Jump to content



Recommended Posts

Δεν τρεχεις και ενα τριτο μπας και δουμε κανα cpu score σαν αυτο .... http://www.thelab.gr/1063535594-post1581.html

Φέρε μου ένα ss και να σου δώσω μετά 10κ στο 06 :p

TerraRaptor`s 3DMark06 score: 41722 marks with a Radeon HD 4870X2

Link to comment
Share on other sites

Πες μου τωρα ρε [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] στο ποστ #184# ποσο τρεχει ο επεξεργαστης και ποσο μαγος να γινω εγω για να το καταλαβω!!!!!!!!!!!!!! :hang2:

Ποσταρεται αποτελεσματα (και οχι μονο εσυ) και πρεπει καθε φορα να μαντευουμε οι υπολοιποι που τρεχει ο cpu σας.:shout:

Link to comment
Share on other sites

Πες μου τωρα ρε [MENTION=2962]zpaf[/MENTION] στο ποστ #184# ποσο τρεχει ο επεξεργαστης και ποσο μαγος να γινω εγω για να το καταλαβω!!!!!!!!!!!!!! :hang2:

Ποσταρεται αποτελεσματα (και οχι μονο εσυ) και πρεπει καθε φορα να μαντευουμε οι υπολοιποι που τρεχει ο cpu σας.:shout:

Αν ησουν πιο προσεκτικος θα εβλεπες τον multiplier. :p

Link to comment
Share on other sites

Στο Cinebench 11.5 ο 3770Κ για να πιασει το score του 4770K θα πρέπει να είναι 350mhz χρονισμενος πιο ψηλά απο οσο μπορω να βγάλω άκρη!

Από όσα έχω δει η διαφορά είναι περίπου στα 200mhz για να βγάλουν το ίδιο σκορ.

Μην ξεχνάτε όμως ότι στο cinebench παίζουν ρόλο και η ταχύτητα της μνήμης και τα σφικτά timings.

Πρέπει λοιπόν να τους συγκρίνουμε με ίδιες ακριβώς μνημες.

Οι 3770Κ έχουν περισσότερα καλά κομμάτια σε ποσοστό πωλήσεων,οπότε μπορούν να πάνε ακόμα παραπάνω από τα 200mhz,

Στο superPi τον εφτασα 5.425.Παρόλα αυτά δεν μπορώ να πιάσω κάποιους καλούς 2600Κ.

http://i1162.photobucket.com/albums/q531/venex58/Bench/SUPER-PI5425-6704.png

Link to comment
Share on other sites

300mhz+ ειναι στο cinebench...

Ειδα και νουμερα απο review. Εγω ειδικα δεν εχω και τιποτα σοβαρές μνημες!

Έτρεξα το cinebench με μνήμες 2400 και timings 10-11-11-31 και στα ίδια 5150mhz πήρα σκορ 10.62 ενώ με τις δικές μου είμαι 10.51.

Στα 5,000mhz ο zpaf βγάζει 10.26 ενώ εγώ παίρνω 10.20.Έχει καλύτερες μνήμες από εμένα.

Screenshot by Lightshot

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

Στα 4.8 βγάζω 9.77

Δες όμως την διαφορά στα timings 8-9-9-24

Από εκεί παίρνω την διφορά σε σχέση με το 9.63 του Ζpaf

cine48.png

Και ένα στα 4.4 που ζήτησε ο Trexx

Οι μνήμες μου είναι μαμίσιες 9-9-9-24

44cine.png

Έγινε επεξεργασία από venex58
Link to comment
Share on other sites

Ίσα και σας έφαγα :) χεχε :p γεράκος "2600Κ" επέστρεψε με φρεσκοφορεμένο λειτουργικό ( 8αρια )

Φυσιολογικό σκορ είναι για 4.4 και 1600mhz μνήμες?

6oz9.png

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.