Jump to content



Προβλημα με 5970CF


Andypandy

Recommended Posts

Εμενα μου εκανε κατι τετοια οταν επιχειρουσα να κλοκαρω με το smart doctor... Δεν φανταζομαι να το εχεις κανει εγκατασταση ετσι? Ουτε afterburner και αλλα παπαντοπρογραμματακια ετσι?

Τι θερμοκρασιες εχεις?

Μηπως εχει καμια 5970 προβλημα?

Το οc σου ειναι linx stable?

qpi/vtt, ποσο δινεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply
Εμενα μου εκανε κατι τετοια οταν επιχειρουσα να κλοκαρω με το smart doctor... Δεν φανταζομαι να το εχεις κανει εγκατασταση ετσι? Ουτε afterburner και αλλα παπαντοπρογραμματακια ετσι?

Τι θερμοκρασιες εχεις?

Μηπως εχει καμια 5970 προβλημα?

Το οc σου ειναι linx stable?

qpi/vtt, ποσο δινεις?

Δεν έχω κάνει καθόλου overclocking!

Οι κάρτες μονες τους παίζουν και επίσης

θα m "crasharei" την πρώτη φορα αλλα μετά θα δουλεύει!

Όταν παίζω οι θερμοκρασίες δεν περνάνε τους 70 βαθμούς

qpi/vtt δεν ξέρω τι είναι

Link to comment
Share on other sites

[quote name=

edit: Ο mokou, εννοεί, προφανώς, το crossfire bridge.

ακριβος αυτο λεω!ειχα και εγω προβλημα,το διαβασα σε ενα site που ελεγε instal χωρις το bridge kai το βαζεις μετα to ινσταλ.τωρα εμενα ειναι μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

ακριβος αυτο λεω!ειχα και εγω προβλημα,το διαβασα σε ενα site που ελεγε instal χωρις το bridge kai το βαζεις μετα to ινσταλ.τωρα εμενα ειναι μια χαρα!!!

Εννοείς να βάλω drivers χωρίς να έχω το bridge και μετά

να το συνδέσω?

Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβος αυτο!

Τώρα έκανα ένα κόλπο που διάβασα σε ένα site!

Έφτιαξα profile όπου αλλάζω το coreclock και memoryclock!

Μέχρι τώρα επιτυχία αλλα θα δείξει!

Άμα δη βοηθήσει θα δοκιμάσω το δικό σου!

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο...αλλά και με μια 5970 δεν θα είσαι καλυμένος στα παιχνίδια που παίζεις?

Τελικά ***** οι προσπάθειες!

Καμια δεν δούλεψε!

Επίσης είμαι graphics whore οποτε δεν

θα είμαι καλυμμένος:p

Παράδειγμα το metro 2033!

Τρέχει σαν ***** με μια κάρτα σε dx11

Link to comment
Share on other sites

θα ψάξεις τα rails του τροφοδοτικού σου να δίνουν σε κάθε κάρτα αυτά που μπορουν..ενδέχεται να εχεις συνδέσεις σε καποιο rail 12V παραπάνω συνδέσεις (PCIe) απάυτές που μπορεί να δώσει επαρκές ρεύμα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ούτε το τροφοδοτικό φταίει! Όταν πάω στο ati overdrive m δείχνει ότι μονο μια gpu δουλεύει! Οι άλλες είναι ανενεργές και πρέπει να κάνω disable και enable μετά ξανά το crossfire για να δουλέψουν

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνω overclocking οποτε δεν χρειάζομαι παραπάνω συχνότητα!

Με συγχωρεις αλλα με 2 5970 το overclocking ειναι κατι παραπάνω απο υποχρεωτικό.Δηλαδη απο τι μια βάζεις 2 τετοια μεγαθηρια για να εχεις επιδόσεις και απο την αλλη αφηνεις cpu σε default συχνοτητα με αποτελεσμα να μην αποδίδουν οι κάρτες το μεγιστο και να μπουκώνουν.

Και πέρα απο αυτο νομίζω (δεν ξερω αν ισχυει ακομα) οτι το quad crossfire δεν εχει νοημα.Απο οτι θυμαμαι απο διαφορους αλλους χρηστες που ειχαν 5870 μεχρι 3 καρτες υπαρχει ανοδος αλλα η προσθηκη 4ης ή δεν προσεφερε πολλά ή και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.