Jump to content



Προβλημα με 5970CF


Andypandy

Recommended Posts

Παρακαλώ ας με βοηθήσει κάποιος!

Δη αντέχω

είμαι απελπισμένος

έχω χαλάσει ποσα λεφτά για crossfire 5970

και ΣΥΝΕΧΕΙΑ m βγάζει "display driver amd driver stopped responding and has succesfully recovered"

Ξέρει κανένας τίποτα "γιαυτο" το θέμα

παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

για αρχη διαβασε τους κανονες του φορουμ.μετα αφου θα δεις πως απαγορευονται τα greeklish θα κανεις edit το ποστ σου και θα το γραψεις στα ελληνικα και τοτε σιγουρα θα λυθει το προβλημα σου.

εχεις κλοκαρει τις καρτες?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Andypandy, αυτο το μυνημα συνηθως εμφανιζεται οταν εχεις κανει overclock παραπανω απο οτι μπορει να "σηκωσει" το chipset της καρτας η οι μνημες της. Γυρισε τα ολα default και κανε σωστη απεγκατασταση/εγκατασταση των Catalyst.

Link to comment
Share on other sites

Οι καρτες που εχεις τι μαρκα ειναι εκαστη;

Εχεις βαλει τα τελευταια bios των κατασκευαστων;

Στο λεω γιατι οταν εκανα register την δικια μου στην XFX το πρωτο λινκ που μου εβγαλε ηταν για το updated bios που εχουν και η εγκατασταση του ηταν recommended.

Tελος κοιταξε στο μανιουαλ της Rampage III για τα προτεινομενα pci slots για crossfire καθως και αν απαιτει καποια ρυθμιση στο bios της σε περιπτωση crossfire.

Aν το προβλημα που εχεις ειναι μονο σε 3d ενω σε 2d δεν κρασαρεις, δωσε και ενα scrrenshot απο το gpuz με το CF enabled.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 άσους 5970

Το manual δεν λέει κάτι συγκεκριμένο

και το site τις άσους δεν έχει να βάλω καινούργια βίος!

Μονο για συγκεκριμένο id number που δεν το έχουν

τα δικά μου κουτιά που είχαν τις κάρτες.

ορίστε και screenshot

5t3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι είχα μέχρι χτες στις 4:30 το πρωί τους 10.5αλλα λέω να προσπαθήσω και με τους 10.6.μέχρι τώρα δεν έχει γίνει κάτι αλλα θα δούμε!Ναι είχα προσπαθήσει και με cd!

κατεβασε και περνα αυτο : http://ati.amd.com/technology/streamcomputing/sdkdwnld.html για το οpenCL

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να υποθεσω τιποτα αλλο (με την προυποθεση οτι ο χρηστης ξερει τι κανει) εκτος απο τροφοδοσια.

Και οχι οτι τα 1000 watt ειναι λιγα, μπορει να υπαρχει κακοδιαχειρηση των 12 volts.

Κοιταξε το, μαλλον ξεκινα απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Evolution ευχαριστώ για το link.

Ελπίζω να τα διορθώσει τα πράγματα!

Όσο για το τροφοδοτικό είναι 80+ gold άμα

βοηθάει αυτό!

Γενικά είμαι άτομο που ότι αγοράζει το προσέχει σαν τα ματια του "γιαυτο" και έχω "ψιλοτρελαθει" τώρα.

Σας ευχαριστώ όμως όλους

Link to comment
Share on other sites

Το ATI stream δεν θα βελτιωσει τιποτα οσο αφορα το προβλημα σου.

Η πιστοποιηση κατα 80+ του τροφοδοτικου σου δεν λεει κατι ιδιαιτερο.

Αυτο που σου προτεινα να δεις ειναι σημαντικο.

Καλη προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.