η προηγούμενη τουλάχιστον να παω τώρα κάτι "ένα τι" καλύτερο - πιο δυνατό, αφού οι απαιτήσεις των παιχνιδιών αυξάνονται με τον καιρό. Έτσι δεν είναι; Οπότε η GTS250 ταιριάζει, νομίζω. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν αξιζει να δωσεις λεφτα για καινουριο, καθως με 200€ δεν υπαρχει κατι αξιολογο κατ'εμε. Προτιμοτερο να παρεις μια 285 μεταχειρισμενη.

Ρε παιδιά μη μου ξαναπείτε για μεταχειρισμένη - το είπαμε αυτό. Σίγουρα για να το λέτε τόσοι, έχετε επιχειρήματα, αλλά δεν παίρνω ποτέ μεταχειρισμένα πράγματα. Σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής μου - πώς το λένε. Ας μην το ξαναπούμε αυτό παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

'ηθελα να πω μία 5770 μεταχειρισμένη τώρα αλλά όχι :)

το διάβασ το πόστ σου, και όπως λες με μια 240/250 (που σου είπα και εγώ στο πόστ που δεν διάβασες :p ) είσαι μια χαρά. και πιο νέα, και πιο δυνατή κάρτα όποια και να πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

lmao.

Να το κάνω rephrase,

Αν μου χαλάσει το Ατος μου, και ζητήσω κάτι πιο μοντέρνο ανάλογο (ι10), θα μου πείτε να πάρω Murchiellago? :D

το παιδί θέλει μαξ μια 240 και είναι άρχοντας.

ή κάτι απο ΑΤΙ.

και επειδή το λέτε ΟΛΟΙ κάθε 1 ποστ, ΔΕΝ θέλει 2ο χέρι.

Επιτέλους. Κάποιος να με καταλάβει. Thanx. Διαβάζοντας γενικά νομίζω κι εγώ πως με GT240 άντε GTS250 που μου είπε και άλλο παιδί θα είμαι καλυμμένος. Σωστά;

Edit: Τώρα διαβάζω τα posts ένα προς ένα κι απαντώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σαν τιμή είναι πολύ ικανοποιητική νομίζω για μένα. Η προηγούμενη μου κάρτα με κάλυπτε απόλυτα, αλλά έχω και στο μυαλό μου την ιδέα του "μ' ένα σμπάρο δυο τριγώνια". Κι εννοώ πως αφού χάλασε που χάλασε η προηγούμενη τουλάχιστον να παω τώρα κάτι "ένα τι" καλύτερο - πιο δυνατό, αφού οι απαιτήσεις των παιχνιδιών αυξάνονται με τον καιρό. Έτσι δεν είναι; Οπότε η GTS250 ταιριάζει, νομίζω. Σωστά;

Εφόσον η προηγούμενη σε κάλυπτε απόλυτα, ναι η GTS250 νομίζω είναι η καλύτερη αγορά. Οι υπόλοιπες NVidia στην αγορά κάτω των 200€ δεν θεωρώ ότι είναι και ότι καλύτερο ως αγορές. Από άποψη επιδόσεων θα είναι σαφέστατα καλύτερες από την παλιά σου κάρτα, αλλά δεν θα σου προσφέρουν τίποτα το καινούριο. Θα είναι σαν super duper ποιο γρήγορες εκδόσεις της ίδιας κάρτας που είχες με όμως σημαντικά αυξημένο κόστος, κατανάλωση και θόρυβο. Η GTS250 θα είναι ποιο γρήγορη από την παλιά σου κάρτα, χωρίς να σου αδειάσει το πορτοφόλι. Προσωπικά θα σου πρότεινα από μια ματιά στο skroutz την παρακάτω

Gainward GTS 250 - Κάρτα γραφικών - Nvidia GeForce GTS 250 - 1 GB στα 112€ - πολύ καλή τιμή για 1GB.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους. Κάποιος να με καταλάβει. Thanx. Διαβάζοντας γενικά νομίζω κι εγώ πως με GT240 άντε GTS250 που μου είπε και άλλο παιδί θα είμαι καλυμμένος. Σωστά;

Edit: Τώρα διαβάζω τα posts ένα προς ένα κι απαντώ.

Εφόσον η προηγούμενη σε κάλυπτε απόλυτα, ναι η GTS250 νομίζω είναι η καλύτερη αγορά. Οι υπόλοιπες NVidia στην αγορά κάτω των 200€ δεν θεωρώ ότι είναι και ότι καλύτερο ως αγορές. Από άποψη επιδόσεων θα είναι σαφέστατα καλύτερες από την παλιά σου κάρτα, αλλά δεν θα σου προσφέρουν τίποτα το καινούριο. Θα είναι σαν super duper ποιο γρήγορες εκδόσεις της ίδιας κάρτας που είχες με όμως σημαντικά αυξημένο κόστος, κατανάλωση και θόρυβο. Η GTS250 θα είναι ποιο γρήγορη από την παλιά σου κάρτα, χωρίς να σου αδειάσει το πορτοφόλι. Προσωπικά θα σου πρότεινα από μια ματιά στο skroutz την παρακάτω

Gainward GTS 250 - Κάρτα γραφικών - Nvidia GeForce GTS 250 - 1 GB στα 112€ - πολύ καλή τιμή για 1GB.

Μάλιστα. Πολύ καλά λοιπόν. Οποιαδήποτε εταιρία παιδιά το ίδιο είναι έτσι;

Επιτέλους. Κάποιος να με καταλάβει. Thanx. Διαβάζοντας γενικά νομίζω κι εγώ πως με GT240 άντε GTS250 που μου είπε και άλλο παιδί θα είμαι καλυμμένος. Σωστά;

Edit: Τώρα διαβάζω τα posts ένα προς ένα κι απαντώ.

Όπως σου είπα απο πανω, απο εμένα ναι 100%.

Είναι η κάρτα για τις ανάγκες σου όπως το βλέπω :)

Σα να βγάζουμε τώρα άκρη. Ωραία.

Ααα μη με μπερδεύεις. Αυτή τί είναι; Παλαιότερη φουρνιά/σειρά;

ωραία η πλάκα , αλλά το παiδι ειπε μέχρι 200€ και καινούργια

ειπε οχι ΑΤΙ επειδή λέει έχουν πρόβλημα τα drivers σε Linux

και για αυτό που ειπα εγω, το ειπα με την λογικη αν εχει κανένα με συγγένεια η φιλο να κάνει αυτό με το φπα, μιας και το κάνουν πολλοί

:)

Σωστός. "Αυτό με το ΦΠΑ" τί εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Πολύ καλά λοιπόν. Οποιαδήποτε εταιρία παιδιά το ίδιο είναι έτσι;

Πάνω κάτω ναι και αν δεν κάνω λάθος η Gainward έχει καλό όνομα στις NVidia κάρτες. Η τιμή πάντως επαναλαμβάνω ότι είναι εξαιρετική για 1GB έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τί είναι; Παλαιότερη φουρνιά/σειρά;

Πολύ καλύτερη στα 3D. Το ερώτημα είναι αν χρειάζεσαι μια τέτοια κάρτα καθώς και αν είναι καλή ιδέα να ξοδέψεις ένα σημαντικό ποσό για DX10 κάρτα που διανύει τους τελευταίους της μήνες στην αγορά - μαζί με όλες τις άλλες NVidia κάρτες πλην της σειράς 4ΧΧ.

Ρίξε μια ματιά εδώ για πολύ γενικές πληροφορίες και με την ελπίδα ότι δεν θα μπερδευτείς

http://www.hardwaresecrets.com/article/132

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.